Jak položit venkovní dlažbu na beton?

Jak položit venkovní dlažbu na beton?

Jak položit dlažbu na beton

V případě, že máme dlaždice nebo kameny o menší síle, je vhodnější pokládka tzv. mokrou cestou a to většinou lepením na betonový armovaný podklad. Ten by ale měl být bezvadně rovný. Pokud není, musíme ho nejdříve vyrovnat stavebním lepidlem či venkovní cementovou stěrkou a až poté lepit jednotlivé dlaždice.

Jak polozit venkovni betonovou dlažbu

Ve zhutněném stavu musí mít výšku 25-35 cm, na její položení se používá kamenná drť s hrubostí 16–32 mm. Pro dokonalé zhutnění vrstvy potřebujete vibrační desku. Jakmile položíte hrubou vrstvu, hned po ní následuje jemný podklad o výšce 10–15 cm. U tohoto podkladu by měla být hrubost 4–8 mm.
Archiv

Co položit na starou venkovní dlažbu

Pokud máte na podlaze starou dlažbu a toužíte po její nahrazení dřevěnou podlahou, ale nemáte čas a prostředky, máme pro vás perfektní řešení. Místo toho, abyste starou podlahu bourali, můžete na ni položit vinylové panely imitující dřevo a vytvořit tak zcela nové aranžmá interiéru.

Jak položit venkovní keramickou dlažbu

Do výšky 20 cm nasypeme štěrk o velikosti 8–16 mm a vrstvu opět zhutníme. Druhá vrstva podloží: V druhé vrstvě nasypeme jemnější štěrk o velikosti 4–8 mm do výšky cca 5 cm. Vrstvy štěrku by měly mít stejnou výšku. Příprava podkladu: Štěrk rovnoměrně rozhrneme stahovací latí a již nehutníme.
Archiv

Kdy lze pokládat dlažbu na beton

Dlažbu je možné pokládat ihned jak je betonová podlaha pochozí, což obvykle bývá po 48 hodinách po dokončení betonářských prací. Načasování položení ostatních krytin si musí určit sám podlahář. Běžná doba vysychání a zrání betonu je cca 28 dní.

Čím lepit dlažbu na beton

V drtivé většině případů obkládání a lepení využijete standardní lepidla na cementové bázi. Pokud to umístění dlažby vyžaduje, vybírejte flexibilní mrazuvzdorná a voděodolná lepidla. Pro hladké povrchy a intenzivně namáhaná místa je možné zvolit některé z disperzních lepidel.

Co dát pod venkovní dlažbu

Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.

Co se dává pod dlažbu

Pod zámkovou dlažbu budete podle jejího zatížení klást podkladovou vrstvu štěrkodrti. Podklad pro cestu, po které budete jezdit automobilem, musí mít ve zhutněném stavu již zmiňovanou tloušťku 32–37 cm. Na její položení se používá štěrkodrť – drcené kamenivo s plynulou čárou zrnitosti frakce 0–32 mm nebo 0–63 mm.

Čím vyrovnat venkovní beton

Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.

Co pod venkovni dlažbu

Za podkladní vrstvu nám poslouží betonová deska. Vyžadujeme-li mimořádnou pevnost dlážděné plochy, můžeme dlažbu položit na podkladní betonovou desku nebo do suchého betonu. Nesmíme zapomenout vytvořit správný sklon plochy, protože podkladní vrstvy v tomto případě povrchovou vodu nemohou odvádět.

Jak lepit venkovní dlažbu

Lepení disperzním lepidlem

Jen se nehodí pro lepení dlaždic v exteriéru. Na lepení dlažby z přírodního kamene, kameniny i keramiky, na podklady, které se snadno deformují nebo jsou jinak neobvyklé, je vhodné použít cementový flexibilní tmel.

Jak silný beton na podlahu

Ideální vrstva betonové podlahy je 5 – 6 cm. Pro zachování potřebné kvality by měla být vrstva minimálně 4,5 cm vysoká.

Jak dlouho schne položená dlažba

Schnutí spár je vysoce individuální. Záleží na mikroklimatu místnosti, hloubce i šířce spáry. Obecně se však uvádí u nasákavých obkladů časové rozmezí v řádu 5 – 25 minut. U nenasákavých 20 – 90 minut.

Kdy lepit dlažbu na beton

Dlažbu je možné pokládat ihned jak je betonová podlaha pochozí, což obvykle bývá po 48 hodinách po dokončení betonářských prací. Načasování položení ostatních krytin si musí určit sám podlahář. Běžná doba vysychání a zrání betonu je cca 28 dní. Nabízíme možnost použití chemie, která zkrátí tuto dobu až na 7 dní.

