Jak na uzený špek?

Jak na uzený špek?

Jak se dělá uzený špek

Postup přípravy

Po té povařím ve vodě 75°C 2,5 až 3 hodiny – nechám oschnout. Udím na buku 3,5 hodiny na 65 °C , nechám zchladnout a pak obalím v koření, které jsem smíchal na misce – v tom špek obalím. Poté zabalím do potravinářské fólie a dám do ledničky aspoň na dva dny, pak konzumuji.
Archiv

Na jakou teplotu udit špek

Když je sádlo odpočaté, tak ho omyjeme a vyvěsíme do udírny. Udíme na při teplotě 65 – 70°C asi 8 –10 hodin.
Archiv

Jak naložit špek na sucho

Postup přípravy

Upravené pásy sádla obalíme v soli a naskládáme do vhodné nádoby a uložíme v chladu (po 8 °C). Maximálně po 3-4 dnech sádlo přerovnáme a zalijeme vychlazenou a osolenou vodou (na 1 l vody – 10 dkg soli) tak, aby vše bylo ponořené a zatížíme.

Jak dlouho naložit špek na uzení

Postup přípravy uzeného špeku

Osolené kusy vložte do nádoby a dejte na 14 dní uležet do chladu do lednice. K důkladnějšímu prosolení celého kusu doporučujeme špek po 5 dnech otáčet. Po 14 dnech kousky umyjte vodou a důkladně osušte papírovými ubrousky.
Archiv

Jak na uzenou slaninu

Použijeme li k úpravě slaniny papriku nebo karamel, udíme ji buď studeným kouřem 2-4 dny, podle velikosti kusů sádla, nebo teplým kouřem asi 60 stupňů teplým po dobu 4-8 hodin, až do získání zlatožluté barvy. Teplota nikdy nesmí přestoupit 70 stupňů, aby neodkapával tuk.

Jak dlouho vydrží uzený špek

Špek zabalte ihned po nákupu do papíru nebo papírové utěrky a nechte uložené v lednici. Trvanlivost se zvýší na týdny a ne jen na dny, jako když špek zůstane v igelitovém sáčku.

Jak dlouho nakládat špek

Špek vytáhněte z láku, opláchněte, pořádně potřete kmínem z nálevu a nechte vysušit. Mezi tím si vyhřejte udírnu na 60 stupňů, pak do ní vložte špek. Teplotu 60 stupňů držte cca půl hodiny, potom teplotu v udírně zmírněte na 40 stupňů. Uzení by mělo probíhat 10 až 12 hodin, nejlépe bukovým dřevem.

Jak dlouho se udí slanina

Slaninu udíme cca 3 hodiny při teplotě 110°C. 20 minut před koncem uzení potřeme slaninu javorovým sirupem. Jakmile vnitřní teplota slaniny dosáhne 66°C, vyndáme ji z udírny. Dobrou chuť!

Jak dlouho se udí špek

Špek vytáhněte z láku, opláchněte, pořádně potřete kmínem z nálevu a nechte vysušit. Mezi tím si vyhřejte udírnu na 60 stupňů, pak do ní vložte špek. Teplotu 60 stupňů držte cca půl hodiny, potom teplotu v udírně zmírněte na 40 stupňů. Uzení by mělo probíhat 10 až 12 hodin, nejlépe bukovým dřevem.

Jak dlouho vydrzi Uzeny špek v lednici

Krájené výrobky spotřebujete ideálně do 24-48 hodin a skladujte v rozmezí 1-5 °C, tedy zásadně v chladničce.

Jak uchovat uzenou slaninu

sušené a fermentované slaniny není nutné chladit a zpravidla vydrží dlouho. Naopak tepelně opracované slaniny se obvykle musejí skladovat v chladničce, kde vydrží jen relativně krátkou dobu. Pokud se stane, že ji nestíháte včas spotřebovat, lze ji na nezbytně nutnou dobu zamrazit.

Jak se dělá slanina

Předehřejte troubu na 200°C, umístěte rošt do spodní třetiny trouby. Slaninu položte na plech vyložený alobalem v jedné vrstvě klidně blízko sebe, ale jednotlivé plátky by se neměly překrývat (jiank se během pečení přilepí). Pečte 15 – 20 minut tak, aby měla slanina pěkně zlatavou barvu a byla dostatečně křupavá.

Jak dlouho vydrží uzená kýta

Uzené Vám vydrží lednici minimálně 2 týdny. V lednici je Váš masový klenot kdykoliv po ruce, takže si z něj můžete kdykoliv odkrojit.

