Jak mohu pomoci lidem?

Jak mohu pomoci lidem?

Kdo pomaha lidem v nouzi

NADĚJE je česká nezisková organizace, která vznikla jako jedna z prvních v ČR po listopadu 1989. Na území České republiky poskytuje pomoc lidem v nouzi v pěti oblastech: lidem ve stáří, lidem bez domova, lidem s handicapem, ohroženým rodinám ohroženým dětem a mládeži.

Jak mohu pomáhat

Staňte se dobrovolníkem!

Mezi další formy pomoci patří materiální pomoc, sdílení know-how, kontaktů (networking) nebo třeba dobrovolnictví, nárazové i pravidelné. O tom proč se stát dobrovolníkem a jaké to má benefity budeme psát v jednom z nadcházejících článků!
Archiv

Co dělá Člověk v tísni

Člověk v tísni poskytuje okamžitou humanitární pomoc lidem v nouzi při přírodních katastrofách nebo ve válečných krizích. Zároveň se zaměřuje na dlouhodobou pomoc lidem žijícím v chudobě a špatných životních podmínkách.

Kde pomáhá Člověk v tísni

Své programy pomoci Člověk v tísni už přizpůsobil koronavirové krizi v Sýrii, Iráku, Mongolsku, Etiopii, Kongu, Kambodži nebo na Ukrajině.

Kde mohu pomoci

TELEFONICKÁ POMOCLinka bezpečí (Sdružení Linky bezpečí): 116 111 (nonstop), ZDARMA.Linka pro rodinu a školu (Cesta z krize): 116 000 (nonstop), ZDARMA.Linka první psychické pomoci (Cesta z krize): 116 123 (nonstop), ZDARMA.Linka pomoci obětem kriminality a domácího násilí (Bílý kruh bezpečí): 116 006 (nonstop), ZDARMA.

Kde mohu pomáhat

Pomáhat tak můžete v domovech pro seniory, v nemocnicích, dětských domovech, centrech sociální pomoci i dalších organizacích. Svůj čas můžete věnovat dětem, osamělým seniorkám a seniorům, dlouhodobě nemocným, lidem s mentálním či zdravotním postižením i lidem na sklonku života.

Kde pomaha Clovek v tisni

Z jejího výtěžku budujeme zdroje pitné vody, stavíme školy, vybavujeme nemocnice nebo pomáháme drobným zemědělcům, aby se dokázali uživit sami.

Jak přispět na Ukrajinu

Finanční pomocSOS ADRA: Pomoc UkrajiněUkrajinská ambasáda – Zbraně pro Ukrajinu.United24 – Iniciativa prezidenta Ukrajiny.Armáda spásy.Care.cz.Český červený křížČlověk v tísni: SOS Ukrajina.Diakonie Českobratrské církve evangelické

Kdo založil Člověk v tísni

Šimon PánekJaromír Štětina
Člověk v tísni/Zakladatelé

Jak vznikl Člověk v tísni

Člověk v tísni vznikl v roce 1992 v okruhu válečných zpravodajů a novinářů, kteří se rozhodli pomáhat v oblastech konfliktů. Postupně se Člověk v tísni etabloval jako profesionální humanitární organizace s cílem pomáhat v krizových oblastech a podporovat dodržování lidských práv ve světě.

Kde pomaha Člověk v tísni

Z jejího výtěžku budujeme zdroje pitné vody, stavíme školy, vybavujeme nemocnice nebo pomáháme drobným zemědělcům, aby se dokázali uživit sami.

Jak pomáhá Česko Ukrajině

Česko pomáhá Ukrajině i v rámci humanitárních programů MEDEVAC a Pomoc na místě Zdravotnický materiál na ošetření popálenin po bombových útocích, obvazy, gázy, termodeky nebo např. nouzové balíčky pro šití ran.

Jak pomoci seniorům

Můžete jim například donést nákup nebo vyzvednout léky a nechat je za dveřmi. Pokud bydlíte daleko nebo jste sami chronicky nemocní, můžete seniora propojit s někým, kdo nabízí pomoc v místě jeho bydliště. Pomáhat můžete také slovem – třeba po telefonu nebo e-mailem.

