Jak na zelenou fasádu?

Jak na zelenou fasádu?

Jak opravit poškozenou fasádu

Na adhezivní nátěr naneseme opravný tmel, do něj uložíme skelnou tkaninu a překryjeme další vrstvou. Fasádu zrekonstruujeme pomocí zubové stěrky a vyhladíme. Fasádu ukryjeme sítí a necháme uschnout. Pravidelně ji zavlažujeme, aby nedošlo k moc rychlému vysušení.

Jak odstranit řasy z fasády

Účinné řešení nabízí sanační prostředek SMP FORTE. Praktické balení (1 kg) dokáže při 10% vodním roztoku očistit až 70 m2 napadnuté fasády. 1. V případě vysokého napadení (souvislý porost) se mechanicky nebo za použití vysokotlakého zařízení odstraní nečistoty a porost mikroorganismů.

Čím odstranit mech z fasády

Hledáte účinný prostředek pro biologické odstraňování řas, mechů a lišejníků z fasád budov či povrchů stavebních konstrukcí Odpovědí je Cemix Fungicem, penetrační přípravek značky Cemix. Jak sám název napovídá, tento výrobek se vydává do boje proti nepříjemným řasám, mechům a lišejníkům.

Jak se zbavit plísně na fasádě

Nejprve musíte odstranit staré nátěry a plesnivé plochy. Poté naneste na fasádu účinné prostředky proti plísním. Osvědčené je staré dobré Savo, tím rozhodně nic nezkazíte, právě naopak. Jeho účinky jsou léty prokázány.

Jak na fasádní omítku

Pokud fasádní omítku aplikujete klasicky hladítkem, nanášejte ji jedním tahem bez přerušování. V opačném případě byste měli povrch nejednotný. Pro natažení základní vrstvy se vždy používá hladítko nerezové. Nanesenou omítku zarovnejte stržením přebytečné vrstvy a důkladně vyhlaďte.

Jak opravit praskliny na fasádě

Trhliny menší než 0,2 mm (tzv. vlasové trhliny) přetřít nátěrem weberton micro V. Větší trhliny se proškrábnou rohem špachtle do tvaru písmene V a vyplní se Extra stěrkovou omítkou M742. Po zatvrdnutí se povrch přebrousí brusným papírem a následně se přetře nátěrem weberton micro V.

Jak umýt fasádu od Blata

Čištění vodou a kartáčem

Zaprášená nebo jinak znečištěná fasáda je čištěna šetrně bez rizika jejího poškození. K čištění se využívá demineralizovaná voda, která na sebe váže prach a jiné nečistoty usazené na fasádě a dochází k hloubkovému čištění. Díky tomu vydrží fasáda čistá delší dobu, než je tomu u běžného čištění.

Jak se zbavit mechů na zdi

Mechanické odstranění mechu

Stačí si vzít špachtli nebo drátěný kartáč, dobrým pomocníkem v tomto případě může být i tlakový čistič. Na závěr je vhodné ošetřit povrch betonu vhodným fungicidním prostředkem. Mech lze z betonu odstranit mechanicky, příp. s pomocí dřevěného popele, soli, vápna či roztoku modré skalice.

Proč zelená fasáda

Zelená fasáda je omítka pokrytá plísněmi, mechy a kulturami řas, které se na ni usadily ve velkém počtu. K jejímu vzniku přispívá vysoká vlhkost vzduchu či přítomnost blízké zeleně. Znečištění přichází i z ovzduší.

Jak se čistí fasáda

Umýt fasádu vodou.

Méně odolné skvrny zdoláte i sami namočeným kartáčem, na ty náročnější už použijte wapku, oficiálně vysokotlaký čistič. Můžete přidat i čisticí fasádní prostředek, např. od výrobců Weber, Biotec či Kärcher.

Jak dlouho trvá fasáda

Zateplení trvá podle složitosti zakázky cca 2-3 týdny, resp. 10 pracovních dní v závislosti na klimatických podmínkách.

Jakou zvolit fasádu

Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Jak zamaskovat prasklinu na zdi

Větší trhliny ve zdech je dobré opravovat s použitím ocelového hladítka. Jakmile tmel (sádra) dostatečně zaschne, povrch přebruste. K tomu můžete použít smirkový papír či brusnou houbičku. Pokud se s trhlinami na fasádě potýkáte často, nabízí se možnost aplikování nové omítky s výztužnou síťovinou – perlinkou.

