Jak se dělá Kandovaná dýně?

Jak se dělá Kandovaná dýně?

Jak se dělá kandované ovoce

Kandované ovoce je ovoce napuštěné cukrem. Tato úprava slouží ke konzervaci a děje se tak, že se povařené ovoce nechá několik dní máčet v cukernatém roztoku, který se postupně zahušťuje dalším cukrem, takže se koncentrace cukru v roztoku pohybuje od asi 30 do konečných 70–75 %.

Co nového na kopci Kandovaná dýně

Na kandovanou dýni není potřeba krom 3 dvacetiminut po tři dny, krom dýně, cukru a tepla zhola nic. Možná ještě nezbytný nůž, hrnec a prostor na krájení. Na tuto kandovanou dýni jsme použili dýni olejnou – dýni, která zvenku vypadá jako meloun, je poměrně veliká, kulatá a se zelenou kůrou.
ArchivPodobné

Jak se dělá dýňový džus

Na kostičky nakrájenou dýni zasypeme cukrem a kyselinou, zalijeme vodou a necháme 24 hodin stát. Pak přidáme omyté a na plátky nakrájené citrony bez peciček a uvaříme vše doměkka. Necháme zchladnout a rozmixujeme. V tomto stavu můžeme zasterilovat ve sklenicích o obsahu 0,7 l a pak ředit vodou podle potřeby.

Jak sušit dýni v troubě

Kostky dýně dáme do hrnce, zasypeme 1 sáčkem kyseliny citronové a 1,2 Kg cukru krystalu, promícháme a 24 hodin necháme stát, občas promícháme. Po tomto marinování necháme dýni 5 minut projít varem, vychladíme, scedíme a v horkovzdušné troubě sušíme na 50 °C celý den a noc, můžeme použít i sušičku.

Jak dlouho vydrží kandované ovoce

Během procesu kandování se v ovoci postupně snižuje obsah vody, proto se ani při delším skladování nezkazí. Cukr je navíc dokonalým konzervantem, takže vám proslazené kousíčky vydrží až rok, pokud budou navíc naložené v sirupu, tak dokonce i tři roky.

Jak Kandovat květy

Čerstvě natrhané kytičky nebo lístky potřeme bílkem a asi 3x pocukrujeme. Odložíme na cukrem posypaný pečící papír nebo alobal, tvar květu upravíme – nejlépe to jde párátkem – a při pokojové teplotě necháme uschnout. Pozor, při teplotě nad 50 °C ztrácí květy svou barvu a vůni! Hotové uschováme v teple a suchu.

Co upéct z dýně

Výborné dýňové recepty na sladko na jednom místě. Připravte si stejný džus jako pil Harry Potter⭐ Dýňový kompot.⭐ Dýňový koláč⭐ Dýňová buchta s kousky čokolády.⭐ Dýňová marmeláda.⭐ Dýňový cheesecake.⭐ Dýňový džus.⭐ Nadýchané dýňové koblížky.⭐ Které dýně patří do kuchyně

Kdy začít péct Marokanky

Poslední týden před Štědrým dnem se vrhněte na nepečené cukroví. Například ezamové kuličky, marokánky, vosí úly, nepečené kuličky, raffaello aj.

Jak udělat kandovanou pomerančovou kůru

Do hrnce dejte 250 ml vody, 375 g cukru krupice, přiveďte k varu a jak bude cukr rozpuštěný, přidejte i blanšírované citrusové slupky. Jemně vařte až 80 minut, dokud nebude rozvar sirupovitý. Pak plátky rozložte na mřížku, aby dobře oschly. Nechte je takto schnout alespoň 12 hodin.

Co všechno se dá udělat z šeříku

Účinky šeříku na zdraví

Šeřík se využíval hojně hlavně v minulosti a to v kosmetice. Nic vám ale nebrání, abyste si ze šeříku udělali čaj nebo sirup. Šeřík ulevuje od bolestí hlavy či migrény, dále ulevuje při žaludeční nevolnosti. Pokud máte oteklé zduřelé mandle a bolí vás v krku, i v takové chvíli vám umí pomoci.

Jak sušit šeřík

Sušit můžeme na papíře na půdě či v sušičce nastavené na 40 st. C. Jelikož na jaře často ještě není na půdě tak velké teplo a proces sušení by trval dlouho, bylo by nebezpečí plesnivění, v tomto období používám spíše sušičku. Někdy je doporučováno sušit květenství šeříku zavěšené na šňůře.

Co s vnitřkem z dýně

Dýňové pyré je základ

Klidně ještě za tepla hoďte pečenou dýni do mísy a tyčovým mixérem ji rozmixujte na pyré. Ke směsi přidejte i vnitřek dýně, který jste předtím vydlabali. Pyré, které nepoužijete okamžitě, zmrazte v sáčcích. Ještě se vám bude v zimě hodit do polévek, omáček nebo na pečení koláčů.

