Jak poznat kvalitní prostěradlo?

Jak poznat kvalitní prostěradlo?

Jakou gramáž má mít prostěradlo

Dejte přednost prostěradlu s vyšší gramáží (froté nad 200 g/m²). Od věci nebude ani nepropustná úprava. Prostěradla opatřená polyuretanovou nepropustnou vrstvou ochrání matraci před prosáknutím, ale zároveň zajistí cirkulaci vzduchu. Matrace tak pod prostěradlem stále dýchá a nedochází k jejímu zapařování.

Z jakého materiálu prostěradlo

U prostěradel jednoznačně převládá obliba bavlny. Je tomu tak kvůli jejím vlastnostem, bavlna jako přírodní materiál, zajišťuje při spánku nejvyšší komfort. Bavlna pomáhá udržet v posteli ideální teplo – v zimě zahřeje, v horkých letních měsících dobře odvádí vlhkost.
Archiv

Jak vybrat napínací prostěradlo

Výběr rozměru napínacího prostěradla

S údajem rozměrů v ruce je volba poměrně snadná. Pokud máte matraci obvyklé tloušťky (do 20 cm), můžete vybírat mezi běžnými prostěradly určenými pro velikost své matrace. Pokud je tloušťka větší, je nutné volit už speciální prostěradlo.
Archiv

Jak vybrat prostěradlo na matraci

U nákupu pamatujte na to, jak máte vysokou matraci. Běžná prostěradla jsou určena pro matrace do výšky 20 cm. Pokud máte matraci vyšší, sáhněte po speciálních typech prostěradel, která jsou na vysoké matrace určena. V kolekci froté prostěradel najdete i ty na vysoké matrace, s výškou až 40 cm.

Jaké je nejlepší prostěradlo

S hladkou bavlnou neuděláte chybu. Rčení spát jako v bavlnce určitě nepřehání. Bavlněná prostěradla vám zajistí příjemný spánek v létě i v zimě. Když je propotíte, nemusíte se bát vyprat je na 60 °C a dát do sušičky.

Kde koupit kvalitní prostěradlo

V internetovém obchodě Povlečemvše.cz najdete kromě povlečení také prostěradla, přikrývky, polštáře a další sortiment nejen do ložnice. Oblíbenost (Heureka.cz): 95 % zákazníků doporučuje (300+ recenzí). Co si zákazníci pochvalují: rychlost doručení, kvalitu zboží, ceny, komunikaci, výběr zboží.

Z jakého materiálu je nejlepší prostěradlo

S hladkou bavlnou neuděláte chybu

Když je propotíte, nemusíte se bát vyprat je na 60 °C a dát do sušičky. Navíc mají na okrajích gumu, takže převlékání postele bude otázka pár minut. Pokud ale sháníte bavlněná prostěradla pro hotelové pokoje, doporučujeme objednat klasické plachty bez gumy, které se dají i vyvařit.

Jaké jsou nejlepší prostěradla

Nejlepší prostěradla dle srovnání

Varianta výběru Hodnocení Vzhled a název
Vítěz srovnání 93,2 % SCANquilt napínací prostěradlo jersey lycra
Nejlepší poměr výkon/cena 92,9 % Matějovský napínací jersey prostěradlo
Pro nenáročné 89,8 % Xpose froté prostěradlo Exclusive
Pro náročné 93,6 % Magic Linen Lněné prostěradlo Striped

Jaký je klasický rozměr prostěradla

Klasická

Typ prostěradla Rozměr
Klasické 1 lůžko 90 x 200 cm
Klasické 2 lůžko 180 x 200 cm

Jaké prostěradlo na vysoké matrace

Hledáte kvalitní, praktické a pohodlné prostěradlo pro Vaši postel Bílé prostěradlo jersey s elastanem by mohlo být tou správnou volbou pro Vás. Perfektně se přizpůsobí Vaší matraci a je vhodné na matraci výšky až do 28cm.

Co je to Jersey prostěradlo

Jersey (žeržej) je materiál, který je vyroben ze 100% bavlny. Vzniká pletením na pletacích strojích. Na rubu vznikají pletením očka, na povrchu je zase hladký a pružný. Tato pletenina je velice vhodná právě pro výrobu prostěradel – není třeba jej žehlit, je elastický a nemačká se.

