Jak opravit Oblozky?

Jak opravit Oblozky?

Jak rozmontovat Oblozky

Rozmontování zárubně

Po vyjmutí zárubně z otvoru si položíme zárubeň na zem nebo na kozy. Obložky povolíme pootočením excentrické spojky. Někteří výrobci na tomto místě používají spojky s dotažené šroubem, ten tedy povolíme. Ostění bývá u některých výrobců sešroubováno, jindy šroubovákem vypáčíme spojovací plechy.
Archiv

Jak opravit zárubeň

Tu původní je třeba vybourat a novou znova zazdít, poté opravit okolo zárubně omítku, natáhnout štuk a vymalovat. Samotné usazení zárubně je přitom prací pro zdatného řemeslníka, bez zkušeností se nám to svépomocí nepovede. Dveře i zárubně však lze též opravit a opatřit novým nátěrem.
Archiv

Jak opravit kovové zárubně

Renovace kovových zárubní

V případě, že se původní nátěr loupe, je nutné použít horkovzdušnou pistoli a špachtli, nebo to také můžete zkusit s pomocí speciálních odstraňovačů barvy. Po zbroušení a odstranění starších vrstev nátěru je možné kovové zárubně natřít novou barvou.
Archiv

Jak opravit interiérové dveře

Čím starší a lacinější dveře jsou, tím rychleji vysychají a jejich vnitřní konstrukce ztrácí svoje vlastnosti jako je zvuková izolace, rovnost a mechanická odolnost. Dřevěné dveře se renovují broušením, případným tmelením, a nakonec novým nátěrem nebo potažením tapetou či folií.
Archiv

Jakou pěnu na obložky

Nízkoexpanzní montážní polyuretanová pěna se vyznačuje minimálním nabýváním po její aplikaci a dobrou přilnavostí na většinu porézních i neporézních materiálů. Díky těmto vlastnostem je zvláště vhodná pro montáž většiny typů zárubní (např. obložková zárubeň, slepá zárubeň, obklad kovové zárubně apod.).

Jaký otvor pro obložkové zárubně

Stavební příprava pro obložkovou zárubeň

Otvor pro obložkovou zárubeň musí být o 5 cm větší na každou stranu. Pro dveře 80 x 210 cm potřebujete tedy otvor 90 x 215 cm. Dveře však zaberou ještě více prostoru, jelikož zárubeň přesahuje i takto zvětšený otvor o 3 – 4 cm (pozor tedy například na umístění vypínačů světel).

Jak opravit obložkové zárubně

Když povolí obložková zárubeň a dveře se svěsí, můžou začít ničit podlahu. S její opravou si ale můžete poradit sami. Minutový manžel Pepa ví jak na to. Jednoduše obložku sundáte, pořádně vyplníte montážní pěnou a zárubeň znovu připevníte lepidlem.

Jak ukotvit zárubně

Zárubeň se ukotví se do otvoru pomocí ocelových šroubů (např. ocelové šrouby + hmo dinky nebo turbošrouby) a pevných kotev přivařených v ústí zárubňového profilu. Kotvení se provádí pomocnými montá ními otvory zhotovenými v vi zárubňovém profilu.

Jakou barvu na ocelove zárubně

Ověřenou klasiku antikorozní ochrany na ocel představuje základ SYNOREX PRIMER S2000 a následně vrchní barva UNIVERZAL SU2013 (nejširší odstínová škála a výběr z lesklé nebo matné verze). Celkově výborné odolnosti i rychlejší zasychání a vyzrání nátěru nabízí PROFI OKNO S2082.

Jak obložit kovové zárubně

Staré kovové zárubně – ať už klasické zděné, nebo "panelákové", lze poměrně jednoduše obložit speciální obložkovou zárubní – tzv. OKZ (obklad kovové zárubně). Pro tento způsob "renovace" Vašich zárubní není nutné žádné bourání a tím odpadá náročný úklid po stavebních úpravách.

Jak opravit fólií na dveřích

Jak na to Okraj folie přiložíme přesně na okraj skleněné výplně, zespoda začneme odlepovat krycí papír a stěrkou přihlazovat folii na sklo. Postupně nalepíme celý kus folie. Pokud si navlhčíme povrch lepené plochy, můžeme folií jemně pohnout a opravit případnou nepřesnost.

Jak přemalovat dveře

Pokud CHCETE odstranit původní nátěrDejte dveře do vodorovné polohy.Opatrně štětcem nanášejte nátěr tak dlouho, než původní barva začne nabobtnávat.Barvu seškrabte.Dveře přebruste jemným smirkovým papírem.Zatmelte všechna poškozená místa tmelem na dřevo.