Čím přilepit venkovní dlažbu

Ideálním lepidlem na skleněné obklady a dlažby je bílé flexibilní lepidlo FLEXKLEBER WEISS. Lze jej používat jak v interiéru, tak v exteriéru, neboť snáší bez problémů i vysoké teplotní namáhání, zejména vlivem sluníčka nebo naopak mrazu. Lepidlu tedy logicky nevadí ani podlahové vytápění.

Jaký štěrk pod betonovou dlažbu

Skladba pod zámkovou dlažbu a její provedení závisí především na stávajícím podloží a na budoucím účelu. Obecně je doporučeno pro pěšinky volit podklad o celkové výšce 25-30 cm, pro příjezdové cesty a stání aut 35-40 cm. V obou případech je třeba použít šterkodrť s frakcí 0-32, případně 0-63 mm.

Čím natřít betonovou dlažbu

Mezi nejtvrdší a nejodolnější nátěrové hmoty vhodné i pro aplikace v exteriéru patří dvousložkové polyuretanové nátěrové hmoty jako jsou Telpur S200 nebo Telpur T300, které Vám v našich prodejnách mohou namíchat na různé odstíny podle ČSN i RAL . Podkald musíbý dobře očištěn, odmaštěn a suchý.

Jak srovnat štěrk pod dlažbu

Štěrk pod dlažbu se klade na zhutněnou pláň. Při stavbě chodníku pro pěší použijte pro zhotovení podkladu štěrk frakce 8/16 mm ve vrstvě tloušťky 100–150 mm. Na tuto urovnanou vrstvu štěrku se rozvrství kladecí vrstva štěrku frakce 4/8 mm, nebo 2/5 mm v tloušťce 30–50 mm.

Jak upravit povrch betonu

Povrchová úprava betonu obecně

Dají se použít nejrůznější typy impregnace betonu, beton se dá natírat například hydrofobními nátěry (hydrofobní impregnace), izolačními nátěry, či nátěry protiskluzovými. Povrch betonu se dá brousit, frézovat a leštit. Starší betonové vrstvy se dají renovovat takzvaným překrytím.

Jak řezat betonovou dlažbu

Diamantové kotouče jsou určeny na řezání zámkové a betonové dlažby různých kvalit a vyzrálostí. Diamantové kotouče s patentovanými segmenty řady EXTREME disponují vyšší rychlostí řezu a prodlouženou životností. V nabídce jsou také diamantové kotouče na dlažbu se sníženou hlučností (SILENCIO).

Čím lepit betonovou dlažbu

SikaBond T8 je vodotěsné lepidlo určené k celoplošnému lepení obkladů. Především je vhodné na staré obklady, beton, maltu a dřevo.

Co dát na betonovou podlahu

Pokud chcete mít betonovou podlahu rychleji suchou (pochozí již za 24 hodin), vyhnout se riziku prasklin, zajistit lepší tepelnou izolaci a snížit zatížení nosné konstrukce, můžete použít další z materiálů Liapor – lehký keramický beton Liapor Mix.

Jak spárovat venkovní dlažbu

Pro spárovaní betonových plošných dlažeb pokládaných na betonový podklad do stavebního lepidla lze využít spárovacích hmot na cementové bázi. Doporučujeme využít materiálů od renomovaných výrobců jako jsou Murexin, Mapei, Sika atp., které jsou mrazuvzdorné, flexibilní a jsou zde dostupné i barevné varianty.

Co pod betonovou dlažbu

Na začátku je samozřejmě nutné sejmout svrchní vrstvu půdy a důsledně zhutnit terén pod dlažbou. Poté přichází na řadu podklad – nejdříve hrubší štěrk či štěrkodrť a poté drobný štěrk frakce (hrubosti) 4 – 8 mm. Celkově by měla být vrstva podkladu silná 100 – 150 mm, přičemž vrstva jemného štěrku 30 – 50 mm.

Čím natřít venkovní dlažbu

Mezi nejtvrdší a nejodolnější nátěrové hmoty vhodné i pro aplikace v exteriéru patří dvousložkové polyuretanové nátěrové hmoty jako jsou Telpur S200 nebo Telpur T300, které Vám v našich prodejnách mohou namíchat na různé odstíny podle ČSN i RAL . Podkald musíbý dobře očištěn, odmaštěn a suchý.