Jak opravit starou podlahu?

Jak opravit starou podlahu?

Co se starou podlahou

Nejčastějším způsobem renovace je zbroušení povrchu (mnohdy stačí i překartáčovat „rejžákem“), vysátí dřevního prachu a následný šetrný nátěr. Na staré podlahy se doporučují přírodní oleje, s vosky, které jsou pro dřevo též velmi vhodné, bývá u podlah potíž, jelikož se na povrchu vytvářejí při styku s tekutinami fleky.

Jak zrenovovat starou podlahu

Podlahu nalakujte, nechte zaschnout, jemně přebruste, opět nalakujete a opět přebruste. Nakonec lze dát ještě jednu vrstvu laku, což ovšem není nezbytně nutné. Doporučujeme laky Bona, které jsou dostatečně odolné a elastické. Jako základní vrstvu můžete použít lak Bona Clasic a vrchní vrstvu doporučujeme lak Bona Mega.

Jak brousit starou podlahu

Obroušení dřevěných prken

Proveďte čtyři až pět cyklů broušení se zrnitostí 16 nebo 24, 40, 80 a nakonec se zrnitostí 120 (jemné dobroušení). Pozor: Počet nutných cyklů broušení a zrnitost závisí na nerovnosti a na stupni znečištění podlahy. Čím vyšší je index zrnitosti, tím jemnější je daný brusný prostředek.
Archiv

Jak udělat novou podlahu ve starém domě

Podlaha se tak musí realizovat suchou cestou. Jako vyrovnávací vrstva suchých podlah se nejčastěji používá lehké keramické kamenivo Liapor s průměrem jednotlivých zrn (frakce) 1–4 mm, na které je možné položit vrstvu kročejové izolace a následně nosné podlahové desky (KNAUF, Rigips, OSB, Cetris apod.).

Jak zateplit starou podlahu

Pěnové sklo se používá především pro zateplení podlahy v přízemí objektu, tedy podlah na zemině či nad nevytápěným suterénem. Lze využít nejen jako tepelně izolační vrstvu, ale také jako vyrovnávací podkladní vrstvu pro betonáž podkladní desky.

Jak udělat novou podlahu

5 kroků, jak připravit podklad pod novou podlahu1) Zkontrolujte povrch, změřte vlhkost. Před pokládkou podlahové krytiny povrch zkontrolujte.2) Opravte povrch.3) Vyrovnejte podklad.4) Vyčistěte povrch.5) Vyberte a připravte podklad pod plovoucí podlahu.

Jak zrenovovat podlahu

V první řadě provedeme hrubé broušení podlahy válcovou bruskou a okrajovou bruskou dobrousíme okraje podlahy u stěn, zárubní, v rozích místnosti a pod radiátory. Toto broušení se provádí v několika postupných krocích od hrubé až po nejjemnější zrnitosti brusného materiálu. Poté provedeme první tmelení.

Jak vyrovnat starou dřevěnou podlahu

Doposud časté vyrovnání podkladu na trámové konstrukci se provádí takto:Odstraňte veškeré krytiny z podlahy.Rozeberte, odstraňte staré prkna (nejčastěji jsou přitlučený hřebíky)Očistěte trámy a udělejte kolem nich místo na vložení fošny z obou stran.Rozměr fošen přizpůsobte dle délky a výšky trámů

Čím brousit podlahy

Aby na podlaze nezůstávaly rýhy a jiné stopy, měly by být provedeny všechny fáze broušení. Na plošné broušení se používají velké kotoučové podlahové brusky, pro broušení u okrajů nebo v rozích jsou určeny excentrické, vibrační nebo pásové brusky. Po dokonalém vybroušení můžeme podlahu natřít.

Co na starou betonovou podlahu

Z díry v podlaze stačí odstranit nesoudržné části, průmyslovým vysavačem vysát prach, díru navlhčit vodou a zapravit betonovou směsí. Povrch betonové směsi se zahladí ocelovým hladítkem a je hotovo. Menší díry v betonové podlaze není třeba opravovat, vyrovnají se během aplikace samonivelační stěrky.

Jak se zatepluje podlaha

Existuje hned několik možností, které se odvíjejí od typu místnosti, ve které zateplování podlahy plánujete.EPS desky. Tento materiál se používá na zateplení podhledu ze strany nevytápěné místnosti a patří mezi nejpoužívanější izolace.Desky z minerální vaty.Polyuretanové desky.

Jak levné vyrovnat podlahu

Vyrovnání podlahy pískem je rozhodně levnější variantou. Pokud tedy potřebujete vyrovnat podklad na základové desce pro položení desek podlahového polystyrenu, jedná se o ideální volbu. Lze jej využít i do skladeb tzv. suchých podlah.

