Jaké je moře na Zakynthosu?

Jaké je moře na Zakynthosu?

Proč jet na Zakynthos

Moře je na Zakynthu krásně čisté a příjemně teplé, je to velký trumf tohoto ostrova! Zakynthos je známý svými krásnými plážemi. Můžete se vydat na různé strany ostrova a vždy najdete pláž, která vás okouzlí. U vašich hotelů jsou k dispozici pláže, které umožňují kvalitní koupání.
Archiv

Co roste na Zakynthosu

Sníh je tu jen výjimečně a přes zimu hodně prší, takže pěstujeme všechno, co roste kdekoliv ve středomoří. Například ořechy, mandle, broskve, meruňky, citróny, pomeranče," vyjmenovává Dionysios. "Pěstujeme stejné ovoce jako v jakékoliv středomořské zemi. Dokonce tu několik lidí má i banány."

Kdy jet na Zakynthos

Pokud se chystáte na dovolenou na Zakynthos, můžete se těšit na příjemné počasí a slunečné dny. Nejvíce teplé počasí můžete očekávat od května do září, kdy průměrné teploty během dne dosahují až 34°C. Nejstudenější měsíce jsou leden a prosinec, kdy denní teploty dosahují kolem 14°C a noční teploty klesají na 7°C.
Archiv

Kde jsou želvy na Zakynthosu

Kam za Caretou Tyto obří želvy najdete především v oblasti ostrůvku Marathonisi (i samotný ostrov je ve tvaru želvy), v zálivu Laganas, na plážích Kalamaki, Sekania a Gerakas. Spatřit Carettu není tak složité, jak by se vám mohlo zdát. Můžete využít lodních výletů, které vyplouvají z Laganasu.
Archiv

Kdy jsou na Zakynthosu želvy

Od konce května si želvy budují svá hnízda na pláž Laganas. Do půl metru hlubokých děr nakladou zhruba 100 vajíček velikosti pingpongového míčku, z nichž se v polovině srpna líhnou želvičky. Pláže jsou v tomto období plné, a tak na plážích hlídkují ochranáři, kteří přísně dbají o bezpečnost hnízd.

Kdy kladou karety vejce na Zakynthosu

Snaha o obnovení jejich počtu vyžaduje mezinárodní spolupráci, jako například na Zakynthosu, kde za účelem ochrany karet obecných byl na ostrově vybudován Národní mořský park a zaveden zákaz vstupu na hlavní pláže a další pláže v nočních hodinách, kde želvy kladou svá vejce v období od června do srpna.

Kam na dovolenou na Zakynthos

Připravili jsme si pro vás sedm míst, které byste rozhodně při návštěvě Zakynthosu neměli vynechat.Xigia – přírodní lázněBóchali – úžasná vyhlídka.Strofády – plovoucí ostrovy.Marathonisi – domov Karety obrovskéNavágio – nejfotografovanější plážModré jeskyněVolimes – časem zapomenutá vesnička.

Kde je v Řecku v říjnu nejtepleji

Z evropských destinací se v říjnu jezdí hodně do Řecka, hlavně na Rhodos a Krétu, kde bývá nejtepleji.

Jak se jmenuje moře v Řecku

Zatímco západní část omývá divoké Egejské moře, na východě si příjemně šplouchá Středozemní.

Kdy karety kladou vejce

Když samice dorazí na cílovou pláž, vyrazí na břeh a vyhloubí přibližně půl metru hlubokou hnízdní jámu. Do ní naklade cca 120 vajíček (velikosti pingpongového míčku). Načasování kladení není napříč Řeckem jednotné, odehrává se od časného června po konec srpna.

Kde videt morske želvy

Thajsko. Počet mořských želv, které žijí u pobřeží Thajska, neustále klesá, a tak v Phang Nga vzniklo středisko, které se snaží tento trend zvrátit. Zaměřují se tu především na rozmnožování karet zelenavých, obrovských a pravých, které jsou ze sedmi druhů mořských želv, které žijí v Andamanském moři, nejohroženější.

Kde se líhnou želvy

Mezi hlavní „želví lokality“ středomořské populace karet v Řecku patří Zakynthos, pobřeží Peloponésu (Lakonikos, Kyparissia) a Kréta. Což jsou i oblíbené destinace turistů. Prvním úkolem mláděte karety obecné je dostat se ven z kožovitého vajíčka a prohrabat se z hnízda pískem na povrch.

