Jak poslat PF?

Jak poslat PF?

Jak se správně píše PF

To platí i o spojení pour féliciter (francouzsky ,pro štěstí'). Pokud jde o slovníkové příručky, první, která ho uvádí, je Slovník spisovné češtiny z roku 1978 (v seznamu zkratek). Celé spojení se užívá zřídka, rozšířená je pouze jeho zkratka p. f. nebo P. F.
Archiv

Jak vytvořit PF do emailu

Napište hezké přání

Měli byste také poděkovat za stávající přízeň a nenásilně motivovat k dobrým vztahům v budoucnu. Nebojte se sdělení trochu okořenit konkrétní narážkou na svůj byznys nebo událost z posledního roku. Za každých okolností ale zůstávejte pozitivní a příjemní.
Archiv

Jak se píše PF 2023

Text PF či rozepsané POUR FÉLICITER je dnes běžnou součástí většiny současných českých novoročenek. Přitom ve Francii ani v ostatních zemích se toto slovní spojení pro novoroční přání v současnosti nepoužívá, nelze tedy její použití doporučit pro přání zasílané cizojazyčným příjemcům.

Kdy se posílá PF

Čas odeslání

Nezapomeňte také novoročenku odeslat s dostatečným předstihem. Mnoho lidí si před Vánocemi bere volno, pokud chcete tedy PF posílat e-mailem nebo poštou, odešlete je nejlépe čtrnáct dní před Vánocemi.
Archiv

Proč PF

Název „péefko“ vznikl ze zkratky PF, tj. z francouzského „pour féliciter“, což v překladu znamená „k blahopřání“. To je přesně ten účel, proč si novoročenky posíláme – Přejeme jejich prostřednictvím lidem příjemné prožití vánočních svátků a šťastný vstup do nového roku.

Jak vzniklo PF

Na přelomu 19. a 20. století český grafik a malíř Viktor Stretti vepsal na novoroční blahopřání dvě francouzská slova: "pour féliciter" – v překladu znamenají "blahopřání k (k blahopřání, místo blahopřání)", u nás již tradičně známá zkratka těchto slov. Nu, a PF byla na světě, zvolejme: HURÁ.

V jakém programu vytvořit PF

Jak vytvořit průhledné pozadí

Poradíme vám, jak takové novoroční přání připravit. Základem je samozřejmě výběr vhodné fotky. Jakmile takovou najdete, stačí ji otevřít v Zoner Photo Studiu a spustit modul Editor. Pomocí vrstev s vložením textu v něm za pár minut vytvoříte vlastní originální PF.

Jak vypadá PF

Vzhled: Jak PF 2023 vypadá

Je to samolepka z tuhého plastu, ve které se pootočením úhlu pozorování mění zobrazený motiv. Na samolepce se tak zdánlivě pohybuje střelka kompasu.

Jak popřát k Novému roku

Krátké novoroční přáníVeselé Vánoce a šťastný nový rok!Ať celý nový rok máte jistý krok!Ať rok 2023 stojí za to!Zpátky ani krok, úspěšný nový rok!Ať nový rok krásný je a každý hned ožije.Ať se příštích 365 dnů úsměv nevytratí z Tvých rtů.Zdraví, lásku, štěstí mít, to znamená v novém roce šťastně žít!

Jaké symboly se objevují na Novoročenkách

Ještě v období První republiky byly ke grafickému ztvárnění papírové novoročenky využívány populární symboly v podobě andělíčků, Ježíška, tří králů apod. V období komunistických vlád začaly na péefkách postupem let převládat fotografie tradičně zdobeného vánočního stromku nebo také scenérie zasněžené zimní krajiny.

Kdy se přeje do nového roku

Proto také píšeme, že přejeme někomu k Novému roku všeho dobrého, neboť je zvykem přáti takto v den novoroční (t. j. 1. ledna), jako zase jindy přáváme tak k jmeninám, k narozeninám atd., t. j. k určitému dni, který je nám příležitostí projeviti toto své přání platné arci obecně.

Jak vytvořit Novoročenku

Firemní novoročenky mohou mít takřka jakýkoliv tvar, motiv, grafické nebo umělecké ztvárnění i další přidané funkce, aby co nejvíce zaujaly. Novoroční přání dnes někdy také hrají, mluví, anebo například voní. Kromě toho jsou mnohdy využívané i novoročenky zasílané elektronicky, ve formě animací, kolujících veršů.

