Jaká je výška pračky?

Jaká je výška pračky?

Na co si dát pozor při výběru pračky

Ukážeme vám, na co se zaměřit, abychom vám pomohli najít ideální pračku pro vaše potřeby.Pračky s předním a horním plněním.Kritéria pro nákup.Hlučnost.Kapacita pračky.Počet otáček při odstřeďováníSpotřeba elektřiny a vody.Programy praníIntegrace do řešení Smart Home.

Jak změřit pračku

Změřte si hloubku prostoru, do kterého chcete pračku umístit. Hloubka pračky by měla být přibližně o 3–5 cm menší než hloubka vašeho prostoru z důvodu vedení přípojných hadic, vibrací pračky a odvětrání zadní části a zdi.

Jak umístit pračku pod umyvadlo

Pračku totiž nemůžete umístit pod jakékoliv umyvadlo, ale pouze pod takové, které stojí na desce, protože pod umyvadlem se nachází přívod a odtok vody z umyvadla. Ideální je zakomponovat pračku již do stavebních plánů koupelny, aby se vám pak nestalo, že bude umyvadlo kvůli pračce příliš vysoko.

Jak je siroka pračka

Také nejsou tak dobré jako ty velké… to jsou nejčastější mýty, které provázejí úzké neboli takzvané slim pračky. Jen pro upřesnění: zatímco klasická pračka má zpravidla rozměr 60 x 60 a výšku 80 centimetrů, ty úzké zaberou do hloubky jen 40 až 45 centimetrů.
Archiv

Která pračka je nejlepší

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,5 % Vítěz testu 2023 Samsung WW90T986ASH Přečíst recenzi 27 000 Kč
Top 2 90,6 % Vítěz cena/výkon LG FA94V5UVW0 Přečíst recenzi 14 000 Kč
Top 3 89,9 % Samsung WW90T554DAE Přečíst recenzi 13 000 Kč
Top 4 89,1 % LG F28V9GW2W Přečíst recenzi 18 000 Kč

Kdy koupit novou pračku

Nejlepší čas na koupi nové pračky

Jsou to dva měsíce, kdy výrobci spotřebičů obvykle představují své nové modely, což znamená, že jejich starší modely budou pravděpodobně vo výprodeji, aby uvolnili místo nejnovějším modelům.

Jaké jsou rozměry pračky

Pračky s předním plněním se obvykle vyrábí v rozměru 85×60×60 cm. Pokud máte menší koupelnu, oceníte variantu SLIM s hloubkou od 33 do 50 cm. Pro jednotlivce či páry jsou vhodné menší modely praček s nižší kapacitou. Pračky s horním plněním běžně pořídíte s výškou 90 cm, šířkou 40 cm a hloubkou 60 cm.

Kde mít sušičku v bytě

Sušička je poměrně hlučná, velmi záhy byste svého rozhodnutí hořce litovali. Pokud nemáte pro sušičku místo v koupelně ani v kuchyni, umístěte ji ideálně do skříně v chodbě či přístěnku pod schody. Je praktické mít pračku a sušičku umístěné vedle sebe nebo na sobě.

Jak velký prostor pro pračku

V takovém případě je třeba se zaměřit na předem plněné pračky s hloubkou mezi 33 až 45 cm, do nichž se vejde 5 kg prádla. Někteří z nás ovšem potřebují pračku spíše vyšší a hlubší, hodit se nám tak bude verze s horním plněním, jejíž půdorys je 40 x 60 cm a zvládne vyprat až 8 kg prádla.

Co je to parní pračka

Princip parních praček

Jednoduše řečeno parní pračky využívají technologii napařování. Jsou vybavené parním generátorem, který přeměňuje vodu na vodní páru a ta proniká až ke středu vláken prádla. Snadno se tak vyčistí i odolné skvrny, prádlo je načechrané a zároveň zbavené až 99% alergenů (především prachu a roztočů).

Co je hloubka u pračky

Hloubka pračky (V׊×H ) je uváděna na posledním místě v zápisu rozměrů. Jde o rozměr měřený od nejzazší hrany předních dveří pračky až po zadní stěnu spotřebiče, do které vede přívod vody a energie.

Co je lepší AEG nebo Electrolux

ELECTROLUX. Spojení AEG-Electrolux dnes již nikoho nepřekvapí. Zatímco AEG jde zejména cestou výkonu, speciálních funkcí a lepšího zpracování designu, Electrolux je cenově dostupnější alternativou.

