Jak na sebe postavit pračku a sušičku?

Jak na sebe postavit pračku a sušičku?

Jak připevnit sušičku na pračku

Umístěte sušičku na pračku. Ujistěte se, že lícuje s pračkou i spojovacím dílem. Provlékněte jeden konec popruhu do krytu napínače a druhý konec do napínače upevněte. Pohybujete pákou napínače, dokud nedrží popruh pevně.
Archiv

Jak schovat pračku a sušičku

Skříň je ideální řešení, pokud musí být sušička na neobvyklém místě. Elegantně ji schováte a skříň bude také tlumit hluk, který sušička vydává. Častým řešením je umístění sušičky ve vestavěné skříni v chodbě.
Archiv

Kam se odvádí voda ze sušičky

Splachování WC

Slít vodu z kondenzačního zásobníku sušičky do kbelíku a využít ji na spláchnutí WC nebo vymytí dětského nočníku je asi nejsnazší nabízené řešení.

Co je potřeba k zapojení sušičky

Sušička se přímo k odpadu připojuje podobně jako pračka. Na rozdíl od pračky však má tenčí hadici, proto je třeba standardní kolínko 17–23 mm vyměnit za užší 8–16 mm. Hadici je třeba na vývod připevnit objímkou nebo stahovacím páskem.

Jaký jistič na pračku

Zapojení pračky do elektrické sítě

Pračku zapojte do elektrické zásuvky 230 V se samostatným jističem 16 A. Především z hlediska bezpečnosti si vyhraňte samostatnou zásuvku pro pračku a přímé napájení, prodlužovačku nebo rozdvojku nedoporučujeme.

Jak nainstalovat pračku

Chce to jen mít na paměti, co všechno je potřeba a postupovat pěkně popořádku:Základem je umístění ve zcela rovné poloze. Pomocí vodováhy zkontrolujte, zda pračka stojí skutečně rovně a popř.Nezapomeňte odstranit pojistku.Napojte pračku na přívod vody.Připojte k odtokovému potrubíZapojte pračku do elektrické zásuvky.

Jak zamaskovat sušičku

Sušičku můžete schovat do skříňky

Šikovní kutilové jsou dokonce schopní vyrobit na sušičku skříňku, která se stane příjemnou součástí interiéru a je otevřená pouze ve chvíli, kdy je sušička v provozu. Díky tomu tak můžete sušičku ukrýt třeba v obýváku, pokud dekor skříňky přizpůsobíte stávajícímu nábytku.

Kam s pračkou v paneláku

Technická místnost nebo komora je jednoznačně nejlepším místem pro umístění pračky a sušičky. Pokud se vám sem vejde i koš na prádlo a prací prostředky, máte vyhráno. Pro napojení na odpad a přívod vody je ideální, pokud technická místnost sousedí s koupelnou, toaletou nebo kuchyní.

Proč potřebuje sušička vodu

Při sušení prádla používají i tyto spotřebiče pochopitelně ohřátý suchý vzduch, který na sebe naváže vlhkost z prádla. Jak ale tento vzduch zchladit, aby voda zkondenzovala Nejběžnější a nejrozšířenější je systém chlazení výměníku tepla pomocí vody.

Jak často cistit Kondenzator sušičky

Výměník tepla, často označovaný také jako kondenzátor, je další součástí, které byste měli věnovat péči alespoň jednou za čtvrt roku (nebo po 30 sušících cyklech). Nachází se většinou ve spodní části sušičky za filtrem a může být buď vyjímatelný, nebo zabudovaný.

Jak zapojit sušičku bez odpadu

Jak zapojit sušičku

Nechte tedy mezi zadní stěnou sušičky a zdí alespoň 10 cm volného prostoru. Pokud máte set pračky a sušičky, který postavíte na sebe, budete potřebovat spojovací mezikus, díky kterému sušičku na pračce pevně zafixujete. Sušička bez připojení na odpad vyžaduje pouze zapojení do elektrické zásuvky.

Jak vysoko má být odpad na pračku

Přímé připojení pračky na odtok odpadu ve zdi

Už při výstavbě bytu či při rekonstrukci koupelny je třeba myslet na to, že výška odpadu pro pračku by měla být cca 60-100 cm a průměr odtokového potrubí by měl činit alespoň 4 cm.

Jaký jistič na 3 kW

Motor 3kW si při rozběhu vezme okolo 50A. To je těsně u nastavení zkratové spouště jističe 16A s charakteristik ou B.

