Jak Kandovat višně?

Jak Kandovat višně?

Jak si vyrobit kandované ovoce

Z 0,5 l vody a 1 g krystalového cukru uvaříme sirup. Připravíme si zralé, ale tvrdé ovoce, které zbavíme nejedlých častí a pokrájíme na úhledné kousky. Připravené ovoce v smaltované nádobě zalijeme horkým sirupem a necháme stát do druhého dne. Potom sirup slijeme a převaříme, a opěť nalijeme na ovoce a necháme odstát.

Proč se kandované ovoce nekazí

Celý proces trvá 6 až 10 dní podle druhu ovoce. Postupně se snižuje podíl vody v ovoci, což vytváří nepříznivé podmínky pro běžné mikroorganismy a kandované ovoce se tak při správném skladování nekazí. Kandované ovoce obsahuje vysoký podíl přidaného cukru a je proto velmi kalorické.

Jak dlouho vydrží kandované ovoce

Během procesu kandování se v ovoci postupně snižuje obsah vody, proto se ani při delším skladování nezkazí. Cukr je navíc dokonalým konzervantem, takže vám proslazené kousíčky vydrží až rok, pokud budou navíc naložené v sirupu, tak dokonce i tři roky.

Jak uchovat kandované ovoce

Ovoce po kandování před uskladněním nechte důkladně vyschnout. Můžete použít i sušičku – v takovém případě se ovoce suší při 50° Celsia podle jeho druhu a velikosti 12 až 18 hodin. Vyschlé kandované ovoce skladujte v dobře těsnících sklenicích.
ArchivPodobné

Jak se dělá Kandovaná dýně

Dýni oloupeme a dužinu nakrájíme na kousky o velikosti cca 2×2 cm. Zalijeme octovou vodou – na 1 l vody 1/3 l octa a necháme stát 24 hodiny. Octovou vodu slijeme a dýni zvážíme. Na 1 kg dýně dáme 35 dkg cukru krupice nebo krystalu, promícháme a zase necháme 24 hodiny stát.

Jak vyrobit kandované třešně

Postup přípravy

Do hrnce s tlustým dnem nasypeme cukr, nalijeme med a dodáme vodu. Vše svaříme, přihodíme vypeckované třešně s nadrobno pokrájenou citronovou kůrou a odstavíme z ohně. Necháme přes noc v ledničce. Druhý den oddělíme ovoce od šťávy, šťávu opět necháme přejít varem a opět ji nalijeme na třešně (višně).

Čím nahradit kandované ovoce

Kandované ovoce obsahuje cukr, který je velice nezdravý. Kandované ovoce nahraďte nejlépe vlastním nasušeným ovocem nebo kupte nesířené sušené ovoce v prodejnách se zdravou výživou.

Jak se Kanduje

Proces kandování ovoce

Koncentrace cukru v roztoku je ke konci procesu až 75 %. Proces kandování je poměrně časově náročný – trvá přibližně 5 – 10 dnů, přičemž skutečně potřebný čas závisí na zvoleném druhu ovoce a jeho velikosti. Během procesu dochází k výměně vody v ovoci za cukr.

Jak pouzit Kandovane ovoce

Kandované ovoce se dá konzumovat přímo nebo ho používáme jako surovinu pro sladké zákusky. Drobně nakrájené ovoce se přidává do těst a lze ho použít na zdobení hotových zákusků. Mezi oblíbenými dobrotami, do kterých patří kandované ovoce, zaujímají důležité místo biskupský chlebíček a vánoční štola.

Jak dlouho se suší Kandovaná dýně

Dýni scedíme, necháme řádně okapat. Pak ji rozložíme a necháme asi 14 dní schnout, je občas nutné ji otočit.

Co nového na kopci Kandovaná dýně

Na kandovanou dýni není potřeba krom 3 dvacetiminut po tři dny, krom dýně, cukru a tepla zhola nic. Možná ještě nezbytný nůž, hrnec a prostor na krájení. Na tuto kandovanou dýni jsme použili dýni olejnou – dýni, která zvenku vypadá jako meloun, je poměrně veliká, kulatá a se zelenou kůrou.

Jak udělat kandovaný pomeranč

Pomeranč oloumeme nakrájíme na kostičky , pomeranč prosypeme cukrem (1 kgpomeranče = 500 g cukru) a necháme 24 hodin proležet. Přidáme trochu citronové kůry, hřebíček, ananasovou tresť (i jinou, podle chuti) a vaříme, až zesklovatí. Necháme okapat, sušíme uloženou na plechu, potom ji přeložíme a sušíme druhou stranu.