Jak dlouho schne montážní pěna

Teplotní odolnost vytvrzené pěny od -30°C do +80°C. Přibližně po 10 minutách již nelepí, cca po 25 minutách lze pěnu řezat a cca po 3 hodinách zatížit. K úplnému vytvrzení dojde po 5 až 8 hodinách (všechny údaje vycházejí z teploty +20°C).

Jak dlouho schne Nizkoexpanzni pěna

Den Braven Nízkoexpanzní pěna

Den Braven Nízkoexpanzní pěna
Tepelná odolnost – 40 °C až 90 °C (po vytvrzení)
Aplikační teplota 5 °C až 35 °C
Doba vytvoření nelepivé slupky 10 – 15 min (při 23 °C)
Řezatelnost 30 – 60 min

Jak daleko vypinac od Oblozky

Vypínače se z praktického důvodu umisťují 100 – 300 mm od dveřního otvoru, a to ve střední vodorovné instalační zóně, která vede v úrovni 900 – 1200 cm nad dokončenou podlahou.

Co je to futra

Zárubeň (hovorově futro nebo futra, z německého Futter, Türfutter) je rám pevně umístěný ve zdi, který ohraničuje otvor dveří a tvoří jejich nosnou konstrukci. Obvykle bývá kovový, zejména v dřívějších dobách byl dřevěný nebo kamenný. Na zárubni je pomocí závěsů (pantů) zavěšeno křídlo dveří.

Jak obrousit staré dveře

Doporučuje se dřevo brousit brusným papírem nebo houbičkou alespoň dvakrát, nejprve hrubší zrnitostí (60), následně jemnější zrnitosti (120). Tato část práce je nejzdlouhavější a nejméně oblíbená, ale opět platí, že čím lépe připravený povrch, tím lepší výsledek na nás v závěru čeká.

Čím natřít staré kovové zárubně

Ověřenou klasiku antikorozní ochrany na ocel představuje základ SYNOREX PRIMER S2000 a následně vrchní barva UNIVERZAL SU2013 (nejširší odstínová škála a výběr z lesklé nebo matné verze). Celkově výborné odolnosti i rychlejší zasychání a vyzrání nátěru nabízí PROFI OKNO S2082.

Čím obložit futra

Staré kovové zárubně – ať už klasické zděné, nebo "panelákové", lze poměrně jednoduše obložit speciální obložkovou zárubní – tzv. OKZ (obklad kovové zárubně). Pro tento způsob "renovace" Vašich zárubní není nutné žádné bourání a tím odpadá náročný úklid po stavebních úpravách.

Jak si vyrobit obložkové zárubně

Tužkou na prknech vyznačte, jak se prkna překrývají, poté je na pracovním stole podle rysek dvěma svorkami stáhněte k sobě, aby mezi nimi bylo možné oba konce prken zároveň seříznout v úhlu 45°. Dosáhnete toho, že oba konce budou k sobě přesně pasovat. Stejně seřízněte i druhý roh.

Jak nalepit fólií na dveře

NALEPENÍ FOTOTAPETY NA DVEŘE

Stěrkou odstraňte směrem od středu ke krajům vzduchové bubliny a vodu. Následně zase stáhněte cca 20 – 30 cm zadního krycího papíru a opět pomocí stěrky vytlačte od středu ke krajům vzduch a vodu. Takto pokračujte až do úplného nalepení samolepicí fototapety.

Jak opravit odřené dveře

Oprava se provádí tak, že dáte tmel do rýhy v množství, které lehce přesáhne okraj rýhy. Když tmel zaschne, nadbytečný tmel smirkovým papírem opatrně odstraníte. Na závěr okolí rýhy nebo celé dveře (okna) natřete. Existují i další řešení, například škrábance umně zamaskovat tapetou nebo fólií.

Jakou barvu na dveře

Pro barevný nátěr dveří doporučujeme použít Balakryl Uni Mat/Lesk, pro pouze bílý speciální barvu Balakryl Okna a Dveře. Chceme-li mít dveře bílé, krémové či jinak světlé, můžeme jako první nátěr použít základní barvu Balakryl Základ. Ta je více „naplněna“ a má tedy vyšší kryvost.

Jak opálit staré dveře

Na odstranění starého laku ze dveří z masivu použijeme kovovou špachtli a horkovzdušnou pistoli. Pistolí postupně ohříváme lak a seškrabujeme jej špachtlí. Alternativou je použití pouze elektrické brusky, což ale může být dost vyčerpávající – v závislosti na počtu vrstev laku.

Jak funguje montážní pěna

Pěny jsou k dostání v tlakových nádobkách, z nichž se obsah vypouští nejčastěji prostřednictvím plastové trubičky. Tou nasměrujete proud pěny na potřebné místo. Při vypouštění se hmota dostane do kontaktu se vzduchem a postupně nabude oproti původnímu objemu.