Jaké LED do kuchyně?

Jaké LED do kuchyně?

Jaký výkon LED pásek pod kuchyňskou linku

Jaký LED pásek pod kuchyňskou linku zvolit Především je potřeba, aby pásek dával dostatečně intenzivní světlo, vhodný je výkon 12 W/m a více. Při těchto výkonech už je nutné pásek chladit – používají se pro to hliníkové LED profily, které jsou k dispozici v různých šířkách.
Archiv

Jak správně vybrat světlo do kuchyně

Umělé světlo by se mělo, co nejvíce připodobnit dennímu světlu a do kuchyně vyberte spíše studené světlo. Právě to je vhodné k práci. Naopak teplé světlo se hodí spíše k odpočinku. Zvažte také pořízení LED pásek, které jsou ideální volbou právě do kuchyně, nejen kvůli úspornému osvětlení, ale i kvůli své variabilitě.

Jak silné světlo do kuchyně

Je dobré mít na paměti, že intenzita světla dopadajícího na pracovní plochu v kuchyni by měla dosahovat alespoň 300 luxů. „Jestliže si při práci v kuchyni stíníte, pak máte osvětlení špatně rozmístěné.
Archiv

Jaké osvětlení kuchyňské linky

Na osvětlení kuchyňské linky doporučujeme zářivky a LED pásky. Kuchyň je v současné době středobodem celého domu či bytu a to také klade zvýšené nároky na její dobré osvětlení. Jako u většiny jiných místností si pouze s jedním svítidlem nevystačíte.

Jak silný LED pásek

Zákazníci si nejčastěji vybírají LED pásek s příkonem 12 W/m. LED pásek s tímto a vyšším příkonem se musí chladit pomocí hliníkových (ALU) profilů. Pokud nechcete na lince používat hliníkové profily, doporučujeme LED pásek maximálně s příkonem 9,6 W/m. Mezi další užití LED pásku patří osvětlení soklu nebo skříněk.

Kam umístit LED pásek pod kuchyňskou linku

Naše doporučení ohledně umístění led lišty nad pracovní deskou kuchyňské linky. Povrchové a zápustné lišty se snažíme umístit co nejvíce nad střed pracovní desky, ne doprostřed horní skříňky. Vyzařovací úhel je 120°, ale nejvíce světla je pod lištou a do stran světla ubývá.

Jak umístit bodovky v kuchyni

Velmi důležité je také jejich rozmístění – měla by být umístěna s rozptylem světla pod úhlem 60 stupňů a ve vzdálenosti 150 cm od sebe. Myslete také na to, že musí být umístěna alespoň 1 metr od rohů – jen tak osvětlí i tmavá zákoutí a nebudou vytvářet nežádoucí stíny.

Jaké světlo se hodí do obývacího pokoje

Pamatujte, pro relaxaci stačí méně světla, do 400 lumenů, což je zhruba jedna 40W žárovka. Pro práci a čtení je ale potřeba více světla, nad 700 lumenů, potřebujete tedy 60W žárovku. Aby bylo stropní svítidlo vhodné jako centrální, mělo by mít silný zdroj, tedy více než 900 lumenů, což je ekvivalent žárovky 75W.

Jaké osvětlení na záchod

Pokud jde o technické vlastnosti osvětlení na WC, pak se jedná o následující: Příkon svítidel pro osvětlení WC postačí cca 5 W/m2. Teplota světla se většinou používá teplá bílá (3000 K), která je mírně nažloutlá. V případě starších a méně pohyblivých lidí doporučujeme neutrální bílou barvu (4000 K).

Kam si dát led pasky

Ideálně se hodí například k osvětlení:průhledných skříněk s vystavenými předměty.šatníků a šatních skřínípoličky s oblíbenými knihami.kuchyňské linky.výklenku ve zdi nebo sádrokartonovém stropu.zrcadla v koupelněstěny za televizí pro věrnější zážitek ze sledovaného filmu.

Jak zapojit LED pásek do kuchyně

V takovém případě bude schéma zapojení: LED pásek – řídicí jednotka – trafo – vypínač nebo místo trafa a vypínače zásuvkový zdroj. Pokud máte pásek ze sestavy, kontakty máte k pásku již připojené. Potom je pomocí šroubovací svorkovnice připojte do řídicí jednotky.

Jak zjistit výkon led pasku

U každého LED pásku je uveden příkon na metr. Po vybrání délky vašeho LED pásků jednoduše vynásobíte příkon × délka LED pásku. Příklad: Zakoupíte-li 3 metry pásku s příkonem 7,2 W / metr, příkon 3 metrů je 21,6 W. V naší nabídce máme 30 W zdroj, které bude pro tuto délku dostačující.

