Jak prodloužit střechu?

Jak prodloužit střechu?

Jak prodlouzit krokve

Doporučuji na každou krokev dát 2 šablony z desek síly asi 20 mm a nehoblovaných. Na konci dát distanční sloupek šíře krokve (pravděpodobně se na něj bude kotvit hák okapu ale dá se kotvit i z boku, pokud bude přetočený). Dvě desky proto aby to mělo i boční stabilitu a únosnost pro nepředvídatelné stavy.
Archiv

Jak daleko od sebe krokve

Musí se nacházet minimálně 80 mm nad stropní konstrukcí (podlahou). Je to nejmasivnější prvek celého krovu. Krokve kopírují střešní rovinu a jsou od sebe vzdáleny 900 – 1100 mm.

Jaký má být přesah střechy

Základním pravidlem je, že střecha musí přesahovat do třetiny průměru okapu. Výškový rozdíl mezi prodloužením střechy a návalkou (okrasným ukončením) okapu pak musí být nula až dva centimetry. To změříme pomocí přiložení latě, která bude představovat prodloužení střechy.
Archiv

Jak dávat latě na střechu

Střešní latě se běžně prodávají v délkách 4 a 5 metrů a pokládají se přes několik krokvových polí. Staticky potom fungují jako spojitý nosník (musí být uloženy aspoň na 3 podporách), což zmenšuje jejich průhyb. Volný přesah latí přes krokve (např. ve štítu) může být max.

Co dát na střechu pergoly

Mezi nejčastější patří:komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),plný polykarbonát,sklolaminát (vlnité desky × role),asfaltové šindele,plechová krytina,plexisklo,PVC desky.

Jak Podbít střechu

Podbití přesahů střechy vás čeká při stavbě jakéhokoliv domu se šikmou střechou. Podbití pak budete napojovat na střešní krokve nebo vazníkovou část střechy. Tento krok následuje až po kompletním dokončení střechy i s položením střešní krytiny a po zateplení obvodových zdí domu. Nahazovat fasádu domu budete až pak.

Jak zvětšit přesah střechy

Větší štítový přesah u vazníkové střechy je volen, pokud laťování není dostatečně únosné a přesah již přesáhne určitou délku. V tomto případě je třeba vytvořit podpůrnou konstrukci. U klasického krovu je možné konstrukci přesahu vytvořit prodloužením pozednice a vaznic, na které se umístí krajní krokev.

Jak dlouho trvá udělat střechu

To závisí na velikosti a složitosti střechy a na materiálu krytiny: pokrývačské práce na malé, jednoduché střeše mohou být dokončeny za dva dny; zatímco velký, komplexní projekt může trvat třeba týden. Když začnete, neměli byste práce přerušovat z žádného důvodu, jedině s výjimkou špatného počasí.

Jak Pridelat střešní latě

Pro latě 30 x 50 mm se používají hřebíky 3,55/70 mm nebo 4/80 mm. Pro větší průměr latí 40 x 60 mm jsou vhodné hřebíky 4/90 mm, 4,5/120 mm nebo 5/140 mm. V místě stykování latí nad krokví je vhodnější volit menší hřebíky, které eliminují štípání konců latí. Pro střešní latě se používá řezivo pevnostní třídy C24.

Jak nejlépe zastřešit pergolu

Mezi nejčastější patří:komůrkový polykarbonát (čiré desky × desky s krupičkou),plný polykarbonát,sklolaminát (vlnité desky × role),asfaltové šindele,plechová krytina,plexisklo,PVC desky.

Jak levně zastřešit terasu

Jednoduchý způsob jak zastřešit vaši terasu je dřevěná pergola. Jde o poměrně levné řešení, které si zvládne zdatný kutil vyrobit i sám. Pamatujte ale na to, že pergola je přístřešek, který vás v extrémním počasí neochrání úplně.

Jaká prkna na střechu

Dřevěné bednění se na střeše provádí s prken o minimální tloušťce 25 mm, prkna se dodávají nejčastěji v délkách 3-5m. Používají se například OSB desky. Montáž probíhá přibitím k dřevěným krokvím, vazníkům nebo latím. Bednění slouží k upevnění materiálu a podporuje tak statiku celé střechy.

