Jak prát povlečení z mikrovlákna?

Jak prát povlečení z mikrovlákna?

Jak prát Mikroplyšové povlečení

Mikroplyšové povlečení neboli povlečení z mikroflanelu je velmi příjemný na dotek. Povlečení perte naruby na 40°C. Rychle schne a není ho třeba žehlit. Při častém praní se nemusíte bát, že pouští vlákna nebo že žmolkovatí.
Archiv

Jak prát deku z Mikroplyše

Povlečení vyrobené z polyesteru, jako je mikrovlákno, mikroplyš a mikfroflanel, stačí vyprat na 30 °C. Materiál je totiž sám o sobě hypoalergenní a má skvělé antibakteriální schopnosti. Praní na více než 60 °C už opravdu není potřeba.

Co je povlečení z mikrovlákna

Povlečení z mikrovlákna

Mikrovlákno je velmi jemná a příjemná tkanina ze 100% polyesteru na omak připomínající hedvábí. Ložní povlečení z mikrovlákna je až neuvěřitelně jemné a hebké, zároveň také stálobarevné – i po několika vypráních si zachovává jasné barvy. V létě chladí a v zimě naopak udržuje tělesnou teplotu.
Archiv

Jak správně prát povlečení

Obecně platí, že ložní prádlo pereme v teplotním rozmezí 40 až 60°C. Bílé nebo bavlněné povlečení lze prát až na 60°C, zatímco u krepu je vhodné zvolit teplotu nižší Ždímáním na vysoké otáčky může dojít k poškození vláken a povlečení ztratí původní tvar. Jemné materiály, hedvábí nebo satén neždímejte.

Jak sušit Mikroplyšové povlečení

Mikroplyšové povlečení, prostěradlo z mikroplyše nebo plyšovou deku před prvním použitím minimálně jednou vyperte. Doporučená prací teplota je 30 °C. Tento materiál velmi rychle schne proto jej můžete sušit volně. Při volbě sušení v sušičce doporučujeme jemný program s nižší teplotou sušení.

Jak zjemnit povlečení

Ačkoliv hodně výrobců uvádí, že Vám použití aviváže ložní prádlo zjemní, za nás nepoužívat! Aviváž opravdu dodá povlečení jemnost a to proto, protože slepí bavlněná vlákna. Tyto slepená vlákna však ve finále pouze snižují savost a prodyšnost. Pokud chcete zjemnit povlečení, využijte k tomu žehlení.

Jak se pere pikniková deka

Dobrý den, piknikovou deku je možné prát na 30C, dle uvedených symbolů na ošetřovacím štítku deky. Jsou však zde použity materiály, které potřebují šetrné zacházení. Použité materiály jsou také uzpůsobeny tak, aby se co nejméně špinily a je tedy možné použít na údržbu i vlhký hadřík.

Jaký je rozdíl mezi mikrovláknem a Mikroplyšem

Rozdíl mezi mikroplyšem a mikroflanelem poznáte na první pohled. Mikroplyš má vyšší chlup, díky čemuž je hebké a nadýchané. Mikroflanel má kratší chlup a je velice jemný na dotyk. To jsou jediné a zásadní rozdíly těchto materiálů.

Co je za materiál mikrovlákno

Mikrovlákno je syntetický materiál vyrobený z polymerových vláken, které jsou obvykle menší než lidský vlas. Díky malému průměru vlákna má mikrovlákno hladší povrch než bavlna a jiné přírodní tkaniny a je daleko lehčí. Tyto vlákna jsou následně spletena do tkaniny a zpracována na hotový výrobek.

Na jaké otáčky prát povlečení

Správná volba programu a nastavení otáček

Nastavte potřebnou teplotu v rozmezí 40 až 60°C a rychlost otáček 1 000 až 1 200 za minutu. Rychlost otáček nenastavujte nejvyšší, aby nedošlo k poškození vláken a tvaru povlečení.

Jak dlouho se pere povlečení

První praní povlečení by mělo proběhnout okamžitě po zakoupení a před prvním použitím. Jednak předejdete případným vyrážkám nebo alergickým reakcím a také se díky praní povlečení provoní a změkne. Z hygienických důvodů se doporučuje prát a měnit povlečení každých 14 dní.

