Jak parkovat v Drážďanech?

Jak parkovat v Drážďanech?

Kde zaparkovat v Drážďanech zdarma

Jediné parkování zdarma jsou na parkovištích typu P+R. Během vánočních trhů je navíc speciálně zřízené parkoviště P+R Messe Dresden s 800 parkovacími místy. Dostanete se tam z dálnice A4, sjezd Dresden-Altstadt. Pěší cesta do centra podél Labe trvá cca 30 minut.
Archiv

Kde nejlépe zaparkovat v Drážďanech

V Drážďanech můžete parkovat v ulicích, na parkovištích, v podzemních garážích nákupních center nebo v parkovacích domech. Samozřejmě můžete zaparkovat levněji. Pak ale počítejte s tím, že se projdete. Levné parkování nadejte kousek od hlavního nádraží, kde za celý den zaplatíte 3 eura.
Archiv

Kde zaparkovat v Primark Drážďany

Parkování – nejlevněji zaparkujete přímo v nákupním centru

Samotné nákupní centrum disponuje více než 1000 parkovacími místy v podzemní garáži. První hodina stojí 1,50 EUR, za každou další započatou hodinu zaplatit 1 EUR. Výhodnější je zaplatit 5 EUR za celý den, pokud to chcete spojit i s prohlídkou města.

Kde parkovat v Drážďanech na letišti

V blízkosti letiště se nachází zhruba 3.000 parkovacích míst. K dispozici je dostatek parkovacích míst jak v kompletně zastřešeném parkovacím domě, tak i na venkovních parkovištích P3 a P4A v blízkosti terminálu. Volný výběr parkovacího místa. Vjezd pouze po odebrání parkovacího lístku (platba u pokladního automatu).
Archiv

Co dělat v Dráždanech

12 míst co vidět v DrážďanechZwinger. Galerie, Muzeum, Palác, Zahrada.Semperoper. Opera.Residenzschloss. Zámek.Grünes Gewölbe. Muzeum.Kostel Frauenkirche. Kostel.Katedrála Hofkirche.Náměstí Altmarkt.Fürstenzug.

Co dělat v Drážďanech s dětmi

Velká zábava a zajímavé hry na děti dále čekají v lesním parku v Moritzburgu, v zábavním parku Oskarshausen ve Freitalu kousek od Drážďan nebo ve sportovním centru ve Freitalu. Všechny tři cíle jsou pro děti báječným zážitkem. Chcete ještě více aktivit Vyzkoušejte trampoliny v hale Superfly a nebo v Soccer aréně.

Jak jet do Drážďan

Do Drážďan se dostanete bez přestupů vlaky EuroCity Berliner (EC) každé dvě hodiny. Na místě budete už za 2 hodiny a 11 minut. Tento čas můžete vyžít po svém: odpočinek, skvělé jídlo, nebo jen pozorování krajiny ubíhající za oknem. A je, na co se dívat.

Kde nakoupit oblečení v Německu

Pro suroviny můžete v Německu vyrazit nejčastěji do těchto obchodů:Aldi.Lidl.Netto.Rewe.Edeka.

Kam se létá z Drážďan

Populární destinace z DrážďanyFrankfurt nad Mohanem (FRA) 134 letů / měsíc.Mnichov (MUC) 82 letů / měsíc.Palma de Mallorca (PMI) 55 letů / měsíc.Curych (ZRH) 33 letů / měsíc.Amsterdam (AMS) 22 letů / měsíc.Düsseldorf (DUS) 22 letů / měsíc.Antalya (AYT) 17 letů / měsíc.Heraklion (Kréta) (HER) 13 letů / měsíc.

Jak se dostat na letiště v Drážďanech

Letiště je z Drážďan snadno dostupné především městskou rychlodráhou (S-Bahn), konkrétně linkou S2, která jezdí v intervalu 30 min. Do stanice Dresden-Neustadt se tak dostanete za necelých 15 minut, na hlavní nádraží za dobu o něco delší než 20 minut.

Kde se dobře najíst v Drážďanech

Jestliže máte italskou kuchyni rádi, ale né zas tolik, abyste museli přeplácet, zkuste "jídelní restauraci" Vapiano, která se nachází asi na půli cesty mezi Rezidenčním zámkem a Frauenkirche. Ceny tam mají na Drážďany velmi příjemné, jídlo připraví přímo před vámi a mají tam vše také moc dobré.

Kam v okolí Drážďan

Kouzelná místa v okolí Drážďan. Pokud vyrazíte do Drážďan autem a nejste odkázáni jen na veřejnou dopravu, určitě navštivte i další perly Saska, jakými jsou zámek Moritzburg, pevnost Königstein nebo město Míšeň.

