Jak letět na Filipíny?

Jak letět na Filipíny?

Kdy je nejlepší jet na Filipíny

Turistická sezona na Filipínách začíná v polovině prosince. Ideální měsíce na návštěvu země jsou prosinec–přelom února/března. Duben a květen jsou nejteplejší měsíce v roce, avšak v pravděpodobnost vydatných srážek je stále malá.

Jak dlouho se letí do Filipín

Průměrná doba letu je z Prahy na Filipíny 16 hodin, které strávíte v pohodlném letadle.
Archiv

Jak levné na Filipíny

Nejlevnější letenka na Filipíny z České republiky nalezená za posledních 72 hodin stojí 17 539 Kč. Nejoblíbenější trasa je z Prahy do Manily a nejlevnější zpáteční letenka pro tuto trasu nalezená v posledních 72 hodinách stojí 17 539 Kč.

Kam se podívat na Filipínách

8 destinací Filipín, které stojí za to vidět1/ Palawan. Nejlepším ostrovem Filipín je…2/ Boracay. Ostrov, který nikdy nespí.3/ Bohol. Bohol patří mezi destinace Filipín, které by žádný turista neměl minout.4/ Banaue. Pro milovníky přírody, je návštěva Banaue a rýžových teras povinností.5/ Vigan.7/ Siquijor a ostrov Apo.

Proč jet na Filipíny

Filipíny jsou domovem rozmanitého výběru ptáků, rostlin, zvířat a mořských tvorů. Jen savců zde žije téměř 200 druhů a filipínský Nártoun je jeden z nejmenších (a nejroztomilejších) druhů opic na světě. Spatřit zde můžete více než 600 druhů ptáků, více než 300 druhů plazů a obojživelníků a nejméně 400 druhů korálů.

Jak se dostat z Manily na Palawan

Příjezd na Palawan

S největší pravděpodobností na Palawan dorazíte letadlem do Puerto Princesy nějakým vnitrostátním letem z Manily nebo z Cebu. Zpáteční letenka Cebu – Puerto Princesa vyjde na cca 900 CZK. V Puerto Princesa můžete přenocovat.

Jaké je hlavní město Filipín

ManilaFilipíny / Hlavní město

Filipínská republika je ostrovní stát v jihovýchodní Asii, jehož hlavním městem je Manila.

Kdy cestovat na Palawan

Nejvhodnějším obdobím pro cestu na Palawan, Filipíny je Leden až Červen a Srpen až Listopad. V tomto období je teplo a málo srážek. Na ostrově Palawan je nejteplejším měsícem Duben s 30°C a nejchladnějším Leden s 28°C.

Jak se dostat na El Nido

Lodí se na El Nido dostanete jen z nedalekého Coronu na ostrově Busuanga, odkud každý den vyplouvá několik spojů. Cesta trvá 4 hodiny a stojí kolem 1.800 až 2.000 pesos.

Co delat na Palawanu

Co dělat na ostrově Palawan:Prohlídka podzemní řeky, která patří mezi 7 nových divů světa.Návštěva vesnice El nido, která je známá svými lodními výlety.Odpočinek na Nacpan beach v El nido.Jeskyně Ugong rock.Zátoka Honda Bay s několika malými ostrůvky.U San Vincente je 14 kilometrů dlouhá pláž

Co se vyrábí na Filipínách

Významnými odvětvími strojírenství se stala výroba videorekordérů, televizorů a radiomagnetofonů a montáž automobilů. Největším průmyslovým centrem země je hlavní město Manila, zde je soustředěno téměř 90% veškerého filipínského průmyslu.

Jací jsou Filipínci

Filipínci jsou oddanými katolíky, v neděli navštěvují pravidelně bohoslužby a naslouchají podobným projevům. Finančně lépe situované vrstvy již mají jiný životní styl, bližší západnímu, a zpravidla počet dětí omezují, chudí lidé, kterým naopak chybí dostatek prostředků, mnohdy plodí „malé vesnice“.

Kdy jet do Kambodže

Pro návštěvu Kambodže je ideální období mezi listopadem a květnem, kdy v zemi panuje suché a teplé období. Přijatelnější teploty jsou do února, proto v těchto měsících panuje turistická špička. Od března do května je v Kambodži skutečně horko a sucho, kdy většina řek je bez vody, a nezpevněné silnice jsou prašné.

