Jak podat žádost o prodloužení zaměstnanecké karty?

Jak podat žádost o prodloužení zaměstnanecké karty?

Kde podat žádost o zaměstnaneckou kartu

Žádost o zaměstnaneckou kartu musí cizinec osobně podat na místně příslušném zastupitelském úřadu ČR. Žádost je cizinec oprávněn podat pouze na zastupitelském úřadu ČR ve státě, jehož je občanem, popřípadě jenž vydal cestovní doklad, jehož je držitelem, nebo ve státě, ve kterém má povolen dlouhodobý nebo trvalý pobyt.

Jak dlouho trvá vyřízení zaměstnanecké karty

Zákonná lhůta pro vyřízení žádosti o vydání zaměstnanecké karty je 60 dnů ode dne podání žádosti. Ve zvlášť složitých případech, nebo pokud OAMP žádalo o vydání závazného stanoviska Úřadu práce (žádosti podle § 42g odst. 6 zákona o pobytu cizinců) platí lhůta 90 dnů ode dne podání žádosti.
Archiv

Kdo může žádat o zaměstnaneckou kartu

Žádost o zaměstnaneckou kartu musíte osobně podat na místně příslušném zastupitelském úřadu ČR. Žádost jste oprávněn podat pouze na zastupitelském úřadu ČR ve státě, jehož jste občanem, popřípadě jenž vydal cestovní doklad, jehož jste držitelem, nebo ve státě, ve kterém máte povolen dlouhodobý nebo trvalý pobyt.

Jak vypada Zamestnanecka karta

Zaměstnanecká karta má podobu plastové karty s biometrickými prvky. Zaměstnanecká karta je nejčastěji vydávána na dobu trvání pracovně-právního vztahu, na dobu platnosti rozhodnutí uznávacího orgánu o povolení k výkonu povolání nebo odborné práce, nejdéle však na 2 roky, s možností opakovaného prodloužení platnosti.

Co je potřeba k prodloužení zaměstnanecké karty

K žádosti o prodloužení platnosti zaměstnanecké karty je cizinec povinen doložit:cestovní doklad,doklad o zajištění ubytování,pracovní smlouvu nebo dohodu o pracovní činnosti (resp.

Kdy zaniká zaměstnanecká karta

Zákon č. 326/1999 Sb., o pobytu cizinců na území České republiky a o změně některých zákonů § 63. (1) Platnost zaměstnanecké karty zaniká nejpozději uplynutím 60 dnů ode dne, kdy cizinci skončil poslední pracovněprávní vztah splňující podmínky podle § 42g odst.

Kdo může získat modrou kartu

Žádost o modrou kartu se podává na zastupitelském úřadu České republiky v souladu s vyhláškou Ministerstva vnitra č. 429/2010 Sb. (278.86 kB), stanovící výjimky z povinnosti cizince požádat o vízum nebo povolení k pobytu na místně příslušném zastupitelském úřadu.

Jak ziskat povolení k zaměstnání

O povolení k zaměstnání žádáte písemně příslušnou krajskou pobočku Úřadu práce zpravidla před svým příchodem na území ČR. V řízení můžete být zastoupeni zaměstnavatelem nebo i jiným vámi zplnomocněným zástupcem, a to na základě a v rozsahu písemné plné moci.

Co to je modrá karta

Co je modrá karta

Modrá karta vydaná Českou republikou je povolení k dlouhodobému pobytu na území České republiky za účelem výkonu zaměstnání vyžadujícího vysokou kvalifikaci.

Co je karta Vnitropodnikově převedeného zaměstnance

Karta vnitropodnikově převedeného zaměstnance se vydává na dobu převedení na území členských států Evropské unie, a dobu její platnosti je možné opakovaně prodloužit. Pobyt na území a vnitropodnikové převedení však v souhrnu nesmí přesáhnout dobu tří let, jde-li o převedení na pozici manažera nebo specialisty, resp.

Kdy žádat o prodloužení zaměstnanecké karty

Žádost o prodloužení doby platnosti zaměstnanecké karty se podává na pracovišti Ministerstva vnitra. Žádost musíte podat nejdříve 120 dnů před skončením platnosti stávající zaměstnanecké karty a nejpozději v poslední den platnosti zaměstnanecké karty.

Jak zařídit modrou kartu

Podat žádost. Žádost o modrou kartu se podává na zastupitelském úřadu České republiky v souladu s vyhláškou Ministerstva vnitra č. 429/2010 Sb. (278.86 kB), stanovící výjimky z povinnosti cizince požádat o vízum nebo povolení k pobytu na místně příslušném zastupitelském úřadu.

