Jaké jehlice na pletení ponožek?

Jaké jehlice na pletení ponožek?

Jaká příze je vhodná na ponožky

Pokud chcete kvalitní ponožky, které vydrží a budou mít dobré termoregulační vlastnosti doporučila bych přízi se superwash. Je to speciálně upravená vlna, které je hodně odolná, může se prát v pračce a nežmolkuje. Složení ponožkových přízí bývá obvykle 75% superwash a 25% polyamid, který vlnu zpevňuje.
Archiv

Jak uplést páťu na ponožce

Pata je nejvíce namáhanou částí ponožky

Patu budete plést pouze nad polovinou ok, konkrétně nad oky první a čtvrté jehlice. Oka z druhé a třetí jehlice si odložte na pomocnou sponu. Pletení je tak pohodlnější a nemusíte se obávat, že vám oka utečou z jehlice.

Jak vybrat pletací jehlice

Výběr jehlic co se materiálu týče, je velmi individuální záležitost. Někomu vyhovují dřevěné lakované nebo bambusové jehlice, které jsou velmi lehké. Ti, kdo hodně utahují, mívají zase rádi kovové jehlice, protože po nich příze dobře klouže. Někdo má rád ostré špičky, někdo radši zaoblenější.
Archiv

Jak se pletou ponožky na dvou jehlicích

Pletení ponožek na dvou jehlicíchZadní holeň Začínáme na zadním horním okraji ponožky. Začneme na příslušný počet ok podle požadované velikosti, např.Pata. Pro patu nyní v každé lícové řadě po upletení krajového oka spleteme 2 oka přehozeně (tj.Špička. Chodidlo pleteme dál lícovým žerzejem, např.Nárt a přední holeň
ArchivPodobné

Co je Ponožková příze

Ponožková příze je příze s vysokým podílem vlny Superwash(vhodná na praní v pračce na 40 stupňů) vhodná nejen na pletení kvalitních ponožek, ale i čepic, šál nebo svetrů. Příze obsahuje 75% vlny superwash – vlna je propraná a zbavená části lanolinu, má dlouho živostnost a je jemná, polyamid vlnu zpevňuje.

Jak dlouho trvá uplést ponožky

Jejich výroba trvá dvě hodiny, zvládne je i začínající pletařka a tyhle originální pletené ponožky udělají radost všem chlapcům i chlapům, kteří je využijí nejen do holin na ryby, na hory do přeskáčů, ale i na chalupu do postele…

Jak dlouho se pletou ponožky

Jejich výroba trvá dvě hodiny, zvládne je i začínající pletařka a tyhle originální pletené ponožky udělají radost všem chlapcům i chlapům, kteří je využijí nejen do holin na ryby, na hory do přeskáčů, ale i na chalupu do postele…

Jak se plete německá pátá

Pleteme zadní část paty – stejně jako u paty německé. Přepleteme hladce polovinu ok paty a ještě tři další. Pak dvě spleteme přetažením a jedno upleteme hladce. Otočit. Dále zase jako u německé paty – nabrat oka ze svislých krajů, pokračovat dokola a případně ujímat klínek.

Jak zjistím velikost pletacích jehlic

Na každém klubíčku je vždy uvedena velikost jehlic i háčku. Je to ovšem pouze pro vaši orientaci. Mnohdy jednoduše záleží na tom co tvoříte, jak utahujete a jaký je celkově váš styl pletení či háčkování. Pokud je na etiketě uvedeno například číslo 1 – 3 mm.

Co potřebuji k pletení

Háčky.Jehlice kruhovéJehlice pomocnéJehlice ponožkovéJehlice rovnéJehlice vidlicovéJehly.Ostatní potřeby pro pletení

Jak začít s pletením

Úplně základní způsob pletení je buď hladce, nebo obrace. V podstatě je to stejná smyčka, jen jednou ji upletete z jedné strany a podruhé z druhé strany. Tudíž oko upletené hladce, bude v rubu vypadat jako obrace a naopak. Oka upletená hladce vypadají jako malé „v“.

Jak se plete krajové oko

Každé okrajové oko, na konci i na začátku řady, upleteme vždy hladce, normálně za přední niť, obyčejné hladce. Okraj takovéto pleteniny je pevný a tvoří jakoby uzlíky. S takovým okrajem se velmi dobře pracuje při sešívání dílů matracovým stehem, výsledkem je krásný, neviditelný šev bez dírek.

