Jak funguje plynový hořák?

Jak funguje plynový hořák?

Na co slouží plynový hořák

2. Hořáky. Hořáky pro spalování plynu jsou zařízení, ve kterých se chemická energie plynu přeměňuje spalováním na energii tepelnou a slouží jako zdroj tepla pro plynové spotřebiče. Tato přeměna se může uskutečňovat oxidací vzduchem (vzdušným kyslíkem), vzduchem obohaceným kyslíkem nebo samotným kyslíkem.
ArchivPodobné

Jak vybrat plynový hořák

Čím je výkon hořáku vyšší, tím spíše se hodí pro náročnější úkony. Dalším parametrem, který s výkonem souvisí, je spotřeba plynu za hodinu – ta udává, kolik gramů plynu za hodinu hořák spálí. Podle toho si snadno spočítáte, jak dlouho vám náplň plynové lahve nebo kartuše vydrží.
Archiv

Jaký hořák na lepenku

K dobře odvedené práci na střeše rozhodně patří dva typy hořáků. S malým zvonkem na detaily (nejčastěji 28 mm, 32 mm, 34 mm a 35 mm) a velký s výkonem alespoň 65 kW. Je totiž nutné pásy prohřívat ze vzdálenosti cca 50 cm (zejména ty s polyesterovou vložkou), aby nedocházelo k nežádoucímu bodovému přehřátí pásu.
Archiv

Jak zapálit plynový hořák

Pro zapálení vařiče se doporučuje použít prodloužený zapalovač, aby nedošlo k ožehnutí kůže. Před zapálením otočíme knoflíkem do polohy velkého plamene, zažehneme zapalovač a pokud je vařič vybaven pojistkou, musíme knoflík stisknout. Pokud je vařič bez pojistky, plyn prochází bez stisknutí.

Jaký hořák na pájení měděných trubek

Univerzální plynový hořák na propan-butanové láhve Festa 69918 je nepostradatelný při pájení měděných trubek.

Jak použít plynový vařič

Vařič se připojuje k plynové láhvi pomocí předepsané hadice a regulátoru podle systémového tlaku plynu 30 nebo 50 mbar. V žádném případě se nesmí vařič připojit přímo na plynovou láhev, hrozí nebezpečí požáru. K připojení je vařič osazen tzv. hadičníkem, nebo normovaným levostranným závitem.

Jak svařit asfaltové pásy

Lepení asfaltových pásů natavením

Lepení asfaltových pásů pomocí natavení se správně označuje jako svařování asfaltových pásů. Provádí se vhodným hořákem, který slouží k přiměřenému prohřátí vrchní vrstvy asfaltového pásu. Použitý pás musí být přímo určený k natavení (disponovat dostatečně silnou vrstvou asfaltu).

Jak Zapalit Horák

Otevřít hlavní uzavírací ventil hořáku (č. 8) a zapálit zapalovačem plynu sporo-plamen u hubice hořáku. Délka sporo-plamene je již nastavena. Pokud je však tento plamen delší než 100 mm, je nutné upravit jeho délku na 100 mm pomocí seřizovacího šroubu (č.

Jak dlouho vydrží hydroizolace

Jedná se o nanočástice křemíku a silikonu, které se pevně naváží na podklad a nezmizí ani nedegradují, takže zůstanou ve zdivu funkční navždy.

Jak vypnout plynový sporák

Jak vypnout plynový vařič

Otočíme knoflíkem doprava, vařič vypíná. Pokud vařič používáte v místnosti, doporučuje se uzavřít přívod plynu na PB láhvi.

Jak správně letovat

Pájení spoje: Na spoj aplikujte současně pájedlo a pájku. Nechejte pájku roztéct po celém spoji, aby mohlo působit tavidlo. Do spoje naneste přiměřené (dostatečné) množství pájky, avšak ne mnoho; pájka nesmí přetéct kolem. Pájení nesmí trvat déle, než několik vteřin, jinak pájka zoxiduje a vytvoří studený spoj.

Jak vyčistit měděné trubky topení

Pro leštění měděných trubek a vyčištění mosazných svícnů a svítidel i hudebních nástrojů z měkkých kovů doporučujeme použít leštící pastu VOLAX nanesenou na leštícím kotouči Erna. Pro zrcadlový lesk pak použijte leštící pastu SF 15 na leštícím kotouči Počesané molino.

