Jak funguje Dobírka u PPL?

Jak funguje Dobírka u PPL?

Jak funguje zaslání na dobírku

Při dodání pošta od příjemce vybere odesílatelem stanovenou peněžní částku (dobírková částka). Následně ji vyplatí odesílateli nebo odesílatelem určené osobě, v hotovosti nebo převodem na účet. Dále se připočítává: při použití Poštovní dobírkové poukázky A nebo C – cena podle ceny Pk A a Pk C.

Jak poslat zboží na dobírku

Mimo Poštovní dobírkové poukázky A budete muset vyplnit ještě podací lístek – další tiskopis České pošty. Zde je nutné vepsat obsah do všech tučně ohraničených polí. Konkrétně údaje o odesílateli a příjemci, výši dobírky a udanou cenu. Udaná cena je cena balíku a můžete jí navýšit pojišťovací částku.

Jak poslat balík na dobírku přes PPL

“ Pro odeslání balíku stačí vyplnit tento webový formulář, vytisknout si etiketu, zaplatit online a balík odevzdat na nejbližším PPL Parcelshopu nebo si objednat svoz řidičem. Cena služby dobírky je 30 Kč, nyní v akci dokonce jen za 19 Kč. Cena odeslání balíku jako takového začíná na 99 Kč.

Jak dlouho trvá dodání PPL

Přepravní společnost PPL je balíkový přepravce doručující na výdejní místo obvykle do 24hodin od předání zásilky do přepravy. PPL disponuje téměř 3100 výdejními místy po celé ČR. Níže naleznete podrobnější informace týkající se této možnosti doručení vašeho zboží.

Kdy prijdou peníze z dobírky na účet

Po zaplacení dobírky přepravní společnost převede peníze na účet odesílatele, má přitom smluvně stanovenou lhůtu, do kdy tak má učinit, zpravidla to bývá do 3 pracovních dnů od doručení.

Jaká poukázka na dobírku

Poštovní dobírková poukázka C

Při využití doplňkové služby Dobírka u vnitrostátních zapsaných zásilek (Doporučené psaní, Doporučený balíček, Doporučená slepecká zásilka, Cenné psaní, Cenný balík) pošta při dodání zásilky od příjemce vybere odesílatelem stanovenou částku.

Jak dlouho trvá převod peněz z dobírky PPL

Odesilatel může balík poslat z téměř 2000 PPL Parcelshopů nebo si zavolat řidiče PPL přímo domů. Peníze z odeslané zásilky pak dostane na účet do 7 pracovních dní od zaplacení dobírky. Adresát si zásilku vyzvedne na jenom z výdejních míst nebo mu ji řidič doručí až domů.

Co to je zboží na dobírku

Dobírka neboli doběrečné je finanční poplatek, který umožňuje doručení zboží adresátovi bez platby předem. Za možnost platby až ve chvíli předání hradí adresát drobný finanční obnos, a to doručovateli zásilky. Částka za zboží je pak převedena e-shopu/odesílateli.

Jak poslat zásilku přes PPL

Jak funguje Balík pro tebePřipravte balík. Maximální rozměr100 × 50 × 50 cm, hmotnost 31,5 kg a hodnota 5000 Kč.2. Formulář a platba. Vyplňte formulář včetně způsobu podání zásilky a uhraďte službu platební kartou.3. Připravte si QR kód nebo etiketu. Při volbě QR kódu nám stačí balík předat.4. Předejte balík.5. Hotovo.

Co když nejsem doma PPL

Řidič PPL Vás bude v den doručování zásilky telefonicky kontaktovat pro podrobnosti předání. Při nezastižení vám PPL automaticky doručí zásilku do nejbližšího Parcelshopu – výdejního místa PPL. Podívejte se na kompletní přehled Parcelshopů v ČR. Balík bude v příslušném Parcelshopu uložen po dobu 7 dní.

Kdy PPL Rozvazi

Přepravní společnost PPL doručuje zboží obvykle do 24 hodin po celé ČR. Zboží Vám bude doručeno následující pracovní den po potvrzení objednávky. Zboží na další den zasíláme každý pracovní den v případě, že objednávka je přijata do 17:00.

Jak dlouho trva Dobirka na účet

Balík na dobírku lze platit v hotovosti nebo kartou. Po zaplacení dobírky přepravní společnost převede peníze na účet odesílatele, má přitom smluvně stanovenou lhůtu, do kdy tak má učinit, zpravidla to bývá do 3 pracovních dnů od doručení.