Jak poznat zkaženou slaninu

Šunky a salámy začnou pouštět nakyslou tekutinu, párky nevhodné ke konzumaci zase bývají scvrklé. Stejné to bude s divným zápachem, který by uzeniny a maso mít neměly. Zkažené salámy zase poznáte podle toho, že se na nich zvenku začne objevovat plíseň. Maso, které se kazí, má tmavší barvu, než je obvyklé.

Jak dlouho se peče slanina v troubě

Předehřejte troubu na 200°C, umístěte rošt do spodní třetiny trouby. Slaninu položte na plech vyložený alobalem v jedné vrstvě klidně blízko sebe, ale jednotlivé plátky by se neměly překrývat (jiank se během pečení přilepí). Pečte 15 – 20 minut tak, aby měla slanina pěkně zlatavou barvu a byla dostatečně křupavá.

Jak se Skvari slanina

Postup přípravy

Pokud se s mikrovnkou nekamarádíte, můžete slaninu vyškvařit na pánvi takto: Do pánve nalijte tolik vody, aby bylo na dně asi 1/2 cm vody. Vložte plátky slaniny a prudce pečte. Nejdříve se vyvaří voda a pak se slanina vyškvaří. Slanina je křupavá a můžete jí lámat nebo drolit.

Jak poznat že je uzené maso hotove

Dřevo na uzení je třeba pečlivě vybírat. Musí být zcela vyschlé a nejlépe z ovocných stromů. Pro přikládání je ideální bukové nebo dubové dřevo. Hotové maso poznáte nejlépe podle barvy, pokud byste mu nedali dostatek času, bude vám hotový produkt plesnivět, pokud byste na něj naopak zapomněli, získá hořkou pachuť.

Kdy je uzené maso hotove

Po osušení udíme už se zavřenými dvířky při teplotě do 60 °C. Maso udíme 6 až 24 hodin podle druhu a velikosti masa, uzeniny 4 až 12 hodin. Fáze vypalování: na konci uzení zvýšíme na 30 až 60 minut teplotu na 70 až 80 °C. Vypalování se týká pouze masa, uzeniny by mohly popraskat.

Jak poznat prošlou šunku

S uzeninami je to jednoduché – jakmile začnou mít na povrchu lepkavou vrstvičku, okamžitě je vyhoďte. Šunky a salámy začnou pouštět nakyslou tekutinu, párky nevhodné ke konzumaci zase bývají scvrklé. Stejné to bude s divným zápachem, který by uzeniny a maso mít neměly.

Co udělat se slaninou

Recepty vytvořené za použití této ingredience35 minut. Čočková polévka se slaninou.30 minut. Křupavý chléb s tvarohem a…45 minut. Tyčinky se slaninou a tymiánem.120 minut. Krůtí kapsa se špenátem.300 minut. Pečená husa s kaštanovou nádivkou a…90 minut. Kuře ala bažant.Grilovaný losos ve slanině30 minut.

Jak dlouho se dělá slanina na pánvi

Pečte 15 – 20 minut tak, aby měla slanina pěkně zlatavou barvu a byla dostatečně křupavá. Tuk ze slaniny bude během pečení bublat a syčet, ale něměl by prskat tak, jak je tomu při škvaření na pánvi.

Jak udělat slaninu v mikrovlnce

Postup přípravy receptu

Na velký mělký talíř položíme 2 vrstvy papírových utěrek, na ně položíme plátky bůčku a navrch dáme jednu papírovou utěrku. Plátky se nesmí překrývat. Dáme do mikrovlnky, nastavíme maximální výkon a čas: 2 plátky cc 1 a půl minuty, každý další plátek cca 15-20 vteřin navíc.

Jak dlouho se peče uzené maso

Uzené maso na povrchu křížovitě nakrojíme s mezerami asi 1,5 cm od sebe. Do průsečíků zapíchneme hřebíčky. Med s hořčicí důkladně rozmícháme a vzniklou marinádu rozetřeme po povrchu uzeného masa. Dáme ho trouby vyhřáté na 200 °C a pečeme asi 30 minut, dokud není pečeně karamelizovaná dohněda.

Proč je uzené maso tuhé

Špatná doba uzení

Při uzení horkým kouřem určitě dobu uzení nepřežeňte. Stačí asi 8 až 12 hodin, jinak bude maso vyschlé a tuhé. Při kratší době uzení zase ale může být maso uvnitř ještě syrové.

Proč vařit uzené maso

Uvařit uzené maso tak, abychom jeho chuť nezničili, ale spíše podtrhli, to neumí každý. Vyzkoušejte to s námi. Uzené maso má výraznou vůni a chuť, a bývá velmi oblíbené u těch, kdo mají maso rádi. Uvařit uzené maso tak, aby se jeho chuť zbytečně nevyluhovala do vody, to nemusí být pro začátečníky úplně jednoduché.