Co pouzit na vyrovnani podlahy

Pro suchý systém rekonstrukce podlah se používá 100% přírodní lehké keramické kamenivo Liapor, které můžete znát i pod názvem keramzit. V případě stavebních aplikací se používá kamenivo o průměru 1-4 mm, které dokonale vyplní každou nerovnost.

Jak ošetřit starou dřevěnou podlahu

Jednou z možností je použít lak na dřevěnou podlahu. Nanáší se na její povrch tenká vrstva lazurovacího nebo disperzního laku. Lak je odolný vůči oděru, má protiskluzové vlastnosti a není náročný na údržbu. Obvykle se nanáší ve třech vrstvách a dokáže tak podlahu ochránit před nečistotami a tekutinami.

Čím natřít starou dřevěnou podlahu

Jednou z možností je použít lak na dřevěnou podlahu. Nanáší se na její povrch tenká vrstva lazurovacího nebo disperzního laku. Lak je odolný vůči oděru, má protiskluzové vlastnosti a není náročný na údržbu. Obvykle se nanáší ve třech vrstvách a dokáže tak podlahu ochránit před nečistotami a tekutinami.

Jak opravit dřevěnou podlahu

U lehkých poškození velkých ploch (matný povrch, drobné škrábance) se doporučuje začít nejšetrnější metodou opravy. To znamená, že stačí nanést pouze voskové leštidlo, terpentýnový olej nebo fermež a pak vyleštit. Na mělké rýhy si můžete koupit speciální sadu na opravu dřevěné podlahy.

Jak brousit bez prachu

Bona bezprašný systém broušení podlah odstraní až 99,8 % prachu, což tradiční metody broušení zajistit nemohou. Rozdíl je viditelný: Brusné stroje Bona jsou připojeny přímo k vysavači a prach je odstraňován okamžitě. Vysavače Bona jsou uzavřené systémy s vícestupňovou filtrací vzduchu.

Jak opravit starou betonovou podlahu

Praskliny v betonové podlaze se dají opravit zálivkou Chemos ZH. Opravný tmel se používá v těchto případech bez penetrace. Penetrace na podlahy není nutná, naopak je v takových případech spíše nežádoucí.

Jak srovnat starý beton

Oprava betonu – co k tomu použít

Pro menší opravy betonových ploch lze použít epoxidy nebo dvousložková cementová lepidla případně tmel. K dispozici je i univerzální opravná malta, vhodná jak pro venkovní, tak vnitřní použití. K větším opravám je vhodnější použití různých speciálních vysprávkových malt.

Jak dodatečně zateplit podlahu

Buďto stávající vrstvy podlahy vybourat a aplikovat novou tepelnou izolaci (buďto podlahový polystyren nebo ještě lépe polyuretanové desky PUR či PIR, které mají lepší tepelné vlastnosti – ideálně 8 cm). Místo betonové vrstvy nad izolaci je možné použít systém tzv. suché podlahy z desek (sádrokarton, OSB nebo Cetris).

Jak srovnat nerovnou podlahu

Pokud je nerovnost podkladu příliš velká, lze podlahu srovnat lokálně nahrubo například cementovým potěrem v potřebné tloušťce a poté menší nerovnosti dorovnat samonivelační stěrkou. Druhou možností je využít suchou metodu, tedy provést vyrovnání podlahy bez použití betonu.

Jak srovnat podlahu bez betonu

Místo betonu se pro vyrovnání nerovností používá vrstva lehkého keramického kameniva Liapor – malých keramických kuliček s průměrem zrn 1-4 mm. Zhutnělé kamenivo se překryje podlahovými deskami a je hotovo. Na podlahové desky může přijít finální povrch (koberec, dlažba, lamino…).

Jak srovnat Nivelaci

Ideální bude, když se budete řídit technickým listem konkrétní stěrky. Samonivelační stěrka se rovnoměrně rozlévá po celé místnosti. Následně se nivelační hmota vyrovná a pomocí speciálního válečku odvzdušní. Nivelační váleček má namísto hladké plochy drobné štětinky, které ze stěrky odstraní všechny vzduchové bubliny.

Čím nalakovat dřevěnou podlahu

Nejběžnější povrchovou úpravou dřevěných podlah je lak. Výhodou lakovaného povrchu je vysoká odolnost proti opotřebení a snadná údržba. V porovnání s olejem a tvrdým voskovým olejem – lak nabízí světlé zabarvení dřevěné podlahy, které je blízké přirozenému zabarvení dřeva.

Co dát na starou dřevěnou podlahu

Pokud netrváte na zachování původní dřevěné podlahy, z finančního hlediska bývá jednodušší staré parkety zpevnit nivelačním nátěrem nebo podlahu zcela odstranit, podklad upravit betonem a následně položit novou podlahovou krytinu: koberec, PVC či laminátovou plovoucí podlahu.