Co potřebujeme k pletení

Háčky.Jehlice kruhovéJehlice pomocnéJehlice ponožkovéJehlice rovnéJehlice vidlicovéJehly.Ostatní potřeby pro pletení

Co si koupit na háčkování

Pomůcky k háčkováníHáčkování není náročné na použité pomůcky. Je potřeba speciální háček, háčkovací příze a nůžky.Háček volíme podle síly materiálu. Háčky pro velmi tenké příze, jako např.Nůžky k odstřihávání příze volíme ostré, spíše menšího rozměru. Vhodné jsou všechny nůžky pro vyšívání.

Jak číst návody na pletení

Schémata pletených vzorů čteme úplně opačně, než je běžný text: zprava doleva, zdola nahoru. Čili: začínáme symbolem v pravém dolním rohu a postupujeme směrem doleva a nahoru (viz ČERVENÉ šipky ve schématu níže).

Jak nabrat oka z pleteniny

Přízi uchopíme stejně, jako při pletení. Jehlici vpíchneme postupně do dírky v každém krajovém oku, nabereme přízi a protáhneme ji okem. Pro snadnější nabírání ok můžeme také použít háček – nabereme a protáhneme jeho pomocí přízi okem v pletenině, vzniklé nové oko pak přesuneme z háčku na jehlici.

Jak nahodit oka

Jak nahodit Začneme odměřením dlouhého konce příze (jeho délka závisí na počtu ok, která potřebujeme nahodit, síle příze i síle jehlic). Pracovní přízi (tj. Přízi povytáhneme – vznikne tak dlouhé oko. Vzniklé oko navlečeme na jehlici a zatáhneme za konce příze, abychom jej utáhli.

Jak vybrat velikost háčků na háčkování

Velikost háčků se řídí podle čísel – háček s nejnižším číslem je nejslabší, naopak háček s nejvyšším číslem využijete při práci s nejsilnější přízí. Můžete vybírat z háčků kovových, se silikonovou nebo ergonomickou rukojetí.

Co Uháčkovat jako začátečník

Najdete zde návody a videa od základních kroků až po háčkování jednoduchých čepic nebo rukavic.Háčkovaná taška.Háčkované ponožky.Háčkovaný šestiúhelníkový vzor.Jarní dětská háčkovaná čepička.Háčkovaná mašlička.Háčkovaná klíčenka.Háčkovaná čelenka pro začátečníky.Háčkované paví oko do trojúhelníku.

Co uplést z vlny

Polštářky, pletené návleky na stoličky, židličky, ale klidně i veliké hřejivé deky třeba z hrubé ovčí vlny mohou být skvělým doplňkem vašeho bydlení, zvláště pokud jej máte zařízené v severském skandinávském stylu.

Jak se plete výstřih do V

Jak pleteme véčko

Sešijeme ramenní švy a nabereme oka kolem celého výstřihu na kruhovou jehlici. Pleteme pružným vzorem (1 oko hladce – 1 obrace) kolem dokola a ve špici sejmem s předchozím okem jako při hladkém pletení, další oko upleteme hladce a sejmutá přes upletené přetáhneme.

Jaký je rozdíl mezi pletením a háčkováním

K háčkování budete jeden potřebovat. Právě v tom je rozdíl mezi háčkováním a pletením. Pletací jehlice používáte dvě (někdy dokonce tři) a háček máte pouze jeden.

Co si můžu Uháčkovat

Uháčkovat lze téměř cokoli – oblečení, papuče, hračky, tašky, dečky, ubrusy, koberce, deštníky – pro nevěsty, středy pro lapače snů, záclony, fusaky pro miminka, obaly na mobil nebo na květináč, košíky, taburety…

Jak háčkovat sloupek

Jak uháčkovat dlouhý sloupek (DS)1: Háčkem nabereme přízi – na háčku jsou nyní 2 smyčky příze.2: Háček vpíchneme do 3.3: Opět nabereme přízi a protáhneme ji prvními 2 smyčkami na háčku.4: Na háčku nyní zůstávají 2 smyčky.5: Tento postup opakujeme v průběhu celé řady.

Jak se ujímá při pletení

Ujímání neboli splétání používáme tam, kde je potřeba zakončit tři a více oček. Tento způsob se používá např. při tvarování průramku. Při tvarování jednotlivých dílů pleteniny, kdy potřebujeme ubrat jen jedno oko, použijeme buď spletení dvou ok hladce nebo obrace, případně spleteme dvě oka přetažením.