Co si přivézt z Zakynthosu

Kromě kulinářských lahůdek si můžete přivézt upomínkové předměty. Ve vesnici Volimes lze pořídit přímo od místních žen vyšívané krajky, ubrusy, povlečení nebo tkané koberce. Z olivových výlisků se zde vyrábí kosmetika, krásné jsou také výrobky z olivového dřeva.

Co si vzít na Zakynthos

Pro pobyty u moře si nezapomeňte plavky, opalovací krém, sluneční brýle a pokrývku hlavy. Pokud se rádi kocháte podmořským světem, budou se vám hodit taky ploutve a šnorchl. V každém případě si vezměte boty do vody, protože se zejména u skalnatých pobřeží nacházejí mořští ježci.

Kdy je v Řecku nejtepleji

V parném létě, zejména v červenci a srpnu, se teploty pohybují kolem 35°C ve stínu. Někdy samozřejmě přijdou přeháňky nebo bouřky, ovšem takové počasí trvá maximálně jeden den. Nejtepleji je v jižní části Řecka, zejména na Krétě či na Kykladách. Teploty se tu v létě mohou vyšplhat až přes 40°C.

Kde se nachází nejteplejší moře

Mezi místa, kde je v současnosti moře nejteplejší, patří ostrovy Ibiza, Ischia a Hvar. Téměř 30 stupňů má také voda, která omývá Kypr a řecké ostrovy. Vyšší teploty jsou na východě, v Turecku – například v populární Antalyi může dokonce tropickou hranici překročit.

Kde je nejkrásnější moře

Karibik, Antigua a Barbuda, Aruba, Brazílie, Cookovy ostrovy, Ekvádor, Fiji, Francouzská Polynésie, Galapágy, Grenada, Havajské ostrovy, Kajmanské ostrovy, Maledivy, Malta, Mauricius, Seychely, Tahiti, Tanzánie, Trinidad a Tobago, Turks a Caicos, Zanzibar.

Kde je v Řecku nejhezčí moře

O Lefkadě se říká, že je perlou v Jónském moři a že má právě ty nejkrásnější pláže z celého Řecka. Název Lefkada pochází již z doby antického Řecka a byl odvozen od zářivě bílých útesů na nejjižnějším cípu ostrova.

Co znamená když želva kouše

Re: želvy se koušou

Ano, jsou to přirozené samčí projevy. Předpokládám podle popisu, že želvák je chován v bytě na podlaze. Určitě by mu prospělo pořídit mu prostorný vyhřívaný želví stůl, čímž by vaši dceru neměl jak nahánět.

Co se nesmí vyvážet z Kréty

Řecko – celní a devizové předpisy

Bez zvláštního povolení je zakázán vývoz a dovoz zbraní a střeliva, léků (vyjma těch určených pro osobní potřebu), starožitností a uměleckých předmětů, chráněných rostlin, zvířat a přírodnin. Mimo palivovou nádrž lze v kovovém kanystru převážet maximálně 10 litrů pohonných hmot.

Jak se platí v Řecku

Měna, ceny, nákupy

V Řecku se platí evropským platidlem eurem (EUR), které má 100 centů. Současný kurz eura ke koruně je přibližně 1 EUR = 26,- Kč. V letoviscích najdete směnárny prakticky na každém rohu. Peníze můžete vyměnit i v hotelu nebo v bance (bez poplatku).

Jak cestovat na Zakynthos

Využít lze pouze autobusy, které nejezdí pokaždé na čas a jezdí pouze do hlavních středisek. Veřejnou dopravu na ostrově provozuje společnost KTEL Zakynthos, kde na jejích stránkách najdete vše potřebné. Pro cestování po ostrově lze jednorázově využít taxík, efektivnější je ovšem si pronajmout automobil nebo skútr.

Jak se jezdí v Řecku

V Řecku se jezdí standardně vpravo, silnice jsou poměrně kvalitní, ale na venkově velmi členité a úzké. Musíte počítat s tím, že Řekové jsou ještě horší a méně ohleduplní řidiči než Češi.

Kde je teplo po celý rok

Ekvádor. Podobně je na tom i Ekvádor který má stálé teploty po celý rok. Vzhledem k tomu, že leží na rovníku, si brzy všimnete, že každý den v roce dopadá na zemský povrch stejné množství slunečního světla. Slunce vychází i zapadá stále ve stejnou dobu každý den.

Kam nejblíže k moři

Nejkratší vzdálenost od hranic České republiky k moři činí 283 km vzdušnou čarou. Jedná se o spojnici severního cípu Šluknovského výběžku a Štětínského zálivu v Baltském moři v Polsku. Autem by však bylo potřeba najet přibližně 430 km (5 hodin cesty).