Jak poznám že jsou pracný hotové?

Jak poznám že jsou pracný hotové?

Jak poznat že jsou pracný hotové

Naplňte formičky a pečte v nepříliš horké troubě, tak při 150 °C, jinak by pracny zhořkly. Upečené se poznají pokud jsou ve formičce ještě trochu měkké, ale lepší je jednu vyklopit a nechat vychladnout. Na vypouklé straně by měla být lesklá a po vychladnutí malinko ztvrdne a lze jí přelomit jak sušenku.
Archiv

Kdy vyklopit pracný

DOKONALÉ PRACNY

Formičky ale nemusíte vymazávat, těsto je dost mastné. Vyklápějte je ještě horké. Když to nejde, zkuste s formičkou jemně klepnout o stůl nebo o plech.

Jak dlouho se pečou pracný

Velké pracny jsou hotové asi za 7 až 10 minut, malé pracničky zaberou méně. Po upečení nechte pracny mírně vychladnout. Vyklepněte z formiček a podle chuti obalte nebo zasypte cukrem (čistě moučkovým nebo směsí moučkového a vanilkového).
Archiv

Na jakou teplotu péct pracný

Formičky na pracny nevymazáváme, jejich teplota by měla být stejná jako teplota těsta. Naplněné formičky vkládáme na plech, společně pečeme vždy stejné velikosti, aby se stejnoměrně propékaly. Pečeme při 180 °C, těsto se ve formičkách nejprve zvedne, poté splaskne.

Jak plnit pracný

Jak plnit formičky

Uždíbneme kousek těsta, můžeme lehce obalit v mouce a palcem ho mačkáme do formičky tak, abychom vyplnili i okraje, ale asi jen do 2/3 výšky formičky. Těsto při pečení ještě vyskočí. Uprostřed by měla zůstat sníženina, která se pečením vyrovná.

Co jsou to pracný

Pracny jsou podlouhlé cukroví s reliéfem, kterému se lidově říká medvědí tlapky. Toto jednoduché cukroví má u nás velmi dlouho tradici – na Vánoce je připravovaly již naše prababičky. Klasický recept na pracny se skládá z mouky, másla, moučkového cukru, kakaa, mletých ořechů, hřebíčku a skořice.

Jaké koření do Pracen

Utřeme 250 g změklého tuku s 250 g cukru krystalu a 2 vejci. Přidáme 120 g mletých oříšků, 70 g kakaa, 500 g hladké mouky a pro chuť půl lžičky mleté skořice, půl lžičky mletého nového koření a půl lžičky mletého hřebíčku.

Jak vyklopit pracný

Těsto na pracny je však dostatečně mastné, takže by vám měly jít vyklopit i bez vymazání, podobně jako košíčky nebo ořechy. Je však třeba je z formy vyklopit ještě horké. Pokud by vám to nešlo, zkuste s fomou jemně klepnout o stůl nebo jinou pevnou podložku, pracny se uvolní samy.

Jaké ořechy na pracny

120 g másla. 90 g hladké mouky. 80 g STROUHANÝCH (mletých) vlašských ořechů