Jak obnovit Mobilní klíč eGovernmentu?

Jak obnovit Mobilní klíč eGovernmentu?

Jak zprovoznit Mobilní klíč eGovernmentu

Doporučený postup:Nainstalujte si mobilní aplikaci a nastavte preferovaný způsob přihlašováníV aplikaci zvolte možnost Mám účet v Národním bodu.Následně dostanete na výběr zda pokračovat na počítači či telefonu.Máte-li počítač při ruce, postupujte na identitaobcana.cz dle instrukcí a vyberte volbu Mám hotovo.
Archiv

Jak aktivovat Mobilní klíč

Spusťte na svém mobilním zařízení aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu a naskenujte zobrazený QR kód. Tím dojde k požadovanému spárování. Tlačítko "Spustit Mobilní klíč na tomto zařízení" slouží jako alternativa k zobrazenému párovacímu QR kódu, pokud zobrazujete stránku na mobilním zařízení.

Jak se přihlásit do eGovernmentu

Datové schránky – Přihlášení

Otevřete aplikace Mobilní klíč eGovernmentu a naskenujte QR kód. Aktivaci tohoto způsobu Přihlašování najdete v Nastavení > Možnosti přihlášení. Ještě nemáte aplikaci Mobilní klíč Stáhněte si ji zdarma, provede vás prvním přihlášením i vytvořením účtu.

Jak otevřít datovou schránku v mobilu

Přihlášení přímo v Mobilním klíči

Od verze 2.7.1 je možné otevřít klientský portál Datových schránek přímo v aplikaci Mobilní klíč. Po spuštění a odemčení aplikace se otevře obrazovka pro snímání přihlašovacího QR kódu. Načte se klientský portál Datových schránek.
Archiv

Jak obnovit egovernment

Obnovit zálohu je možné pouze do Mobilního klíče, který není připojen k žádnému účtu Datových schránek. Pokud tedy máte Mobilní klíč již připojený k účtu, obnovit zálohu bude možné pouze pokud aplikaci odinstalujete a znovu nainstalujete. Pokud máte zálohu v mailu, stáhnete si ji do mobilního zařízení.

Jak se přihlásit k identitě občana

Přihlaste se

Stačí na libovolném portálu zvolit přihlášení prostřednictvím Identity občana a následně NIA ID. Po vyplnění vašeho uživatelského jména a hesla vám bude odeslán jednorázový SMS kód pro přihlášení.

Jak funguje Mobilní klíč eGovernmentu

Mobilní klíč eGovernmentu představuje využití přihlašování bez potřeby zadávání dalších ověřovacích kódů. Po jeho instalaci a aktivaci Vám bude umožněno přihlašování ke službám využívajícím elektronickou identifikaci prostřednictvím Národního bodu.

Jak se dostat do své datové schránky

Do portálu datových schránek se lze přihlásit několika různými způsoby:pomocí některé z přihlašovacích metod služby Identita občana (např. pomocí Bankovní identity, Mobilního klíče, eObčanky, atd.),pomocí Mobilního klíč napojeného na uživatelský účet ISDS,jménem a heslem,jménem a heslem a SMS kódem,

Kde najdu svou datovou schránku

Datovou schránku si můžete v Portálu občana online založit, pokud už vlastníte nebo využíváte nějaký z nástrojů elektronické identifikace (NIA ID, mobilní klíč eGovernmentu, bankovní identita a další možnosti). Stačí se jimi do Portálu občana přihlásit.

Jak aktivovat identitu

V aplikaci přepište kontrolní SMS kód

Spusťte si svoji aplikaci Mobilní klíč eGovernmentu. Po nastavení hesla v ní zvolte Aktivace klíče k Identitě občana a Zřídit účet pomocí návštěvy Czech POINT. Následně zadejte své mobilní telefonní číslo, na které vám bude zaslán kontrolní kód.

Kam se lze přihlásit bankovní identitou

Jedno přihlašování pro mnoho služeb

V budoucnu bude možné se díky bankovní identitě přihlašovat nejen do internetového bankovnictví, ale i na portály státní správy, do e-shopů a dalších webů, které mají klientskou zónu.

Jak se přihlásit do své datové schránky

První přihlášení do datové schránky provedete prostřednictvím stránky www.mojedatovaschranka.cz. Přihlásíte se pomocí uživatelského jména a hesla, které jsou uvedeny v dopise. Po prvním přihlášení si změňte heslo a zadejte svoji e-mailovou adresu. Poté bude Vaše datová schránka připravená k použití.

