Jak se chovat po obřízce?

Jak se chovat po obřízce?

Jak dlouho se hojí obřízka

Mužská obřízka je chirurgické odstranění předkožky. Operační výkon je jednoduchý a doba operačního výkonu se pohybuje kolem 30 minut. Tento zákrok muži podstupují z několika důvodů. Důvod může být náboženský, zdravotní či estetický.

Jak postupovat po obřízce

První den po obřízce je vhodný klidový režim na lůžku. Po odstranění krycího obvazu je vhodné provádět koupele penisu v heřmánku. Pohlavní abstinence do zhojení rány (cca 2 – 3 týdny). Individuálně dlouho může přetrvávat nepříjemný pocit při zvýšeném tření o spodní prádlo.

Jak se pozná obřízka

BXO způsobuje ztrátu elasticity kůže předkožky, což zpočátku vede k jejímu obtížnému přetažení, později není přetažení vůbec možné. Pro onemocnění je typické bělošedé zbarvení kůže, někdy uváděné jako „porcelánově bílé“ a zkušený chirurg jej odhalí pouhým pohledem. V případě podezření je vhodný histologický posudek.

Jak vypadá ženská obřízka

Podle Světové zdravotnické organizace existuje několik typů tohoto zákroku, který se provádí obvykle nožem, žiletkou či nůžkami. Při prvním typu je částečně nebo zcela odstraněn poštěváček, při druhém kromě klitorisu také malé (a občas i velké) stydké pysky. U třetího typu se zúží i poševní otvor.

Jak jít na obřízku

Standardně na pojišťovnu dělají obřízku urologové na základě doporučení praktickým lékařem. Estetická pracoviště je provádí tak, že operaci účtují sami pacienti, kedy si můžete zajít na jakékoliv erudované plastickochirurgické pracoviště.

Kdy vypadnou stehy po obřízce

Atraumatickým vstřebatelným stehem (nevyžaduje odstranění stehů – stehy se cca za 10-14 dní samy rozvolní a vypadnou) se provede sešití obou listů předkožky za účelem optimálního kosmetického efektu,“ vysvětluje MUDr.

Jak se zbavit obřízky

Před operací je vhodné oholit okolí kořene penisu. Zákrok trvá běžně 15–20 minut a je při něm kůže odstraněna buď skalpelem, nebo speciálními nůžkami. Rána je pak sešita několika stehy. Při obřízce lze přihlédnout k přání pacienta a odstranit více vnitřní nebo vnější předkožky.

Kam jít na obřízku

Standardně na pojišťovnu dělají obřízku urologové na základě doporučení praktickým lékařem. Estetická pracoviště je provádí tak, že operaci účtují sami pacienti, kedy si můžete zajít na jakékoliv erudované plastickochirurgické pracoviště.

Jak funguje ženská obřízka

Ženská obřízka označuje postupy, které zahrnují částečné nebo úplné odstranění vnějších ženských pohlavních orgánů nebo jejich jiné poškození z jiných než lékařských důvodů. Obvykle se provádí v nehygienických podmínkách a bez anestezie. Ženská obřízka je mezinárodně uznána jako porušení lidských práv.

Proč se provádí obřízka

Obřízka však dle Světové zdravotnické organizace omezuje šíření viru HIV a jiných sexuálně přenosných nemocí, ale také snižuje pravděpodobnost rakoviny děložního čípku u žen, karcinomu jazyku či přenos mykóz a bakteriálních a virových zánětů.

Jak dlouho trvá otok po obřízce

podle fotografií se rána hojí normálně, jen máte delší dobu otok tkání, ale i ten ustoupí. Vstřebatelné stehy jsou od různých výrobců, vstřebatelnost se udává mezi 14 – 21 dny pro různé materiály. Otok určitě odezní, můžete si v lékárně koupit aescin a brát 3×2 dražé, měl by urychlit vstřebání otoku.

Proč se dělá obřízka

Mužskou obřízkou se označuje chirurgický zákrok circumcize, při němž je operativně odstraněna předkožka. V Česku ji muži či chlapci podstupují nejčastěji ze zdravotních důvodů, dále pro náboženské přesvědčení a malé procento z estetických či sexuálních důvodů.