Jak udělat kandovanou pomerančovou kůru

Do hrnce dejte 250 ml vody, 375 g cukru krupice, přiveďte k varu a jak bude cukr rozpuštěný, přidejte i blanšírované citrusové slupky. Jemně vařte až 80 minut, dokud nebude rozvar sirupovitý. Pak plátky rozložte na mřížku, aby dobře oschly. Nechte je takto schnout alespoň 12 hodin.

Jak Kandovat květy

Čerstvě natrhané kytičky nebo lístky potřeme bílkem a asi 3x pocukrujeme. Odložíme na cukrem posypaný pečící papír nebo alobal, tvar květu upravíme – nejlépe to jde párátkem – a při pokojové teplotě necháme uschnout. Pozor, při teplotě nad 50 °C ztrácí květy svou barvu a vůni! Hotové uschováme v teple a suchu.

Jak vysušit dýní

Nejdříve umyjte ozdobné dýně mýdlovou vodou. Pak je vyrovnejte do řady vedle sebe (nesmějí se vzájemně dotýkat) na dobře větraném místě, ale jen tam, kam přímo nesvítí slunce. K tomu poslouží krytý balkón či veranda, ovšem jen do doby, než začne mrznout. Přibližně za týden by měly být tykvičky na povrchu pěkně suché.

Jak sušit dýni

Kostky dýně dáme do hrnce, zasypeme 1 sáčkem kyseliny citronové a 1,2 Kg cukru krystalu, promícháme a 24 hodin necháme stát, občas promícháme. Po tomto marinování necháme dýni 5 minut projít varem, vychladíme, scedíme a v horkovzdušné troubě sušíme na 50 °C celý den a noc, můžeme použít i sušičku.

Jak vyrobit Kandovanou Kuru

Do hrnce dejte 250 ml vody, 375 g cukru krupice, přiveďte k varu a jak bude cukr rozpuštěný, přidejte i blanšírované citrusové slupky. Jemně vařte až 80 minut, dokud nebude rozvar sirupovitý. Pak plátky rozložte na mřížku, aby dobře oschly. Nechte je takto schnout alespoň 12 hodin.

Jak uchovat jedlé květy

Nedozrálé nebo přezrálé (odkvétající) květy budou hořké a jejich trpkost vás zbytečně zklame. Ideálně pro květy do přírody vyrazte v dopoledních hodinách a s nůžkami v ruce, abyste květy při trhání nechtěně neporušili. Zabalte je do vlhkého ubrousku a krabičky, doma si je pak uložte do lednice.

Jak sušit šeřík

Sušit můžeme na papíře na půdě či v sušičce nastavené na 40 st. C. Jelikož na jaře často ještě není na půdě tak velké teplo a proces sušení by trval dlouho, bylo by nebezpečí plesnivění, v tomto období používám spíše sušičku. Někdy je doporučováno sušit květenství šeříku zavěšené na šňůře.

Jak dlouho sušit dýňová semínka

Dýňová semínka se nejlépe suší v předehřáté troubě na 180 stupňů Celsia, na papíře by se neměla vzájemně překrývat a vždy po několika minutách je vhodné jimi zatřást, aby se nepřipékala. Sušení trvá jen několik minut a po vychladnutí se mohou promnout v ruce, aby se zbavila tenkého zaschlého povlaku.

Jak dlouho vydrží vydlabaná dýně

Jak dlouho vydlabaná dýně vydrží Krásná ozdoba vydrží čerstvá asi týden. Její životnost prodloužíte, pokud potřete vnitřek a všechny řezy vazelínou. Díky tomu bude méně vysychat, ale použití hořlavých látek ve spojení s vnitřním zvyšuje riziko požáru.

Které dýně jsou jedlé

Čili kromě klasických plodů, které v běžné hovorové řeči nazýváme dýněmi, patří mezi dýně (tykve) též kabačky a cukety, patizony, dýně olejná, dýně špagetová a jiné. Všechny výše uvedené druhy tykví jsou jedlé, chutné a u nás hojně pěstované.

Jak Kandovat Kuru

Do hrnce dejte 250 ml vody, 375 g cukru krupice, přiveďte k varu a jak bude cukr rozpuštěný, přidejte i blanšírované citrusové slupky. Jemně vařte až 80 minut, dokud nebude rozvar sirupovitý. Pak plátky rozložte na mřížku, aby dobře oschly. Nechte je takto schnout alespoň 12 hodin.

Jak využít kůru z pomeranče

sušená pomerančová slupka je ideální přísadou sypaných čajů, strouhaná kůra vytvoří drť, která je výborná na ovonění pečených dezertů, dortových krémů a polev, dá se jí ochutit i ovocný salát či koktejl, kandovaná pomerančová kůra je skvělá v mrkvovém dortu, namočená v čokoládě nebo i jen tak samotná.

Které květy se dají jíst

Vcelku můžeme jíst květy fialek, karafiátů, brutnáku, chrpy, sedmikrásky, měsíčku, lichořeřišnice.