Jak Zapalit plynovy vařič

Pro zapálení vařiče se doporučuje použít prodloužený zapalovač, aby nedošlo k ožehnutí kůže. Před zapálením otočíme knoflíkem do polohy velkého plamene, zažehneme zapalovač a pokud je vařič vybaven pojistkou, musíme knoflík stisknout. Pokud je vařič bez pojistky, plyn prochází bez stisknutí.

Jak dlouho vydrží plynová kartuš

Plynová kartuše Weber vydrží přibližně 1,5 – 2 hodiny.

Jak správně řezat asfaltové pásy

Nůž na řezání asfaltových pásů a lepenek je speciální nůž.

Na trhu naleznete modely s pevnou čepelí i s čepelemi výměnnými, které lze pomocí jednoduchého mechanismu měnit podobně, jako se mění čepele na tzv. „zalamovacích nožích“. Z bezpečnostních důvodů bývají čepele nožů na asfaltové lepenky také vysouvací.

Jak správně izolovat základy

Jako tepelná izolace se do základů používá kvalitní pevný izolační materiál s minimální nasákavostí, který neumožňuje vzlínání vlhkosti. Jako nejvhodnější se jeví extrudovaný polystyren (XPS) ve formě desek v tloušťkách od 8 do 20 cm, který je pevný a dostatečně odolný vůči předpokládané zátěži a mrazu.

Jak správně zapálit autogen

Pokud myslíš "autogenem" hubici na konci hořáku (řezáku) tak lze různými způsoby – sirkama, zapalovačem, přiblížením k pracovišti kolegy který vaří vedle, strčením hořáku do kamen, přiložením k železu které je ještě hodně ohřáté od předešlého vaření, od drobných požárů kolem svařeče (suchá tráva).

Čím natřít hydroizolaci

Základním opatřením a ošetřením proti průniku vody a vlhkosti v koupelně je jednosložková nátěrová izolace na bázi disperze – změkčovadla. Aplikuje se jednoduše jako nátěr či stěrka pomocí válečku, štětce nebo zednické stěrky, v jedné až dvou vrstvách.

Kdy dát penetraci na beton

Penetrace odvede skvěle svou službu všude tam, kde je nutné sjednotit savost podkladu a zvýšit přilnavost zároveň. Používá se pod finální vrstvu výmalby, při nanášení pohledových stěrek nebo třeba pro lepší spojení podkladu a podlahové krytiny.

Jak poznat že uniká plyn

Pokud chcete zjistit, zda plyn uniká z určitého místa, použijte následující způsob – do misky s vodou zamíchejte několik lžic mýdla (asi jako na bublifuk), plyn zapněte a vodu s mýdlem naneste na místo, kde k úniku dochází. Vzniklé bubliny jsou známkou toho, že tomu tak opravdu je.

Jak uzavřít přívod plynu

Pokud zpozorujete únik plynu z některého z vašich domácích spotřebičů, vypněte přívod plynu k tomuto spotřebiči, který by u něj měl být (např. páčka za sporákem) nebo uzavřete hlavní přívod plynu do bytu, který bývá u plynoměru v předsíni, na toaletě nebo na chodbě před bytem.

Jaký je rozdíl mezi pájením a svařováním

Tvrdé pájení, na rozdíl od svařování, vytváří hladké spoje s pravidelnými housenkami, takže je tato metoda vhodná tam, kde je rozhodující kosmetický vzhled. V porovnání se svařováním vytváří díky nízké teplotě zpracování spoje s minimálním zbytkovým napětím a tepelnou deformací.

Co potřebuji na pájení

Jediné vybavení je v podstatě páječka s vhodným očkem, pájka (cín), tavidlo a čistý povrch na pájení. Dobré je mít ještě jemný ocelový kartáč na očištění očka a místo obyčejné kalafuny lze použít nějaké speciální tavidlo. To je nezbytné při pájení třeba na hliník, nebo poniklovaný povrch.

Jak obnovit mosaz

Domácí přípravky na čištění mosazi

Vymačkejte půlku citronu a přidejte k němu čajovou lžičku jedlé sody. Tuto připravenou směs pomocí hadříku jemně naneste na mosazný předmět a pomalu po něm přejíždějte. Pokud je mosazný předmět velmi zašlý nechte působit 30 minut. Směs otřete a vyleštěte suchým hadříkem.

Čím natřít měděné trubky od topení

V případě měděných povrchů (trubky, spojky a pod) je nutno použít základovou barvu speciálně určenou pro tyto povrchy, jako například S2003 nebo Galvinol. Samozřejmostí je vhodná příprava pro základní nátěr. Povrch je nutno jemně obrousit a odmastit.