Jak zjistím prihlasovaci udaje do datové schránky

Jak obdržím přihlašovací údaje Nové přístupové údaje jsou zasílány podle přání žadatele buď na kontaktní adresu, uvedenou žadatelem ve formuláři žádosti, nebo jsou předány žadateli formou tzv. virtuální obálky zaslané na emailovou adresu žadatele. Nezapomeňte, že prvotní heslo je třeba při prvním přihlášení změnit.

Jak obnovit přihlašovací údaje do datové schránky

Pokud Vás zlobí paměť a potřebujete občas resetovat heslo Vaší datové schránky, nezbyde, než zajít na kontaktní místo veřejné správy Czech POINT. Po kontrole totožnosti Vám bude heslo resetováno a vygenerováno nové. To Vám bude zasláno elektronicky tzv. virtuální obálkou.

Jak se dostat k datové schránce

Zřízení datové schránky je zdarma. Nejjednodušším způsobem je požádat o založení datové schránky na kontaktním místě Czech POINT. O datovou schránku můžete také požádat: Osobně – Vyplněnou žádost předáte na podatelnu Digitální a informační agentury (DIA).

Jak ziskat ais kód

Na zadanou e-mailovou adresu bude systémem generován a zaslán jednorázový registrační kód, bez jehož zadání nebude možné pokračovat v registraci. Zadaná e-mailová adresa bude zároveň přihlašovacím jménem do systému. Po stisknutí tlačítka Získat ověřovací kód systém ověří existenci uživatelského účtu v systému.

Jak získat identitu

Existují dvě možnosti, jak elektronickou identitu získat. Buď si prostřednictvím portálu eIdentita.cz zřídíte uživatelský účet, kdy svoji elektronickou identitu budete muset aktivovat a potvrdit na nejbližším CzechPOINTu, nebo ji můžete dostat s novým elektronickým občanským průkazem, tzv. eObčankou.

Jak zjistit jestli mám bankovní identitu

Zda máte bankovní identitu aktivní, můžete zkontrolovat ve Vaší Internet Bance v sekci Nastavení. Zde si ji můžete zřídit nebo deaktivovat a opětovně aktivovat nebo změnit způsob, jakým potvrzujte přihlášení.

Jak aktivovat bankovní identitu

Máte-li nás produkt, který jste zakládali online, tak bankovní identitu aktivovanou nemáte, ale stačí přijít na kteroukoliv pobočku, kde si Vás ověříme a následně si ji můžete jednoduše aktivovat v Internet Bance.

Jaké je přihlašovací jméno do datové schránky

Uživatelské jméno jste obdrželi spolu s údaji o zřízení datové schránky, heslo jste si již vytvořili sami při prvním přihlášení ke schránce prostřednictvím přiděleného hesla dočasného.

Jak se posílá přes datovou schránku

Vložení souborů do přílohy z diskuV sekci PŘÍLOHY klepněte na tlačítko NAHRAJTE Z POČÍTAČE (nebo NAHRAJTE ZE SLOŽKY).Otevře se systémový dialog pro volbu souborů – vyberte v něm soubor, který chcete k datové zprávě připojit.Potvrzením volby se specifikace souboru přenese do sekce PŘÍLOHY.

Co dělat když nemám přihlašovací údaje do datové schránky

Zkuste zavolat na infolinku 954 200 200. Operátoři mají hodně zkušeností s podobnými případy a mohou pomoci. Ale neočekávejte, že Vám řeknou zapomenuté heslo (to nevědí) nebo vystaví nové přístupové údaje (nemají jak).

Co je AIS kód

Identita občana slouží jako nástroj pro bezpečné a zaručené ověření totožnosti uživatele online služeb veřejné správy. Tato elektronická identifikace probíhá prostřednictvím národního bodu pro identifikaci a autentizaci na portálu identitaobcana.cz.

Jak se přihlásit do AIS sfžp ČR

Přihlášení do AIS SFŽP ČR

Jako identifikační prostředek můžete použít např. eObčanku, NIA ID, mobilní klíč eGovernmentu nebo bankovní identitu. V uživatelském účtu AIS SFŽP ČR, do kterého se přihlásíte identifikačním prostředkem, můžete administrovat všechny svoje žádosti (včetně podávání žádostí nových).

Jak si udělat elektronickou identitu

Pro založení identifikačního prostředku NIA ID (Jméno, heslo a SMS), je nutné nejdříve vyplnit registrační formulář na stránkách identitaobcana.cz – registrace. Založení NIA ID smí provést pouze osoby starší 18 let.