Kdy se jezdí do Malajsie

Pokud se chcete vydat na západní pobřeží pevniny, tedy ostrovy Langkawi, Penang, Pangkor, města Georgetown, Kuala Lumpur nebo Melaka, nejvhodnější je k tomu období od října do května. Plánujete-li například cestu do Asie během vánočních prázdnin, pevninská Malajsie by měla být přirozená volba.

Jak se dostat do Palawan

Příjezd na Palawan

S největší pravděpodobností na Palawan dorazíte letadlem do Puerto Princesy nějakým vnitrostátním letem z Manily nebo z Cebu. Zpáteční letenka Cebu – Puerto Princesa vyjde na cca 900 CZK. V Puerto Princesa můžete přenocovat.

Jak se jmenuje hlavní město Filipín

ManilaFilipíny / Hlavní město

Manila (Hlavní město) • Mapy.cz.

Jak cestovat po Kambodži

Nejrychlejší a nejpohodlnější cestování do Kambodži je na palubě letadla. Mezinárodní lety směřují na letiště v hlavním městě Phnom Penh nebo na sever země do města Siem Reap. Cesta z České republiky i s přestupy se může vyšplhat na 20 – 30 hodin.

Jak letět do Kambodži

Přímý let z našich končin neexistuje. S jedním přestupem však lze komfortně létat společností Austrian Airlines (codeshare Bangkok Airways) a dvěma přestupy s aerolinkami Qatar Airways, Turkish Airlines, SWISS či Emirates. Průměrná délka letu do Siem Reap je 16 hodin.

Na co si dát pozor v Malajsii

V Malajsii se můžete do setkat s občasným zemětřesením, které však nebývá vysokého rázu, takže povětšinou nehrozí žádné nebezpečí. Pozor byste si však měli dávat na monzunové deště, jež mohou být většího charakteru a způsobovat lokální potopy a sesuvy půdy.

Kdy je nejlepší jet do Malajsie

Pokud se chcete vydat na západní pobřeží pevniny, tedy ostrovy Langkawi, Penang, Pangkor, města Georgetown, Kuala Lumpur nebo Melaka, nejvhodnější je k tomu období od října do května. Plánujete-li například cestu do Asie během vánočních prázdnin, pevninská Malajsie by měla být přirozená volba.

Jak se dostat na coron

Na Coron se můžete také dostat lodí z Manily, z El Nida anebo z Puerta Princesa. Velká loď do Puerta vyplouvá každou sobotu ráno, viz moje recenze z této plavby. Pro dobrodružnější povahy pak vyplouvá každý den menší loď (banca) pro 50 lidí do El Nida. Tato menší loď nemusí při špatném počasí dostat povolení vyplout.

Jak se dostat z Bangkoku do Kambodži

Jak se dostat do země Khmérů

Cenově výhodnou možností je zakoupit letenku do Bangkoku a poté se vydat po zemi do Kambodži. Buď můžete z Bangkoku jet vlakem do Aranyaprathet (odjezd 2krát denně, doba trvání cca 5h, pouze 3. třída, cena cca 25 CZK), kde železnice končí a vzít si taxíka k hraničnímu přechodu Poi Pet.

Proč jet do Malajsie

Malajsie nabízí pláže, deštné pralesy, potápění, bohatou faunu a flóru, treky, čajové plantáže, skvělé jídlo, pestrou kulturu, příjemné obyvatele a nízké ceny. Malajsie také patří mezi nejrozvinutější země JV Asie a cestovat na vlastní pěst zde zvládne každý.

Jak se dostat z Manily na Boracay

Z Manily. Existuje několik letů denně z manilského letiště na letiště Caticlan nebo na letiště Kalibo. Z letiště Caticlan trvá cesta na molo asi 15 minut a poté dalších 15 minut lodí se dostanete na ostrov Boracay.

Jak z Bangkoku do Angkor Wat

Busem Bangkok – Siam Reap

Přímé autobusy spojující Bangkok a Siem Reap, u kterého se nachází Angkor Wat, vyjíždí každý den ze severního autobusového nádraží Morchit v 8:00 a 9:00 a stojí 850 bahtů. Pokud si tak jako my nestihnete v předstihu koupit lístek, nemusíte zoufat.