Jak nainstalovat sušičku

Jak zapojit sušičku

Při zapojení sušičky myslete na dostatečnou cirkulaci vzduchu za spotřebičem. Nechte tedy mezi zadní stěnou sušičky a zdí alespoň 10 cm volného prostoru. Pokud máte set pračky a sušičky, který postavíte na sebe, budete potřebovat spojovací mezikus, díky kterému sušičku na pračce pevně zafixujete.

Co je potreba na zapojeni pračky

Kvůli zapojení automatické pračky nemusíte volat řemeslníka, zvládnete to lehce samiU pračky musíme mít přívod vody, elektrickou zásuvku a odpad (Zdroj: Prima DOMA)Odpadní hadici nasadíme na odpad (Zdroj: Prima DOMA)Odpadní hadici připojíme přes závit (Zdroj: Prima DOMA)

Jak zakrýt pračku

Pokud čekám návštěvu nebo jen chci mít při koupeli pěkný výhled, panely stačí vysunout a pračku schovat za ně,“ říká Klára Nováková z Le bonu. Na variantu umístění pračky pod desku s umyvadlem je ideálním řešením materiál Corian, který umožňuje spojit desku a umyvadlo bez jakékoliv spáry.

Jak skrýt pračku v koupelně

Police mohou být otevřené nebo zakryté žaluziemi. V tomto případě myslete na rozměry pračky. Pračku lze umístit i do skříňky. Dvířka skříňky by měla ladit s obklady nebo nábytkem, tvořit je ale může i zrcadlo.

Jak velký prostor pro pračku

V takovém případě je třeba se zaměřit na předem plněné pračky s hloubkou mezi 33 až 45 cm, do nichž se vejde 5 kg prádla. Někteří z nás ovšem potřebují pračku spíše vyšší a hlubší, hodit se nám tak bude verze s horním plněním, jejíž půdorys je 40 x 60 cm a zvládne vyprat až 8 kg prádla.

Kam s pračkou

Obecně se však doporučuje pračku neumisťovat ani do koupelny, ani do kuchyně, ale vyhradit jí prostor v technické místnosti nebo kumbálu, pokud to jde.

Na co si dát pozor při výběru sušičky

Nejlepší sušičky prádla. Tento žebříček představuje nejprodávanější produkty s nejvyšším hodnocením od zákazníků.Vybíráme vhodnou sušičku.Druhy sušiček.Umístění sušičky.Kapacita nádoby na kondenzát a napojení na odpad.Energetický štítek.Účinnost odstřeďování (kondenzace)Hlučnost sušení

Proč mi nevoní prádlo že sušičky

Nejvíce nečistot zachytí přední a spodní filtr – v případě, že se zanesou textilními vlákny a zbytky pracích prostředků, bývají nejčastějším důvodem, proč prádlo ze sušičky nevoní. Nečistoty v sobě navíc často drží vlhkost, a vytváří tak ideální prostředí pro vznik plísní.

Jak správně pečovat o sušičku

Přinášíme rady a triky, aby sušička fungovala dlouhá léta bez problémů.Postavte sušičku nad pračku.Sušička je velmi náchylná na poškozeníSušičky potřebují čerstvý vzduch.Pravidelné vylévání nádobky.Jak na efektivní sušeníFiltr a vlhká ruka.Projděte si všechny filtry.Na toto prádlo raději zapomeňte.

Jak zprovoznit pračku

Chce to jen mít na paměti, co všechno je potřeba a postupovat pěkně popořádku:Základem je umístění ve zcela rovné poloze. Pomocí vodováhy zkontrolujte, zda pračka stojí skutečně rovně a popř.Nezapomeňte odstranit pojistku.Napojte pračku na přívod vody.Připojte k odtokovému potrubíZapojte pračku do elektrické zásuvky.

Jak vysoko odpad pro drez

DŘEZ – přívod studené a teplé vody ve výšce cca 60cm, odpad ve výšce cca 40cm. Plánujeme-li drtič potravinového odpadu, nesmí být odpad výše než 35-40cm.

Jak silný jistič na zásuvky

Pro silnější kabely 2.5 mm2 použiji 16A jističe. Jde o spotřebiče s velkým příkonem (trouba, pračka atd.) a zásuvkové obvody, kde se předpokládají výkonové spotřebiče. Zásuvky s předpokládaným menším odběrem zapojím na jistič 10A.