Jak na svislou hydroizolaci?

Jak na svislou hydroizolaci?

Co na hydroizolaci

Nadstavbou hydroizolace je impregnování obkladového materiálu přípravkem vhodným na konkrétní materiál. Jako funkční, osvědčené řešení se na podlahové podklady používají i flexibilní hydroizolační pásy. Tato vodotěsná a pružná izolace je kromě ochrany před vlhkostí ideální i na dodatečné vyrovnání podkladu.

Jak spojit hydroizolaci

Hydroizolaci připevňujeme k podkladu mechanicky (kotvou), lepením asfaltem nebo natavováním plamenem, nebo horkým vzduchem. Ihned po položení izolace je nutné izolaci chránit proti mechanickému poškození. Napojování musíme věnovat zvláštní pozornost, spoj musí být dokonale těsný.

Jak opravit hydroizolaci

Pokud máte skutečně zájem zbavit váš dům mokrých sklepů, pak je tím nejvhodnějším způsobem naše oprava izolací suterénu tlakovou injektáží a novou, kompaktní izolací proti vodě. Oprava se provádí z výkopu z vnější strany suterénních zdí, po dokončení prací tak získáte nový okapový chodníček okolo celého vašeho domu.

Jak dlouho schne hydroizolace

Nechte hydroizolaci cca 3 hodiny zaschnout a naneste druhý nátěr. Po 12 hodinách můžete přistoupit k lepení dlažby nebo obkladů.

Jak odkopat zaklady

Základy domu je vždy nutné alespoň částečně odkopat. Nejúčinnější bariérou proti vodě je montáž pásů nopové fólie. Je nutné klást ji do výkopu výstupky (nopy) směrem k základům. Díky nopům vzniká mezi fólií a materiálem základů určitá větrací mezera.

Jak hluboko hydroizolace

Obvykle se doporučuje, aby zateplení sahalo do hloubky cca 80 cm, tedy přibližně do nezámrzné hloubky zeminy. Speciální řešení tam, kde například není možné obnažit základy až takto hluboko, je tepelná izolace ve vodorovném směru. Tepelná izolace základových konstrukcí je tedy k soklové izolaci v kolmém směru.

Jak na hydroizolace podlahy

Běžný postup spočívá v aplikaci penetračního nátěru a na něj vhodně zvolené hydroizolační zábrany (fólie, hydroizolační desky, pásy, stěrky, …). Toto řešení se dá zastoupit využitím cementové podlahy, která je vytvořena speciálně do trvale vlhkých prostor. Použít se díky tomu dá v koupelnách, sklepech ale i k bazénům.

Jak udělat hydroizolaci v koupelně

V případě koupelny doporučujeme použít fungicidní, tedy protiplísňovou penetraci. Penetrace nefunguje jako izolace proti prosaku vody ani při větší hustotě. Vždy použijte i izolační nátěr. Je možné izolovat nátěrem i celé zdi koupelny a toalety, ale většinou se to z finančních a časových důvodů neprovádí.

Jak izolovat dům proti vlhkosti

V závislosti na původní vrstvě je možné vysypat podlahu štěrkem, ten přikrýt armaturou a následně jej zalít vrstvou betonu. Alternativou může být použití cementové stěrky a následně aplikovat asfaltovou izolaci. Pak už je na řadě izolace, například v podobě polystyrénu.

Jak opravit fatrafol

Dobrý den, opravu mechanického poškození fólie doporučujeme řešit záplatou, kterou horkovzdušně přivaříme na očištěný povrch fólie (vhodný čistič např. TOPWET Cleaner). Záplata je zpravidla vyříznuta nebo vystřižena z běžné střešní fólie tloušťky 1,5mm.

Jakou penetraci pod hydroizolaci

Mapelastic je pružná dvousložková cementová hmota, určená k ochraně a hydroizolaci betonových povrchů, balkonů, teras, koupelen a bazénů. Primer S je hydroizolační penetrační nátěr ve vodní disperzi.

Jak natřít hydroizolaci

Na zaschlý hydroizolační nátěr můžeme nanášet flexibilní obkladové lepidlo. Rozmícháme si jej nejlépe pomocí metly a nanesme zubatou stěrkou. Na hydroizolační nátěr naneseme lepidlo a můžeme standardně obkládat. Pokud potřebujeme práci trochu urychlit, použijeme lepidlo, které je tuhé již po třech hodinách od nanesení.

Jak Podezdít základy

Pokud jsou základy nedostatečně hluboké, musíme je podezdít, podbetonovat či zvýšit okolní terén, aby zůstala pata základů alespoň 0,8 až 1,2 metru pod terénem. Dalším řešením jsou mikropiloty. Pokud poklesly či se posunuly vrstvy pod základy, je třeba stavbu stáhnout opasky nebo železnými kleštinami.