Jak správně vybrat LED pásek

Výkon LED pásku je udávaný ve wattech na metr (W/m). Tato hodnota se pohybuje od 4,8 W až po hodnoty přesahující 25 W/m. Tento údaj je klíčový pro výběr vhodného trafa na LED pásek (tedy napájecího zdroje). Ten zvolíme podle jednoduchého vzorečku výkon x délka LED pásku + 20 %.

Jak zapojit LED pásek na baterii

LED pásek připojíme do DC konektoru (samice) a zdroj jednoduše propojíme. DC konektor napojený na napájecí konektor lze přímo zapojit k zásuvkovým zdrojům. Tyto zdroje splňují krytí IP67 (odolnost proti vodě a prachu). Jsou z nich již vyvedené kabely.

Jak daleko od sebe LED panely

Při osvětlení dětského pokoje norma určuje intenzitu osvětlení 150-200lx = 150-200lm/m². Při instalaci do výšky 2,8m doporučujeme tyto panely umístit asi 2m od sebe – do dětského pokoje o rozloze 16m² jich budete potřebovat asi 4 ks. LED panely mají bílé hliníkové tělo.

Jak udělat bodové osvětlení

Bodová svítidla se nejčastěji instalují do sádrokartonových desek nebo do sádrovláknitých desek Fermacell. Do těchto desek vykroužíte nebo vyříznete otvor na bodovku, respektive na její rámeček. Ten potom s použitím větší či menší síly proti odporu mechanismu paciček s péry zasunete a rámeček pevně drží.

Jak silne LED světlo

pro kuchyň nebo pracovnu je doporučeno LED osvětlení o výkonu 4 W/m2, pro obývací pokoj, dětský pokoj, ložnici, koupelnu 2 až 3 W/m2, pro sklep a chodby stačí 1 až 2 W/m2. Pro vaši představu 1 W u LED žárovky průměrně odpovídá světelnému výkonu 7-9 W klasické žárovky (čili 75-100 lumenům).

Jak správně vybrat světlo

Pokud se rozhodnete pro oblíbená LED svítidla, je výpočet ještě o něco jednodušší. Podle odborníků byste do kuchyně a pracovny měli volit LED osvětlení s výkonem 4W/m2, do obýváku, dětských pokojů, koupelny a ložnice osvětlení o výkonu 2 až 3 W/m2. A na chodbách a ve sklepech si vystačíte s osvětlením s výkonem 1W/m2.

Jak silné světlo do chodby

Pro osvětlení chodby v rodinném domu, nebo bytu, většinou postačí stroní svítidla s příkonem cca 12W.

Jak zapojit LED pásek do zásuvky

Základní způsoby, jak zapojit LED pásky

Většinou jen spojíte komponenty, které najdete v balení, případně pásek zkrátíte, a máte hotovo. Na jednom konci LED pásku najdete typicky konektor pro jednoduché připojení zdroje, na tom druhém pak konektor sloužící k propojení LED pásků, jestliže chcete sadu prodloužit.

Kam si dát LED pásky

Ideálně se hodí například k osvětlení:průhledných skříněk s vystavenými předměty.šatníků a šatních skřínípoličky s oblíbenými knihami.kuchyňské linky.výklenku ve zdi nebo sádrokartonovém stropu.zrcadla v koupelněstěny za televizí pro věrnější zážitek ze sledovaného filmu.

Jak dlouhý může být LED pásek

V případě zapojení LED pásky delší než 4m / délka se může lišit dle typu LED pásky / může dojít k nepatrnému poklesu svítivosti ke konci LED pásky. Tento pokles svítivosti je nejvíce patrný při přiložení konce LED pásky k začátku LED pásky.

Jak zapojit LED na 12V

LED pásky jsou většinou napájeny napětím 12V, vyskytují se však i 24V nebo 230V varianty. Pro 12V LED pásky je potřeba napájecí zdroj. Do toho pásek zapojíme, zdroj (trafo) převede napětí ze sítě z 230V na 12V.

Jak poznat výkon LED pásků

Jak spočítat, jaký výkon váš LED pásek má Nejedná se o nic složitého. Pokud má svítivost například 4,8 W/m a vy chcete napájet pětimetrový pásek, je nutné vypočítat 4.8 W/m × 5 m, což vychází na 24 W. K tomu ještě připočteme dvacetiprocentní rezervu a rázem máme údaj 28,8 W.

Jak zjistit výkon LED pásku

U každého LED pásku je uveden příkon na metr. Po vybrání délky vašeho LED pásků jednoduše vynásobíte příkon × délka LED pásku. Příklad: Zakoupíte-li 3 metry pásku s příkonem 7,2 W / metr, příkon 3 metrů je 21,6 W. V naší nabídce máme 30 W zdroj, které bude pro tuto délku dostačující.