Kdy mi přijde dobírka že Zásilkovny

Peníze za dobírku dorazí na váš bankovní účet do pracovních 10 dnů od doručení zásilky příjemci (tedy 10 pracovních dnů od změny stavu zásilky na "vydána zaúčtována"). Pokud ještě neuplynulo 10 pracovních dnů, není třeba nás kontaktovat – platbu právě zpracováváme a moc prosíme o strpení.

Jak vyplnit poukázku na dobírku

K poslání balíku přes Českou poštu je třeba vyplnit podací lístek. Na podací lístek při dobírce se napíše dobírková částka pouze číslicí. Na balík napíše odesílatel své jméno a adresu (vlevo nahoru), doprava nahoru pak také údaje: Dobírka a částku v číselném vyjádření v korunách, do závorky ještě částku slovy.

Jak dlouho trvá než přijdou peníze za dobírku

Platba dobírkou

Balík na dobírku lze platit v hotovosti nebo kartou. Po zaplacení dobírky přepravní společnost převede peníze na účet odesílatele, má přitom smluvně stanovenou lhůtu, do kdy tak má učinit, zpravidla to bývá do 3 pracovních dnů od doručení.

Kdy přijde složenka z dobírky

V podstatě se tak jedná o 4-5 pracovních dnů od odeslání, pokud adresát převezme balík přímo od pošťáka. Tato doba se proto prodlužuje, pokud si zásilku jde adresát vyzvednout na poštu, během úložní doby. Jednoduché pravidlo: Peníze z dobírky by měly být na Vaše účtu do 14 dnů od odeslání.

Jak dlouho jde Dobírka že Zásilkovny

Dobírky jsou dle VOP hrazeny do 10 pracovních dnů po doručení zásilky na bankovní účet zadaný ve vaší klientské sekci. V případě zájmu o doplňující informace nás kontaktujte na adrese [email protected].

Jak poslat PPL za 1 Kč

Jak poslat balíček za 1KčJděte do formuláře – odkaz na formulář https://www1.ppl.cz/balikprotebe/Vyberte velikost – pozor uvidíte tam cenu 99 Kč.Vyberte, zda na posíláte balíček na adresu nebo do výdejního místa.Zadejte slevový kód JENPROTEBE a změní se vám cena na 1 Kč.Zaplaťte online.

Jak funguje svoz PPL

Pro jednorázové odeslání zásilky je možné vyplnit ve formuláři Balík pro tebe nebo mobilní aplikaci mojePPL a zvolit možnost Svoz řidičem s příplatkem 60 Kč, nebo zásilku předat na jakémkoliv PPL Parcelboxu nebo PPL Parcelshopu. Seznam všech výdejních míst PPL naleznete na mapě.

Co se stane kdyz vás PPL nezastihne

Nastane-li situace, že vás ani napodruhé PPL kurýr nezastihne, obdržíte informativní email a zásilka bude uložena na depu (max. 7 dní). Na základě vaší žádosti pak proběhne další pokus o doručení. PPL umožňuje změny dispozic doručení na webu (adresa doručení, datum doručení) na www.pplbalik.cz.

Jak dlouho muze být zasilka v Parcelshopu

Pokud řidič nezastihne příjemce na adrese při prvním doručování, může být zásilka automaticky uložena na nejbližším výdejním místě. Svůj balík si můžete vyzvednout do 7 kalendářních dnů od uložení v PPL Parcelshopu.

Jaké dny jezdí PPL

Doručení zde probíhá v pracovních dnech v čase od 8:00 do 18:00. Produkt můžete kombinovat s doplňkovými službami, jako je například dobírka nebo zvýšená odpovědnost za zásilku. V zákaznických aplikacích je pro vás připraveno elektronické potvrzení o doručení.

Kdy prijde Dobirka z PPL

Peníze z odeslané zásilky pak dostane na účet do 7 pracovních dní od zaplacení dobírky. Adresát si zásilku vyzvedne na jenom z výdejních míst nebo mu ji řidič doručí až domů.

Jak dostat peníze z dobírky

Samotné převedení peněz potom, co je balík doručen trvá zpravila 2 pracovní dny. PŘÍKLAD:To znamená, že pokud je adresátovi doručen balíček v úterý, pošťák donese na konci směny peníze do centrály, ve středu pošta zadá příkaz v bance a ve čtvrtek máte peníze na svém účtu.

Kdy přijdou peníze za dobírku PPL

Peníze z odeslané zásilky pak dostane na účet do 7 pracovních dní od zaplacení dobírky. Adresát si zásilku vyzvedne na jenom z výdejních míst nebo mu ji řidič doručí až domů.