Jak má být dlouhé švihadlo?

Jak má být dlouhé švihadlo?

Jak dlouhé švihadlo pro děti

Švihadlo by mělo mít takovou délku, aby poté, co na jeho středu snožmo stojíme, dosahovaly oba natažené konce úrovně našich ramen resp. podpaží. Výchozí postoj pro skákání je stoj spatný a švihadlo ležící na zemi, dotýká se pat. Točivý pohyb švihadla je udáván zápěstím a lokty, nikoli rameny.
Archiv

Kdy se dite UCI skakat přes svihadlo

Děti, kterým se příležitostí v INTERAKCI s námi dospěláky dostává mají dostatek MOTIVACE se do nových aktivit pouštět. Většina z nich se naučí skákat přes švihadlo mezi 5️⃣. -6️⃣. rokem.

Jak upravit švihadlo

Jedna obecná doporučená délka švihadla neexistuje.

My používáme osvědčenou metodu, kdy si lanko přišlápneme uprostřed jednou nohou a rukojeti natáhneme podél těla. Kam až by ti měly rukojeti sahat, záleží na úrovni a pokročilosti tvého švihání.
Archiv

Na jakém povrchu skákat přes švihadlo

Jak je uvedeno výše, je nutné skákat na měkkém povrchu, kvůli minimalizaci tvrdých otřesů na klouby a páteř.

Jak zhubnout se švihadlem

Spálíte hodně kalorií

Pro výsledky ale není nutné skákat celých 60 minut. Když bude skákat přes švihadlo 5x týdně po dobu 30 minut (347 kcal), může zhubnout 190 gramů tuku týdně. To je 760 g měsíčně a přes 9 kg ročně.

Proč je dobře skákání přes švihadlo

Skákání přes švihadlo ti pomůže rozvíjet rychlost práce nohou, hbitost a celkovou rychlost. Díky švihadlu tak budeš rychlejší, silnější i vytrvalejší. I proto je vhodné zařadit švihadlo do tréninku při sportovních aktivitách, které vyžadují rychlou změnu pohybu.

Jak zacit se Skakanim přes švihadlo

Začněte pomalu, nejprve se naučte jednoduše přeskočit lano a správně držet ručky (palce nahoru, bez ruček musí být švihadlo dlouhé po vaše podpaží), potom postupně zvyšujte počet přeskoků. Skákání přes švihadlo je tedy vhodné pro všechny, kteří nechtějí investovat příliš času a peněz do specifického cvičení.

Co se posiluje při skákání přes švihadlo

1. Skákáním přes švihadlo posílíš celé své tělo

Je pravda, že tím posílíš zejména lýtka, ale tím to rozhodně nekončí. Šviháním zapojuješ z velké části také svaly horní poloviny těla, tedy především ramena, zádové svaly, ale i břicho a předloktí.

Jak dlouho cvičit se švihadlem

Podle jedné ze studií skákání přes švihadlo 6x týdně po dobu 10 minut je pro zvýšení kardiovaskulární zdatnosti (posílení srdce, plic, využití kyslíku) stejně účinné jako jogging v délce 30 minut 6x týdně. Také výrazně posiluje ramenní rotátory, zanedbávané zadní delty, předloktí, lýtka a střed těla.

Jak dlouho denne skakat přes svihadlo

Podle jedné ze studií skákání přes švihadlo 6x týdně po dobu 10 minut je pro zvýšení kardiovaskulární zdatnosti (posílení srdce, plic, využití kyslíku) stejně účinné jako jogging v délce 30 minut 6x týdně. Také výrazně posiluje ramenní rotátory, zanedbávané zadní delty, předloktí, lýtka a střed těla.

Jak dlouho skakat přes svihadlo abych zhubla

Za hodinu průměrná 60kg žena může spálit úctyhodných 693 kcal. Pro výsledky ale není nutné skákat celých 60 minut. Když bude skákat přes švihadlo 5x týdně po dobu 30 minut (347 kcal), může zhubnout 190 gramů tuku týdně. To je 760 g měsíčně a přes 9 kg ročně.

Na co pomáhá skákání přes švihadlo

Zapojují se při tom svaly celého těla, včetně hýždí, břicha a paží, díky čemuž tyto partie také posilujete. Zároveň tak zlepšíte svou fyzickou kondici, což oceníte nejen na tréninku, ale také v běžném životě. V neposlední řadě pomocí švihadla zapracujete na své koordinaci, výbušnosti a dynamice.