Kde sehnat dobrovolníky

Je možné kontaktovat přímo domov v blízkosti vašeho bydliště (nejlépe jeho sociální pracovnice) a zeptat se, zda spolupracují s dobrovolníky. Je možné, že s vámi přímo podepíší dobrovolnickou smlouvu nebo budou spolupracovat s nějakou dobrovolnickou organizací, na kterou vás odkáží.

Kam odnést oblečení pro Ukrajinu

Jak pomoc Ukrajincům u nás, kam je odkázatČeský červený křížMinisterstvo vnitra.Ministerstvo zahraničních věcíVelvyslanectví Ukrajiny v České republice.Člověk v tísni.Nadační fond pomoci.Post Bellum.Charita České republiky.

Jak pomaha Clovek v tisni

Člověk v tísni poskytuje okamžitou humanitární pomoc lidem v nouzi při přírodních katastrofách nebo ve válečných krizích. Zároveň se zaměřuje na dlouhodobou pomoc lidem žijícím v chudobě a špatných životních podmínkách.

Kam s oblečením pro Ukrajinu

Pomoc na místě

Na místě pomáháme skrz naši sesterskou organizaci Armáda spásy Ukrajina, která zde dlouhodobě působí a materiálně podporuje lidi zasažené válkou (jídlo, nápoje, oblečení, ubytování apod.). Díky Vaší podpoře jsme mohli na místo odeslat jednorázovou finanční pomoc ve výši 1 000 000 korun.

Jak podpořit Ukrajinu

OstatníBrno pro Ukrajinu.Celonárodní Sbírka IT, pomoz i ty.Sbírka potravin a základní drogerie ve všech regionálních Potravinových bankách v ČR.Železnice pomáhá – Humanitární vlaky na Ukrajinu.FandiMat – aplikace materiální pomoci.en Humanitární centrum Mizhhirya.

Kde jsou potřeba dobrovolníci

Jako třeba pro děti v dětských domovech, osamělé seniory a seniorky, dlouhodobě nemocné či lidi se zdravotním a mentálním postižením. Právě pro ně jsou tu naši dobrovolníci a dobrovolnice.

Na co má nárok uprchlík

1 zákona č. 66/2022 Sb. Citace zákona: Cizinci s dočasnou ochranou se za kalendářní měsíc, v němž mu byla udělena dočasná ochrana, vyplatí HUD ve výši 5000 Kč; to neplatí, je-li cizinci s dočasnou ochranou bezplatně poskytnuto ubytování, celodenní strava a základní prostředky osobní hygieny.

Kdo platí Člověk v tísni

Mezi naše hlavní zdroje příjmů patřily prostředky EU, zahraničních vlád a agentur OSN, státního rozpočtu ČR a dary od jednotlivců a firem. V roce 2021 jsme z těchto zdrojů získali celkem 2 814 126 tisíc Kč.

Kdo může být dobrovolníkem

Dobrovolníkem může být fyzická osoba starší 15 let při dobrovolnické službě na území České republiky a fyzická osoba starší 18 let při dobrovolnické službě v zahraničí. Dobrovolníkem může být každý, kdo chce bez nároku na odměnu věnovat svůj volný čas, energii, nebo schopnosti pro dobrou věc.

Kam mohou Ukrajinci bez víza

Do kterých evropských/schengenských zemí mohou občané Ukrajiny krátkodobě cestovat bez víza Bezvízový styk se týká krátkodobých pobytů ukrajinských občanů s biometrickým pasem ve všech zemích Evropské unie s výjimkou Irska, a dále pak v Norsku, Švýcarsku, Lichtenštejnsku a na Islandu.

Jak žádat o dočasnou ochranu

Jak můžete požádat o dočasnou ochranu O udělení dočasné ochrany žádejte osobně. Pokud jste přicestovali do České republiky po 24. únoru 2022, žádost o dočasnou ochranu podávejte v Krajských asistenčních centrech pomoci Ukrajině.

Co dělá dobrovolník

Dobrovolník je člověk, který bez nároku na finanční odměnu věnuje svůj čas a energii ve prospěch jiných lidí. Dobrovolníci naplňují a zpříjemňují čas dospělých i dětských pacientů. Povídají si, předčítají, hrají s nimi deskové hry, doprovázejí na procházky.