Jak zaměstnat cizince

Zaměstnavatel je povinen oznámit příslušné krajské pobočce Úřadu práce ČR (ÚP ČR) volné pracovní místo a jeho charakteristiku v případě, že zamýšlí zaměstnávat cizince, který pro výkon zaměstnání potřebuje povolení k zaměstnání a oprávnění k pobytu, anebo zaměstnaneckou kartu nebo modrou kartu.

Kdo potřebuje povolení k zaměstnání

Pracovní povolení potřebují k legální práci všichni cizinci, kromě občanů zemí EU, Švýcarska, Norska, Islandu a Lichtenštejnska. Od roku 2014 se proces zjednodušil a namísto dvou dokumentů od dvou úřadů stačí zaměstnanecká karta. Tu vydává ministerstvo vnitra. Od roku 2014 je pro cizince snazší získat v Česku práci.

Co znamená volný přístup na trh práce

Volný přístup na trh práce znamená, že k tomu, abyste v České republice mohli být zaměstnáni, nepotřebujete žádné povolení k zaměstnání od Úřadu práce, zaměstnaneckou, kartu vnitropodnikově převedeného zaměstnance ani modrou kartu. Prakticky tedy můžete být zaměstnáni stejným způsobem jako občané České republiky.

Co znamená Modrá karta v házené

Modrá karta

Rozhodčí ji udělí hráči za zákrok mimořádně nebezpečný, násilný, dopředu promyšlený, zvláště bezohledný atd.

Jak postupovat při zaměstnání cizince

Zaměstnavatel je povinen oznámit příslušné krajské pobočce Úřadu práce ČR (ÚP ČR) volné pracovní místo a jeho charakteristiku v případě, že zamýšlí zaměstnávat cizince, který pro výkon zaměstnání potřebuje povolení k zaměstnání a oprávnění k pobytu, anebo zaměstnaneckou kartu nebo modrou kartu.

Jak zamestnat zaměstnance

Nahlášení zaměstnance na úřadech

Nahlášení provedete vyplněním a odesláním speciálního tiskopisu dostupného na webu dané pojišťovny, který je pojmenovaný jako „Hromadná oznamovací povinnost zaměstnavatele“.

Co je potřeba k zaměstnání cizince

Cizinec může vykonávat práci za předpokladu, že má platné povolení k zaměstnání a platné oprávnění k pobytu (jedná se zejména o zaměstnaneckou kartu ve smyslu § 42g odst. 3 pobytového zákona, která slouží pouze jako povolení k dlouhodobému pobytu na území ČR).

Co je potřeba pro práci ve Švýcarsku

Přestože není Švýcarská konfederace členem EU, podepsala se státy EU smlouvu o volném pohybu a je součástí tzv. schengenského prostoru. Pro práci ve Švýcarsku nepotřebujete pracovní povolení a ke vstupu do země postačí občanský průkaz.

Kdo má volný přístup na trh práce

Volný vstup na český trh práce mají i cizinci, kteří studium řádně dokončili a disponují českým diplomem. U těchto cizinců je ale třeba dávat pozor na to, na základě čeho v ČR pobývají. Jde o to, že studenti v ČR pobývají na základě víza či povolení k pobytu za účelem studia.

Kdo nepotřebuje pracovní povolení

Občané Evropské unie a Švýcarska a jejich rodinní příslušníci žádné povolení nepotřebují a mají stejné právní postavení jako čeští občané. To platí i pro další země Evropského hospodářského prostoru; Lichtenštejnsko, Norsko a Island.

Co je červená karta

Červená karta se používá ve sportu pro signalizaci závažného porušení pravidel a souvisejícího trestu, nejčastěji vyloučení provinivšího se hráče ze hry do konce utkání. Rozhodčí takový trest signalizuje zřetelným ukázáním malé obdélníkové kartičky červené barvy, kterou nosí v kapse.

Co znamená žlutá karta v házené

Žlutá karta se používá v kolektivních sportech (např. ve fotbale, házené, či ragby) ale i individuálních sportech (např. sportovní šerm) k signalizaci napomenutí hráče či trenéra rozhodčím za některý méně závažný, ne však zanedbatelný prohřešek. Kartu vymyslel anglický fotbalový rozhodčí Ken Aston.

Kde se hlásí změna zaměstnání

Změny údajů, které nastanou v době platnosti vydaného povolení ke zprostředkování zaměstnání, je agentura práce povinna oznámit nejpozději do jednoho měsíce generálnímu ředitelství Úřadu práce ČR.