Čím natřít podbití střechy

Pro natření podbití střechy doporučujeme tyto osvědčené produkty:Adler Pullex 3in1 Lasur.REMMERS HK Lazura.OSMO Ochranná olejová lazura.Belinka Lasur.Bochemit Estetik profi 15+

Jak se dělá podbití střechy

Na podbití střechy se používají různé materiály. Často se můžeme setkat s dřevěnými podhledy, které jsou však nahrazovány jinými materiály, například trapézovými profily. Dřevo jako tradiční materiál používaný pro střešní podhledy (např. v podobě tatrováckých profilů) vyžaduje pravidelnou údržbu.

Jak dlouho vydrží střecha

Životnost střechy je ovlivněna nejen materiálem, ze kterého je vyrobena, ale také sklonem střechy a dalšími faktory. U plochých střech se obvykle uvádí životnost krytiny 30–40 let, u šikmých střech je životnost zhruba následující: Plechová střecha: 25–40 let. Hliněné střešní tašky: 40–60 let.

Jak rekonstruovat střechu

Co rekonstrukce střechy obnáší a jaký je postup Odstranění staré střešní krytiny a jiných částí střechy (často například i krovy). Oprava nosné konstrukce střechy, impregnace krovů a oprava komínu, pokud je to potřeba. Rekonstrukce střechy je většinou spojena i s výměnou tepelné izolace.

Jak spojit střešní latě

Střešní latě se běžně prodávají v délkách 4 a 5 metrů a pokládají se přes několik krokvových polí. Staticky potom fungují jako spojitý nosník (musí být uloženy aspoň na 3 podporách), což zmenšuje jejich průhyb. Volný přesah latí přes krokve (např. ve štítu) může být max.

Jak srovnat střechu

Na nárožích a v úžlabích řežeme latě až k jejich středu. Na štítech latě zkrátíme až po rozměření plochy střechy před pokládkou tašek. Při dokončování střechy se lze zaměřit na vikýře. Z pohledu na ořezané nárožní hrany je vidět, že na valbu vikýře je třeba ještě připevnit latě.

Co dát na střechu přístřešku

Plný polykarbonát. Plné polykarbonátové desky jsou alternativou komůrkových desek, plexiskla nebo běžného skla.Sklolaminát. Pokud majitelé přístřešků nechtějí zastřešit pergolu polykarbonátem, nezřídka padne volba právě na desky nebo roli ze sklolaminátu.Asfaltové šindele.Plexisklo.Plechová krytina.PVC desky.

Co na střechu terasy

Na zastřešení je možné použít různé materiály. Počínaje plechem, přes pálené tašky, dřevo až po tvrzené sklo či textilní plachtu. V současné době se velmi často používá polykarbonát, a to ať už komůrkový, trapézový nebo vlnitý. Polykarbonát je lehký, pružný a dobře propouští světlo.

Jak vyresit zastreseni terasy

Pokud plánujete zastřešení terasy roztahovat (nebo zatahovat) podle počasí, pak existují pojezdové systémy různých variant, které umožňují tkaninové nebo fóliové plachty jednoduše zatahovat (srolovat). Stejně tak je možno řešit zastřešení terasy lamely.

Jaké hřebíky na bednění střechy

Pro větší průměr latí 40 x 60 mm jsou vhodné hřebíky 4/90 mm, 4,5/120 mm nebo 5/140 mm. V místě stykování latí nad krokví je vhodnější volit menší hřebíky, které eliminují štípání konců latí. Pro střešní latě se používá řezivo pevnostní třídy C24.

Jak Latovat strechu

Při laťování střechy je nutné před vlastním laťováním natáhnout na střechu pojistnou hydroizolaci, teprve pak přichází na řadu montáž střešních latí. První přichází na řadu kontralatě, které se montují ve stejném směru jako jsou krokve krovu.

Co použít na podbití střechy

Jaké materiály na podbití střechy využítDřevěné palubky. Dřevo je evergreenovým materiálem, který bude zkrátka vždy vypadat skvěle.OSB desky. Jedná se o desky ze slisovaných dřevních štěpků slepených pryskyřicí.Palubky plastovéCetris desky.Čím natřít podbití střechy.

Kdy se dělá podbití střechy

Podbití přesahů děláme až poté, je-li celá střecha již dokončena, včetně položené střešní krytiny a dokončeného zateplení obvodových zdí. Po zhotovení podbití se následně může nahodit fasáda domu.