Jak hluboko zateplit základy

Základy zateplujeme předně proto, aby nevznikal tepelný most. Obvykle se doporučuje, aby zateplení sahalo do hloubky cca 80 cm, tedy přibližně do nezámrzné hloubky zeminy. Speciální řešení tam, kde například není možné obnažit základy až takto hluboko, je tepelná izolace ve vodorovném směru.

Proč se zatepluje sokl

U zděných konstrukcí se zdicími prvky s vysokou tepelnou vodivostí (beton, vápenopísek) je nutné samotné zdivo zateplit včetně soklu, aby nedošlo k prochládání konstrukce i na straně interiéru. Neboť v místě soklu a první vrstvy zdicích prvků s vysokou tepelnou vodivostí může vzniknout tepelný most.

Jak správně zateplit sokl domu

Optimální řešení soklu domu v praxi

Sokl domu je obložen extrudovaným polystyrenem (XPS) do výšky až 1,2 v případě domu bytového a 0,6 m u domu rodinného. Extrudovaný polystyren není nasákavý, ukládá se do země (cca do 0,5 metru pod úroveň terénu, použije se nopová izolace) či do soklových lišt.

Jak nejlepe Odhlucnit podlahu

Ideální jsou pro to lisované desky z polyuretanových pěnových kousků, které vložíme mezi podlahovou konstrukci – prkna nebo OSB desky – a povrchovou podlahovou krytinu – parkety, dřevěné palubky, plovoucí podlaha apod. Tak se úspěšně oddělí pohyb nášlapu od napjatého pohybu a vrzání nosné konstrukce.

Jakou zvolit kročejovou izolaci

Kročejová izolace musí být měkká, ale současně tvrdá pro dosažení optimálních hodnot dynamické tuhosti. Jednotka MN/m³ říká, jak velká síla se musí použít ke stlačení materiálu o jeden metr. Čím nižší hodnota, tím lepší kročejová zvuková izolace.

Čím natřít hydroizolaci

Základním opatřením a ošetřením proti průniku vody a vlhkosti v koupelně je jednosložková nátěrová izolace na bázi disperze – změkčovadla. Aplikuje se jednoduše jako nátěr či stěrka pomocí válečku, štětce nebo zednické stěrky, v jedné až dvou vrstvách.

Kdy dávat hydroizolaci

Kdy a jak se pustit do aplikace hydroizolace, aby všechno dopadlo tak jak má Izolační vrstva proti vodě a vlhkosti se aplikuje na pevný podklad předtím, než na něj přijde finální vrstva materiálu – například dlažba nebo obklady. Nejdůležitějším pravidlem je, aby byl podklad pro hydroizolaci v době nátěru zcela suchý.

Jak na hydroizolaci sklepa

Jak to probíhá Stěny a podlaha sklepa se vyloží vodotěsnou fólií z měkčeného PVC, přes kterou se vlhkost nedostane. Tím je hydroizolace sklepa hotová a místnost můžete hned začít používat. Pokud chcete, můžete ještě hydroizolaci na podlaze zakrýt novou vrstvou betonu a ke stěnám vyzdít přizdívku.

Jak opravit střešní fólii

Místo kolem protržené fólie řádně očistěte, jinak lepicí páska nebude držet. Dbejte hlavně na pečlivé vyfoukání pilin, které na fólii mohly zůstat po tesařských pracích. Vystřihněte si odpovídající rozměr opravné lepicí pásky a přiložte ji na otvor. Pásku s citem přitlačte a zafixujte.

Jak dlouho čekat po penetraci

Jak dlouho schne penetrace To závisí na mnoha faktorech včetně okolní teploty nebo poměru ředění s vodou. Minimální doba schnutí je 4 hodiny, u neporézních materiálů penetrovaných při nižší teplotě však může trvat i 12 hodin. Suchou penetraci poznáte na dotek.

Kdy se dává hydroizolace

Hydroizolaci je možné nanášet na nejrůznější podklady, ať už se jedná o beton, cihly, omítku, malty, starší obklady nebo třeba cementotřískové desky, proto se dá použít jak u novostaveb tak u rekonstrukcí, kde se setkáme se staršími používanými materiály.

Jak zpevnit zaklady

Spodní plochu starého základu očistíme, odstraníme kamení, které v základu nedrží, a spodní líc navlhčíme vodou. Na urovnaný podklad vyzdíme cementovou maltou z ostře pálených cihel nový základ. Tloušťka ložných spár má být jen asi pět centimetrů.