Jak je daleko Hurghada do pyramid?

Jak je daleko Hurghada do pyramid?

Jak jsou daleko pyramidy od Hurghady

Většinou je výlet spojen i s návštěvou pyramid a Sfingy v Gíze. Jedná se o časově náročnější výlet, jelikož samotná Hurghada je od Káhiry vzdálena cca 460 Km.
Archiv

Jak dlouho trva cesta z Hurghady na pyramidy

Krajina mezi mořem a Káhirou je zcela vyprahlá. Jakmile se dostanete k Suezu, odbočíte od pobřeží směrem na západ a o něco později dorazíte do Káhiry. Cesta zabere asi 8 hodin. Na druhou stranu se cestuje podobně, opět se většinou vyráží brzo ráno.

Kam na pyramidy v Egyptě

Jeďte se podívat na neobyčejné pyramidy v Gíze – tajemné hrobky vládců Staré říše. Pokud byste nevěděli, kde je hledat, tak připomeňme, že Gíza je dnes předměstím Káhiry. Obdivovat tu můžete Chufevovu pyramidu (vlastně zvaná Cheopsova), Chefrenovu pyramidu (zvaná též Rachefova), Menkaureovu pyramidu (zvaná Mykerínova).

Jak daleko jsou pyramidy od Marsa Alam

podrobnosti výletu Káhiry | Káhira z Marsa Alam

Ráno odjezd do Káhiry, která je vzdálená cca 490 km (během cesty bude přestávka cca 30 min). Prohlédnete si jeden ze sedmi divů světa – pyramidy v Gíze (vstup je povolen zdarma do pyramidy královny Hetepheres, Cheopsova pyramida cca 200 LE, Chefrenova cca 50 LE).

Jak daleko je Luxor z Hurghady

Vzdálenost mezi Luxor a Hurghada je 209 km. Silniční vzdálenost je 288 km.

Co se dá dělat v Hurghadě

Hurghada: Co navštívitHistorické muzeum.Muzeum mořské biologie a akvárium.New Marina.Mešita El Mina Masjid.Katedrála svatého Shenoudy.Jungle Aquapark.Tipy na další zajímavá místa.

Jakou měnou se platí v Egyptě

Egyptská libraEgypt / Měna

1 egyptská libra (EGP), drobnou jednotkou jsou piastry (PT).

Jak se dostat do Káhiry

Do Káhiry často míří návštěvníci egyptských letovisek. Kromě organizovaných výletů s cestovkami můžete využít i vnitrostátních spojů Egyptairu, které zakoupíte i přes náš vyhledávač letenek. Zpáteční letenky z Hurghady nebo Šarm aš-Šajch stojí i se zavazadlem kolem 2 800 až 3 500 Kč.

Kdy jet na pyramidy

2. Kdy jet na pyramidy Nejlepším obdobím pro návštěvu egyptských pyramid je říjen až březen. V tu dobu zde nepanují tak vysoké teploty jako v létě, které jsou možná příjemné při opalování na pláži, ale ne při procházkách kolem starověkých monumentů.

Co jíst a nejíst v Egyptě

Místní kuchyně Egyptská kuchyně to jsou tradiční arabská jídla. V zemi je zakázáno jíst vepřové maso a pít alkohol. Základem místních jídel je rýže, pšenice a zelenina, skopové, kozí a jehněčí maso, drůbež (kachny, husy, holubi, křepelky) a samozřejmě čerstvé ryby z Nilu i ze Středozemního a Rudého moře.

Jak daleko je Luxor z Marsa Alam

V ranních hodinách odjezd do Luxoru, který je vzdálený cca 280 km. V Luxoru navštívíte komplex boha Amona – Rea v Karnaku, poté bude následovat oběd v restauraci na břehu Nilu. Pokračujete návštěvou Memnonových kolosů, Údolí královen (Tutanchamonova hrobka poplatek cca 200 LE) a Zádušního chrámu královny Hatšepsut.

Co se dá delat v Egypte

Egypt toho nabízí opravdu hodně!Pyramidy v Gíze. Jediný zachovalý starobylý Div světa najdete v Egyptě.Muzeum mořské biologie a akvárium. Akvárium v Hurghadě je jednou z nejnavštěvovanějších aktivit letoviska.Chrámový komplex v Karnaku.New Marina.Velká sfinga.Dolphin World.Chrámy v Abu Simbel.Shaab Sataya.