Čím vyplnit trhlinu ve zdi

Díru nebo trhlinu vyplníme tmelem, okraje zahladíme do ztracena a necháme zatvrdnout. Pro tmelení trhlin a spár na větší ploše je vhodné využít akrylátový štukový tmel s příměsí křemičitého písku. Takto opravené místo není tolik viditelné, protože tmel s pískem vypadá podobně jako klasická omítka.

Čím odmastit fasádu

Umýt fasádu vodou.

Méně odolné skvrny zdoláte i sami namočeným kartáčem, na ty náročnější už použijte wapku, oficiálně vysokotlaký čistič. Můžete přidat i čisticí fasádní prostředek, např. od výrobců Weber, Biotec či Kärcher.

Jak odstranit fasádní barvu

Silikátovou fasádní barvu odstrnit není možné, je formulována na bázi spec. vodního skla které je po zaschnutí nerozpustné. Silikonovou nebo akrylátovou fasádní barvu je sice možné částečně rozpustit, narušit např. ředidlem S6300, C6000 a postupně barvu "vymnout" a zbytky odstrnit vlažnou vodou a mýdlem.

Co použít proti mechu

Jaké přípravky a jak fungují

Co se hubení mechů v trávníku týče, dobře obstály i produkty Floria Mech Stop, Biopon Mech Stop, Grass Forestina Proti mechu a Cheminova Mogeton 25 WP nebo Forestina Zelená skalice. Všechno jsou to přípravky krystalické.

Co ničí mech

Modrá i zelená skalice pomůže proti mechu

Modrá skalice – obsahuje síran měďnatý, který se účinně používá při boji s mechem například na střeše či chodníku. Další využití má například při likvidaci řas v bazénu nebo v odstranění houbových chorob na dřevě.

Jak odstranit psí moc z fasády

Místo přestříkněte Odstraňovačem zvířecích pachů a nechte ho zasáknout. Je to vynikající likvidátor všech molekul pachu a čpavku, takže tam pes nic nenajde. Pokud psi místo používali dlouho, tak aplikaci několikrát zopakujte. Pokud to bude potřeba, místo ještě jednou omyjete čistou vodou.

Jak silné zateplení

Správná tloušťka izolace je alespoň 18 cm

Investory preferovaných 13 cm pro 30cm zeď je ale chybná volba. Normou stanovená optimální tloušťka izolace pro novostavby s 30 cm tlustými zdmi se liší podle použitého materiálu: pro keramické tvárnice to je 18 cm a pro pórobetonové tvárnice 16 cm.

Kdy je vhodné dělat fasádu

Ideálním obdobím pro zateplování domu je jaro a podzim, kdy teploty nejsou příliš vysoké ani nízké. Počasí ovlivňuje hlavně realizaci vnějšího zateplení a fasády. Venkovní zateplení se provádí na vnější straně obvodových stěn domu a zateplovací systémy se na zdivo aplikují pomocí lepících hmot.

Jak dlouho schne fasádní omítka

Doba schnutí / vrstva: Při 200C a 65% relativní vlhkosti vzduchu je omítka po 24 hodinách povrchově suchá. Proschlá je po 2 až 3 dnech.

Jakou omítku na zateplení

Pro omítání zateplení fasády doporučujeme zvolit tenkovrstvou pastovitou omítku. Dle požadovaných vlastností a cenových možností zvolte akrylátovou, silikátovou, silikonovou nebo speciální omítku. Vyrábí se v různých zrnitostech. Pro použití na zateplení musí být minimální zrnitost 1,5 mm.

Co s popraskanou zdi

Velké trhliny ve zdech se nejčastěji opravují tak, že se maltou a kousky zdiva zazdí. Před tím je však nutné odstranit omítku v okolí trhliny a trhlinu vyčistit od prachu a hrubých volných částic. Poté se trhlina vodou navlhčí a zapraví maltou. Pokud to však situace vyžaduje, je mnohdy nutné trhlinu ve zdivu stehovat.

Jak zakrýt díru ve zdi

Sádra nebo štuk

A nebo použijte sádrovou omítku, která se sice míchá stejně jako sádra, ale tvrdne až po půl hodině. Do dírky můžete sádru vtěsnat třeba pomocí špachtle, kousku dřívka nebo špejle. Štuk naberte na hladítko a nanášejte jej vždy jedním tahem, aby plocha byla co nejrovnoměrnější.