Kam na výlet v Drážďanech

12 míst co vidět v DrážďanechZwinger. Galerie, Muzeum, Palác, Zahrada.Semperoper. Opera.Residenzschloss. Zámek.Grünes Gewölbe. Muzeum.Kostel Frauenkirche. Kostel.Katedrála Hofkirche.Náměstí Altmarkt.Fürstenzug.

Jak levné cestovat do Drážďan

Zpáteční jízdenka Praha–Hněvice vychází na 196 Kč + 300 Kč za lístek Labe-Elbe, tedy celkem dáte za zpáteční cestu z Prahy do Drážďan 496 Kč a ještě k tomu můžete využívat MHD na území Drážďan. Oproti tomu nejlevnější klasický zpáteční lístek z Prahy do Drážďan začíná na 700 Kč, při cesta autobusem na 600 Kč.

Jak dlouho se jede do Drážďan

Podle plánovače tras je nekratší vzdálenost mezi Drážďany a Praha 147,49 km. Doba jízdy je přibližně 1h 43min.

Co se vyplatí koupit v Německu

V Německu výhodněji nakoupíte prací prášky, čokoládu, Haribo a jiné sladkosti, příkrmy a plenky, rybí konzervy, zmrzliny, tělovou kosmetiku a kvalitnější uzeniny nebo sýry.

Proč jet do Německa

Proč cestovat do Německa Kvalitní infrastruktura si vás bude hýčkat na místech, které patří v Německu k nejkrásnějším. Romantické soutěsky, rozeklané horské štíty, zelené pastviny, průzračná jezera a čisté řeky, pohádkové zámky a středověké vesnice.

Kdo létá z Prahy

Většinu letů provozuje jeden z těchto dopravců:SmartWings (QS)37 destinacíRyanair (FR)35 destinacíEurowings (EW)20 destinacíeasyJet (U2)12 destinacíJet2 (LS)10 destinacíWizz Air Malta (W4)8 destinacíWizz Air (W6)7 destinacíVueling (VY)3 destinací

Kde se dobře najíst v Dráždanech

Jestliže máte italskou kuchyni rádi, ale né zas tolik, abyste museli přeplácet, zkuste "jídelní restauraci" Vapiano, která se nachází asi na půli cesty mezi Rezidenčním zámkem a Frauenkirche. Ceny tam mají na Drážďany velmi příjemné, jídlo připraví přímo před vámi a mají tam vše také moc dobré.

Jak nejlevněji do Drážďan

Levné autobusy Praha ➜ Drážďany

Společnost Odjezd Cena
Racic Eurobus (Рачич Eurobus BG) 09/07 – 9:00 Prague 523 Kč
Union Ivkoni – Unibus 09/07 – 3:30 Prague 411 Kč
Comati PSG 09/07 – 2:45 Prague 713 Kč
FlixBus 09/07 – 8:20 Prague 1078 Kč

Kde se nejlépe nakupuje v Německu

Kromě nám známých Lidl, Penny Markt a Norma, hledejte obchody sítí Netto, Edeka, Aldi a Rewe. Kaufland se profiluje spíše jako supermarket a společně s ním na německém trhu fungují Globus, Real,- a Marktkauf. V drogistickém zboží fungují známé DM a Rossmann.

Co je potreba na cestu autem do Německa

Doklady a povinná výbavaPrůkaz totožnosti (pas nebo OP) platný po dobu celého pobytu v Německu.Řidičský průkaz.Osvědčení o technickém průkazu.Doklad o zaplaceném povinném ručeníPokud máte půjčené nebo služební auto, potřebujete písemný souhlas majitele.Povinná výbava (auta) do Německa je stejná jako v ČR.

Jak zjistit odlet letadla

Nejoblíbenější je pro sledování letů stránka flightradar24.com, která vám ukáže všechna letadla v letovém prostoru. Pokud do vyhledávání zadáte konkrétní číslo letu, dokonce vám i ukáže, kde konkrétně letadlo momentálně je.

Kam všude léta Ryanair

Linky z Prahy, kam létá sezónně v létě 2023: Billund (BLL), Bologna (BLQ), Korfu (CFU), Palma de Mallorca (PMI), Pescara (PSR), Rhodos (RHO), Rimini (RMI) Skiathos (JSI), Varšava-Modlin (WMI), Zadar (ZAD). Linky z Prahy, kam bude létat v zimní sezónně 2023/2024: Ammán (AMM), Tirana (TIA).

Na co si dát pozor při ceste do Nemecka

Pro osoby, které v posledních 10 dnech před vstupem do Německa pobývaly v České republice, platí povinná registrace příjezdu, předložení negativního testu, průkazu o prodělaném onemocnění nebo očkování a karanténa.