Jak dlouho vám vydrží pračka

Moc dlouho nevydrží

"U starých praček bývá životnost 15 – 35 let, u těch z 90. let 12 – 25 let, u praček z minulé dekády 7 – 18 roků. U současných výrobků se závažný problém velmi často objeví za 2,5 až 3 roky," uvádí Petr Kořínek z Prahy. Ostatní opraváři uvedli životnost nejnovějších praček na období 6 až 8 let.

Jaká je životnost pračky

Životnost a údržba

"U starých praček bývá životnost 15 – 35 let, u těch z 90. let 12 – 25 let, u praček z minulé dekády 7 – 18 roků. U současných výrobků se závažný problém velmi často objeví již od 2,5 až 3 let," uvádí Petr Kořínek z Prahy. Ostatní opraváři uvedli životnost nejnovějších praček na období 6 až 8 let.

Co udělat před prvnim pranim

Před prvním praním doporučujeme provést samočisticí program, aby se z bubnu pračky odstranily jakékoliv nečistoty. (Viz kapitola „Volba doplňkových funkcí“.) Používejte pouze prací prostředky a změkčovadla určená pro praní v pračce.

Jak vybrat dobrou pračku

Nejspolehlivější mezi značkami, u nichž jsme v průzkumu mezi našimi předplatiteli dokázali sebrat statisticky významná data, je značka Siemens s 85 % bezporuchových praček v průběhu devíti let. O něco méně spolehlivé jsou značky Electrolux (82 %), AEG-Electrolux a Bosch (obě 80 %).

Co potřebuje sušička

Jediné, co opravdu potřebujete, je elektrická zásuvka.

Po vybalení jej zkontrolujte, jestli není poškozený, odstraňte všechny ochranné fólie a jde se instalovat. Pokud jste se rozhodli pro komínové sestavení, nezapomeňte si s sebou z obchodu přivézt rovnou i vhodný spojovací mezikus.

Jak dát sušičku na pračku

Oblíbeným a praktickým řešením je využití prostoru nad pračkou. Jedná se o komínové sestavení, kdy sušičku upevníte nad pračku pomocí tzv. mezikusu. Ten nejen že sušičku pevně zafixuje, ale také oba spotřebiče opticky sladí, takže budou působit jako jeden celek.

Jak schovat pračku

Pračku můžete postavit volně ke zdi nebo ji schovat do koupelnové skříně. Nad pračku s předním plněním v případě potřeby umístíte police. Sem schováte všechny potřebné věci, které nechcete mít na očích. Opravdu malá koupelna potřebuje speciální nábytek.

Jak zabudovat pračku

Pračku je možné do kuchyně umístit dvěma způsoby. Pokud máte ještě na konci linky místo, není nic jednoduššího, než pračku z nevyhovující koupelny přestěhovat na konec kuchyňské linky, kde bude zkrátka volně stát. Mnohem lepší i estetičtější je však mít pračku vestavěnou v kuchyňské sestavě.

Co můžu přát v páře

Technologie tohoto způsobu praní spočívá v přirozeném rozvolnění vláken za pomoci páry. Díky tomu pronikne prací prostředek více do hloubky a zvládne odstranit i velice odolné skvrny. Vzhledem k tomu, že je praní párou šetrné, je možné v ní prát i velmi jemné prádlo (krajky, satén, spodní prádlo).

Co je Slim pračka

Slim pračky mají menší rozměry než ostatní modely zejména co do hloubky. Ta se u nich pohybuje v rozmezí 30–48 cm. Dalším poměrně skromnějším rozměrem je i šířka, ta bývá u modelů slim od 50 do 65 cm. Dalším údajem je výška, která je v rozmezí 70–90 cm, což se už blíží rozměrům standardních praček.

Co je vestavná pračka

Vestavné pračky mají rozměry přizpůsobeny tak, abyste je mohli umístit v kuchyni do skříní v komoře. Oblíbenými modely jsou vestavné pračky se sušičkou.

Která značka pračky je nejlepší

Nejlepší pračky dle srovnávacího testu

Hodnocení Produkt Orientační cena
Top 1 93,5 % Vítěz testu 2023 Samsung WW90T986ASH Přečíst recenzi 27 000 Kč
Top 2 90,6 % Vítěz cena/výkon LG FA94V5UVW0 Přečíst recenzi 14 000 Kč
Top 3 89,9 % Samsung WW90T554DAE Přečíst recenzi 13 000 Kč
Top 4 89,1 % LG F28V9GW2W Přečíst recenzi 18 000 Kč

Kdo je výrobce AEG

AEG (Allgemeine Elektricitäts-Gesellschaft, General Electricity Company) byla německá firma vyrábějící elektronické a elektrické zařízení. AEG byla založena v roce 1887 Emilem Rathenauem, který koupil několik patentů od amerického vynálezce Thomase Edisona.