Z jaké dýně se dělá kompot

Ideální do kompotu je dýně Hokkaidó, která má nasládlou chuť a navíc se jako jediná nemusí loupat, protože její slupka po krátké době vaření krásně změkne. Pokud ji použijete, ušetříte si spoustu času. Výborná je máslová dýně, kterou poznáte podle typického hruškovitého tvaru.

Kdy dělat vosí hnízda

2 týdny do Vánoc

Ideální čas začít péct linecké či připravit vosí hnízda (nebo také včelí úly). Ať už pečete linecké světlé, či tmavé, těsto se snažte zpracovat co nejrychleji, aby se tuk nestihl rozpustit a vsáknout do mouky. Potom by se mohlo stát, že bude cukroví po upečení moc tvrdé.

Kdy se dělá nepečené cukroví

Jiné druhy, především nepečené cukroví a krémy na zdobení již upečeného cukroví, je třeba udělat až těsně před Vánocemi, aby se nezkazily. Obecně platí pravidlo, že se začíná péct na Mikuláše a jednotlivé druhy cukroví se připravují po dobu tří týdnů. Končí se až těsně před Štědrým dnem.

Jak využít kůru z pomeranče

sušená pomerančová slupka je ideální přísadou sypaných čajů, strouhaná kůra vytvoří drť, která je výborná na ovonění pečených dezertů, dortových krémů a polev, dá se jí ochutit i ovocný salát či koktejl, kandovaná pomerančová kůra je skvělá v mrkvovém dortu, namočená v čokoládě nebo i jen tak samotná.

Co se sušenou pomerančovou kůrou

Pomerančová kůra se získává ze sušené kůry zralých pomerančů. Pokrmům dodává typickou sladkokyselou chuť. Používá se zejména do sladkých pokrmů, buchet, perníků, moučníků, koláčů a cukroví. Vhodná je také k přípravě horkých nápojů, čaje, svařeného vína nebo likérů.

Který šeřík je jedlý

U nás je nejznámější a nejrozšířenější šeřík obecný (Syringa vulgaris) a jeho odrůdy, a právě jeho květy jsou pro užití v kuchyni nejvhodnější.

Na co je dobrý Šeříkový sirup

Účinky šeříku na zdraví

Nic vám ale nebrání, abyste si ze šeříku udělali čaj nebo sirup. Šeřík ulevuje od bolestí hlavy či migrény, dále ulevuje při žaludeční nevolnosti. Pokud máte oteklé zduřelé mandle a bolí vás v krku, i v takové chvíli vám umí pomoci. Dále ulevuje při revmatu a dnavém záchvatu.

Co posiluje květ šeříku

Léčivé účinky šeříku

Posiluje imunitu, obsahuje antibakteriální a antivirové phytoncidy. Čaj a odvar lze použít rovněž zevně jako obklad na místa postižená růžovkou, ekzémy a vředy, ale také na záněty spojivek a na ošklivé kruhy a váčky pod očima. Zlepšují pružnost pokožky.

Jak oddělit dýňová semínka

Vybraná semena rozestřeme do tenké vrstvy, aby neležela na sobě (mohla by plesnivět), a za pokojové teploty je zvolna sušíme. Občas je promícháme, aby nezůstala slepená a dosychání se urychlilo. Poté je dočistíme tak, že je dobře promneme v dlaních. Odpadají tím zbytky dužiny a blanky, jimiž byla semena obalena.

Jak prodloužit životnost vyřezané dýně

Jak prodloužit životnost vyřezané dýněPokud si je chcete uchovat déle, namočte je na několik hodin do vody.Další metodou je ihned po vydlabání a vyřezání potřít všechny řezné plochy vazelínou, která brání dehydrataci a dýni na chvilku „zakonzervuje“ . Hodí se, pokud si dýně chcete připravit trochu v předstihu.

Z jaké dýně se dělá polévka

Nejznámější je dýně hokkaidó, červená dýně, která může vážit 1 až 2 kilogramy. Tato dýně je jediná, která se před vařením nemusí loupat, takže ušetří značnou část práce. Má oříškovou chuť a polévce dodá sytě oranžovou barvu. Navíc také dlouho vydrží.

Jak dlouho vařit dýni na kompot

Do hrnce nalijeme 2 litry čisté vody, přisypeme cukr a svaříme. Do vody přidáme dýni a vaříme asi 5 minut. Poté dýni vyndáme a naskládáme ji do čistých sklenic.

Jak dlouho vydrží vosí hnízda v lednici

Vosí hnízda můžete skladovat max. 7 dní v lednici, případně se dají i zamrazit. Pokud je hmota příliš lepivá, je potřeba ji vložit ještě ztuhnout do lednice.