Kde vytvořit PF

PF 2023 – Tvorba vlastního PF On-line | Saywebpage.com.Vytvořte si PF Zdarma | Webnode.cz.Vytvořte si vlastní PF 2021 rychle a snadně online.PF 2023: vytvořte si vlastní PF snadno a rychle online.Vytvoření PF na míru v elektronické podobě i pro tisk.Vytvořte si novoroční PF 2022 snadno a rychle online.

Proč se nesmí prát na nový rok

Stejně jako na Štědrý den, Boží hod či na Štěpána platí i na Nový rok řada tradic a pověr. Rozhodně byste se měli vyvarovat praní a věšení prádla, neboť tyto činnosti mohou přinést neštěstí či dokonce smrt do rodiny. Nedoporučuje se také nic vynášet z domu či bytu – daná věc by vám mohla celý příští rok chybět.

Jak popřát hezké svátky

Příjemné prožití svátků vánočních, mnoho štěstí, pevné zdraví a spoustu osobních i pracovních úspěchů v novém roce. Příjemné prožití vánočních svátků a mnoho úsměvů a hezkých setkání v roce nadcházejícím. Radostné prožití vánočních svátků v kruhu nejbližších, mnoho zdraví, štěstí a úspěchů v novém roce.

Jak prát nový rok

Nejčastěji se vzpomíná ve spojitosti s Novým rokem prádlo, které hraje ve zvyklostech a pověrách zásadní roli. První den roku by mělo být vyprané a vyžehlené a hlavně neviset na šňůrách nebo na sušáku. Znamená to totiž, že může přijít do domu neštěstí. Věští dokonce smrt někoho blízkého.

Jak vytvořit novoroční přání

8 tipů pro lepší novoroční přání1) Ke konci roku trošku vkusného humoru.2) Važte si klientů, investujte do kvality.3) Zamyslete se, kam novoročenku posíláte.4) Osobně nadepsaná obálka je hezčí5) Novoročenka může mít přidanou hodnotu.6) Slevy a reklama do novoročního přání nepatří7) Razítko ne, podpis ano + pár slov.

Co Nejist 1 ledna

Co jíst a nejíst na Nový rok

Mnoho pověr a obyčejů se na Nový rok vztahuje k jídlu. Strávníci by se měli vyhnout v tento den jakékoliv drůbeži (či jiným opeřencům), aby z domu neulétlo štěstí. Ovšem stejný problém by byl i s králíkem nebo zajícem – to by štěstí zase uteklo. V podobě ryby může dokonce i uplavat…

Proč nemá viset prádlo na Štědrý den

Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.

Jak popřát štěstí

Přeji Ti hodně štěstí v tento speciální den! Přeji Ti hodně štěstí v tento speciální den! Ať se Ti splní všechna přání. Všechno nejlepší k narozeninám!

Kdy se nesmí prát prádlo

Lidové tradice říkají, že se 25. prosince nemá pracovat. Dokonce se nesměly stlát ani postele a v domě nesmělo viset žádné prádlo, aby to nepřineslo neštěstí.

Proč nesmí viset prádlo

Nesmí viset prádlo, přináší to smůlu

Znamená to totiž, že může přijít do domu neštěstí. Věští dokonce smrt někoho blízkého.

Co napsat do nového roku

Do nového roku přeji, ať se krásné věci dějí, zázraky ať jsou na denním pořádku a vše špatné nestojí ani za řádku. Kdo by neměl rád příchod nového roku. Chceme vám přát mnoho správných kroků. Hodně úspěchů, štěstí, lásku, zdraví, život bez spěchu, ať vás to na světě baví.

Co se nesmí dělat 11

Rozhodně byste se měli vyvarovat praní a věšení prádla, neboť tyto činnosti mohou přinést neštěstí či dokonce smrt do rodiny. Nedoporučuje se také nic vynášet z domu či bytu – daná věc by vám mohla celý příští rok chybět. Zametání by se také nemuselo vyplatit, mohli byste si vymést štěstí z domu.

Co se nesmí 11

Hospodyňky by neměly uklízet, aby se ten rok neudřely. Nesměly zametat, aby se nevymetlo štěstí z domu, ani prát prádlo, protože prádlo na šňůře mohlo přinést neštěstí nebo dokonce smrt někoho blízkého. Obecně se dbalo, aby se nic nevynášelo z domu, protože by ta věc příštího roku chyběla.