Na jaký program sušit povlečení

Povlečení sušte na nižší teploty, zabráníte tak přílišnému opotřebení povlečení. Ideální je přímo program na ložní prádlo, pokud ho sušička nemá, volte jemný cyklus. Sušte ho naruby, ochráníte tak barvy. Před sušením zapněte všechny zipy a knoflíky.

Jak sušit Mikroplyš

Polyesterový mikroplyš a mikroflanel pereme maximálně na 40ºC. I u tohoto materiálu je třeba používat speciální aviváž, aby si zachoval své vlastnosti. Sušíme na mírný program v sušičce, lépe však urovnaný klasicky na prádelní šňůře.

Jak prát froté povlečení

Froté prostěradla se nejlépe vyperou při teplotě 40 – 60°C. Z hygienických důvodů je ovšem lepší nastavit teplotu vyšší. Froté prostěradlo lze sušit v sušičce maximálně však na 70°C.

Jak prát Merino deku

Všeobecně merino oblečení doporučujeme prát na 30°C, maximálně na 40°C. Vlna nemá ráda střídání teplot a teploty vyšší, než 40°C. Ideálně oblečení otoč naruby, zabráníš tak žmolkům na oblečení. Nikdy nepoužívej aviváž a ždímej na nízké otáčky (maximálně 800).

Jak prát deku s berankem

Pokud se vám teplá deka s beránkem zašpiní, vyperte ji. Vždy ale maximálně na 40 °C. Ideálně nižší otáčky. Nikdy nepoužívejte aviváž.

Jak vypadá Mikroplyš

Tato jemná a hebká struktura látky, která je tvořena hustými delšími chloupky připomíná kožíšek plyšového medvídka, či srst zvířete. Mikroplyš se dál může pyšnit vynikající hřejivostí, hebkostí a snadnou udržovatelností.

Co to je Mikroplys

Mikrovlákno, případně mikroplyš nebo mikroflanel, jednoduše téměř vše, co začíná slovem mikro, se vyrábí ze 100% polyesteru. Základní surovinou pro výrobu tohoto materiálu je ropa. Ptáte se, jak může být materiál vyrobený z ropy tak oblíbený

Jak vypadá mikrovlákno

Jak již název napovídá, mikrovlákno je látka vyrobena z velmi tenkých vláken. Na dotek připomíná semišovou useň, ale na pohled vypadá luxusně. Díky svým výborným vlastnostem patří dnes mezi nejoblíbenější a nejvyužívanější potahové materiály na sedací soupravy.

Co to je mikrovlákno

Pokud se podíváme na technickou stránku mikrovlákna, zjistíme, že mikrovlákno je tvořeno velmi malými vlákny, které jsou tenčí než přírodní hedvábí. Velmi oblíbená bavlna je oproti mikrovláknu 4x hrubší. V tomto povlečení se vám bude spát jako v bavlnce.

Jak často se má prát povlečení

Povlečení byste měli prát minimálně 1x měsíčně. Rovněž po nemoci si povlečení zaslouží putovat do praní. Při teplejším počasí doporučujeme povlečení a prostěradla prát častěji alespoň jednou za 14 dní.

Jak casto se má prát povlečení

Četnost následného praní ložního prádla záleží na míře znečištění. Povlečení byste měli prát minimálně 1x měsíčně. Rovněž po nemoci si povlečení zaslouží putovat do praní. Při teplejším počasí doporučujeme povlečení a prostěradla prát častěji alespoň jednou za 14 dní.

Co nepatří do sušičky

Do sušičky nedávejte prádlo, které obsahuje gumové části, stejně tak nevkládejte boty do sušičky, pokud mají lepené podrážky. Ty se mohou působením horkého vzduchu rozlepit. Do sušičky rovněž nepatří oblečení s plastovými zipy, které se mohou zkroutit. Podobně jako podprsenky s výplní, které se mohou zdeformovat.

Jak pověsit povlečení

Pokud máme hodně místa sušíme tak, že povlečení přendáme přes několik šňůr, zabráníme tak jeho vyvěšení. Pokud místo nemáme, tak ho pověsíme klasicky na jednu šnůru a to tak, že ho chytíme za zámečky, které jsou na krajích a přehneme – a to z důvodu, že zámečky jsou pevné a povlečení se tak snadno nevyvěsí.

Jak často prát merino

2. Merino není nutné prát po každém použití. Krom toho, že šetříš materiál a prodloužíš tím jeho životnost, šetříš také životní prostředí. Merino vlna má skvělé samočistící vlastnosti.