Jak dlouho trvá cesta z Hurghady do Luxoru

Jak dlouho trvá let z Hurghada do Luxor 45 minut/y je průměrná doba letu Hurghada – Luxor.

Čím se dá platit v Egyptě

1 egyptská libra (EGP), drobnou jednotkou jsou piastry (PT). 1 EGP = 100 PT. Do V hotelích a v některých "kamenných" obchodech lze platit bez problémů cestovními šeky a eurošeky a rovněž platebními kartami. To ale neplatí na tržištích ani na výletních lodích po Nilu, kde se platí výhradně hotovými penězi.

Jak je draho v Egyptě

Za nákupy v Egypt zaplatíte 2.62 krát míň než v Česko. Průměrná ubytovací cena v Egypt se pohybuje od: 363 CZK (513 EGP) v hostelu po 780 CZK (1,100 EGP) v 3 hvězdičkovém hotelu. Cena za noc v luxusním hotelu v Egypt je asi 6,100 CZK (8,600 EGP).

Jak se dostat na pyramidy

Káhira se pyšní nejstarším metrem na africkém kontinentu. Metrem se rovněž můžete dostat k pyramidám v Gíze. Cesta z centra Káhiry na Giza railway station trvá jen zhruba 20 minut. Odtud však budete muset přímo k pyramidám ještě autobusem.

Jak se jezdí v Egyptě

Teoreticky se v Egyptě jezdí vlevo a vpravo se předjíždí, ale praxe je taková, že se nikdo neřídí žádnými pravidly. Povolená rychlost na dálnicích je 100 km/h a na silnicích 90 km/h, pokud značky nepřikazují jinak. Dopravní značky se vyskytují zřídka a údajům o vzdálenostech nelze moc věřit.

Co nepít v Egyptě

Egyptská kuchyně to jsou tradiční arabská jídla. V zemi je zakázáno jíst vepřové maso a pít alkohol. Základem místních jídel je rýže, pšenice a zelenina, skopové, kozí a jehněčí maso, drůbež (kachny, husy, holubi, křepelky) a samozřejmě čerstvé ryby z Nilu i ze Středozemního a Rudého moře.

Kdy je nejtepleji v Egyptě

Absolutně nejteplejší období z celého roku v Egyptě panuje od července do poloviny října. Teploty jsou extrémní a není výjimkou, že překonají i 40 °C ve stínu.

Co se v Egyptě nesmí

Do země je zakázáno dovážet potraviny, alkohol, pornografii, zbraně a drogy (můžete být odsouzeni až k trestu smrti). Z Egypta lze vyvézt zboží max. v celkové výši 175 Euro na osobu (nad tuto částku se platí clo). Jde např. o 200 ks cigaret, 1 litr destilátů či lihovin či 2 litry nešumivého vína.

Jak dlouho se jede z Marsa Alam do Luxoru

Celodenní výlet do Luxoru z Marsa Alam, s bohatým programem jako je Medinet Habu, Memnonovy kolosy, hrobka Deir El Medina, Luxorský chrám. Odjezd z hotelu kolem 4:00 hod. Cesta do Luxoru trvá asi 4 hodiny.

Jak dlouho trvá cesta z Marsa Alam do Luxoru

Z MARSA ALAM. Celodenní výlet do Luxoru z Marsa Alam s návštěvou karnackého chrámu , Memnonových kolosů, Údolí královen a chrám královny Hatšepsut. Cesta do Luxoru trvá asi 3 hodiny.

Co si nebrat do Egypta

Do kufru nebo batohu:

Na sebe v Egyptě: kraťasy, tričko, čepice proti sluníčku, brýle proti sluníčku. Na převlečení slipy (spoďáry, podprsenky). Ponožek méně než obvykle, protože se dost dnů tráví v sandálech naboso. Kapesník.

Jaké peníze si vzít do Egypta

Nutno říci, že při běžných turistických cestách, zejména pak cestách do letovisek v Hurghadě nebo Marsa Alam, prakticky egyptské libry nevyužijete. Namísto toho si s sebou vezměte drobné v eurech nebo ještě lépe v amerických dolarech.

Jak dlouho trvá let do Hurghady

Doba letu / Doprava

Let z Prahy do Hurghady trvá přibližně 3 hodiny a 48 minut.