Jak vybrat správnou velikost prostěradla

Velikost prostěradla

Před nákupem matraci jednoduše změřte. Kromě délky (200 nebo 220 cm) a šířky (zpravidla 80, 90 cm) je důležitá i výška matrace. Standardní výška je do 23 cm (sedí na ně všechna prostěradla Škodák), v případě vyšších matrací (40 cm) zvolte rovnou prostěradlo na vysoké matrace.

Jak velké prostěradlo na matraci 90×200

Velikost prostěradla vybíráme dle velikosti matrace. Pokud máme matraci o rozměru např. 90×200, volíme prostěradlo o velikosti 90×200. U nás nemusíte kupovat prostěradlo o 20 cm větší, aby Vám na matraci pasovalo.

Jaké prostěradlo na Boxspring

Z hygienických důvodů, a aby se zabránilo opotřebení, se doporučuje povlékat postele boxspring tímto způsobem. Matrace a topper se nemusí povlékat zvlášť. Dopřejte si do své postele kvalitní bavlněná prostěradla nebo praktická prostěradla ze směsi bavlny a umělých vláken.

Jaký je materiál žerzej

Co je jersey Jersey je měkká pružná pletenina, která se původně vyráběla z vlny. Dnes se žerzej vyrábí také z bavlny, bavlněných směsí a syntetických vláken. Přední strana jersey úpletu je hladká s mírným jednoduchým žebrovým úpletem, zatímco zadní strana jersey úpletu je nařasená se smyčkami.

Jak se měří prostěradlo

Jak na to Změřte rozměr plochy lůžka hezky od rohu do rohu, bez výšky matrace. Výrobce standardně vyrábí prostěradlo s nastavením 20 cm pro výšku matrace. Pokud máte atypickou matraci co se týká výšky, není to problém, změřte i tu.

Co je americká postel

Hlavním znakem amerických postelí boxspring je poloha ložné plochy vysoko nad podlahou (60 až 70 cm v závislosti na výšce nohou a tloušťky matrace). Díky této výšce je vstávání z postele a opětovné ulehání velmi pohodlné.

Co je to boxspring

Postel boxspring – nazývaná také americká nebo kontinentální postel – se skládá z různých prvků, které leží ve vrstvách na sobě. Rozlišuje se přitom mezi skandinávskými a americkými modely: Skandinávské postele boxspring jsou na rozdíl od amerických verzí vybaveny podložkou na matraci (topperem).

Co je to jersey prostěradlo

Jersey (žeržej) je materiál, který je vyroben ze 100% bavlny. Vzniká pletením na pletacích strojích. Na rubu vznikají pletením očka, na povrchu je zase hladký a pružný. Tato pletenina je velice vhodná právě pro výrobu prostěradel – není třeba jej žehlit, je elastický a nemačká se.

Co to je single žerzej

Single jersey

je podle ISO definován stejně jako žerzej (bez přívlastku) tzn. pletenina vyrobená s jedním jehelním lůžkem.

Jak natáhnout prostěradlo

Křížem, přes roh, napříč Prostěradlový úchyt je nastavitelný gumový popruh zakončený klipsem, kterým se připíná odspodu na prostěradlo. Zabrání tak shrnování a muchlání prostěradla z matrace.

Co je to Topper

Topper je označení pro svrchní matraci vysokou kolem 5 centimetrů, která se k běžné matraci připevňuje pomocí elastických pásků. Topper má dvě hlavní funkce, a to ochrannou a komfortní. Vzhledem k tomu, že hlavní matraci překrývá, chrání ji před zašpiněním i mechanickým poškozením.

Jaké prostěradlo na boxspring

Z hygienických důvodů, a aby se zabránilo opotřebení, se doporučuje povlékat postele boxspring tímto způsobem. Matrace a topper se nemusí povlékat zvlášť. Dopřejte si do své postele kvalitní bavlněná prostěradla nebo praktická prostěradla ze směsi bavlny a umělých vláken.

Jakou matraci na boxspring

Na pružinovém rámu je uložená klasická matrace, která bývá nejčastěji pěnová či rovněž pružinová. Vnitří pružinová konstrukce v rámu americké postele zaručuje vysokou pružnost povrchu. Díky pružinovému rámu se hmotnost osoby rovnoměrně rozkládá po povrchu celé matrace.

Co je to Zerzej

Žerzej je druh úpletu vyráběný z přírodních i syntetických vláken. Je měkký, elastický a nemá sklony k mačkání. Nevýhodou je však náchylnost ke žmolkování a ztrátě tvaru. Při praní se doporučují nízké otáčky, aby se zbytečně neničil.