Jak Efilovat vlasy?

Jak Efilovat vlasy?

Jak zjistit jaký účes mi sluší

Hlavním kritériem při výběru, jaký typ účesu zvolit, je typ vašeho obličeje. Pro kulatý typ tváře nejsou krátké účesy celkově příliš vhodné. Dále berte ohled na způsob, jakým jste zvyklí si vlasy upravovat. Některé druhy účesů mohou vyžadovat speciální péči.

Co je to Efilační nůžky

Prostřihovací nůžky na vlasy (tzv. efilační nůžky) jsou speciálně uzpůsobené pro prostříhávání vlasů. Většinou mají jednu čepel se zoubky a jednu čepel bez nich. S pomocí efilačních nůžek lze vlasy prostřihávat, aniž bychom je zkrátili nebo upravili výsledný tvar účesu.

Jaký účes by mi slušel aplikace

Ve webové aplikaci happyhair.cz si kromě barvy lusknutím prstů změníte i účes. Vybrat si můžete ze stovek klasických, moderních i extravagantních účesů a barev.

Jaký střih pro jemné vlasy

Jemné vlasy potřebují tupý sestřih vlasů, aby vypadaly silnější. Je lepší stříhat vlasy na stejnou délku než volit postupný střih. Pravidelné zastřihávání je nutné, aby se předešlo roztřepeným konečkům. Krepaté a rozlítané konce vlasů jen prohlubují vzhled nedostatečného objemu.

Jak vybrat Efilační nůžky

Kadeřnické efilační nůžky jsou specializovanější nůžky vhodné pro prostříhávání, stylový střapatý efekt nebo vzdušný styl účesu. Vybírat můžete mezi 2 typy, které mají jedno ostří hladké a druhé zoubkované nebo ostří oboustranně zoubkované pro rozmanitější použití.

Jak si ostříhat vlasy

Nepředstavujte si ale nic složitého nebo strašidelného. K prostříhávání vlasů se používají speciální prostřihávací nůžky. S těmi se vlasy (zpravidla od druhé poloviny) několikrát prostřihnou. Díky prostřihnutí se vlasy (a účes celkově) provzdušní.

Jak zjistit jestli vám bude slušet ofina

Kulatým obličejům bude nejvíce slušet hustá a nepravidelná ofina, která vytvoří tvrdé úhly. Stylovat ji můžete jak doprostřed čela, tak na stranu. Obličejům ve tvaru srdce bude slušet ofina rovně střižená, ale také do strany, pokud bude strukturovaná. Pokud máte oválný obličej, bude vám slušet jakýkoliv střih ofiny.

Jaká barva vlasů se ke mně hodí

Doporučujeme chladné odstíny středně plavé až tmavě plavé. Vhodná barva vlasů pro letní typ je také oříšková nebo světle hnědá. Rozhodně se vyvarujte tmavých barev a tmavých odstínů. K vaší pokožce budou působit agresivně a vy budete vypadat příliš tvrdě.

Co dělat s jemnými vlasy

„U klientek s jemnými vlasy ji lze udělat, je to aktuálně vracející se trend. Jde o to zvolit správnou velikost natáček, styl natočení a vše doplnit střihem,“ doporučuje kadeřnice Nela Matýsková. „Pak můžete vlasy nosit vlnité, vyfoukané přes difuzér, do objemu přes kartáč, použít natáčky nebo prameny natočit na kulmu.

Jak zvětšit objem jemných vlasů

Foukáním k objemu

Vlasy fénujeme přes kulatý kartáč a zaměříme se na ty vlasové partie, které potřebují největší objem (oblast kořínků a temeno hlavy) a kde schnou nejdéle. Vlasy se fénováním nadzvednou od pokožky hlavy a budou působit větším objemem. Pokud jsou vlasy jemné a dlouhé, ideální je fénování v předklonu.

Jak drzet Kadernicke nůžky

Pro pohodlné držení by očka nůžek měly začínat zhruba palec nad zápěstím a špička nůžek by měla končit s prostředníčkem. Jedná se ovšem o univerzální pravidlo.

Jak často se mají stříhat vlasy

Neexistuje žádný přesný časový údaj, jak často vlasy stříhat, většinou se udává šest týdnů, což je taková průměrná doba, kdy už by bylo dobré zkontrolovat konečky a lehce zastřihnout. Ovšem závisí zcela na vašich záměrech, délce vlasů a jejich kvalitě.

Proč Prostříhat vlasy

Kromě toho, že prostříhané dlouhé vlasy uleví celé hlavě, poslouží i pro oživení vašeho účesu. Prostříhané vlasy jsou takové živé, svěží a zkrátka šmrncovní. U prostříhání se totiž vlasy sestříhají kaskádovitě – budou ostříhané v různých délkách, což na pohled vypadá velmi zajímavě.

Jak si natocit ofinu

„Ofina je sčesaná směrem dolů do očí, patka se češe na stranu. Krátkou patku, kterou mohou lidé považovat za ofinu, jež je sčesaná na stranu, foukejte vždy rovně dolů přes kulatý kartáč a pak zafixujte lakem na stranu, která vám vyhovuje,“ radí kadeřník Libor Smrž.

Jak budu vypadat s ofinou

Kulatým obličejům bude nejvíce slušet hustá a nepravidelná ofina, která vytvoří tvrdé úhly. Stylovat ji můžete jak doprostřed čela, tak na stranu. Obličejům ve tvaru srdce bude slušet ofina rovně střižená, ale také do strany, pokud bude strukturovaná. Pokud máte oválný obličej, bude vám slušet jakýkoliv střih ofiny.

Jaká barva vlasů přitahuje muže

Světlá barva vlasů odjakživa přitahuje jako magnet. A to nejen muže, ale i ženy, které podstupují nejrůznější vlasové procedury, aby se z nich staly „pravé“ blondýnky. Blond barva je skutečně velmi sexy, jejím majitelkám se přisuzuje citlivá a romantická povaha a slušet bude určitě i vám.

Jaká barva očí je nejhezčí

Zelené oči

Majitelé zelených očí jsou považováni za velmi sexy, svůdné a trochu tajemné. Na druhou stranu mohou působit trochu přísně a nadřazeně. Nic to ale nemění na tom, že zelenou barvu označuje drtivá většina lidí jako jednoznačně nejatraktivnější.

Co s řídkými vlasy

Vsaďte raději na ověřené kopřivové, bylinkové a jiné kvalitní šampony pro podporu růstu vlasů, nejlépe na každodenní použití, které jsou mnohem šetrnější a účinnější. A nezapomeňte jednou za čas, ideálně tak 1-2x týdně, dopřát svým vlasům péči navíc v podobě různých masek a zábalů.

Jak zhustit jemne vlasy

Pokud máte tento typ jemných vlasů, nejlepší možností je dodat jim iluzi hustších vlasů hrou s objemem pomocí jednoduchých stylingových a sušících technik. Zkuste si například vyfoukat vlasy hlavou dolů nebo vytvořit objem u kořínků. Můžete jej kombinovat s produkty dodávajícími objem.

Jaký účes pro jemné vlasy

Obecně platí, že pro jemné vlasy se víc hodí účesy z kratších či polodlouhých vlasů. Vlasy by měly být zlehka sestříhané, zejména v horní části. Každá vrstva vlasů tak podpoří tu další nad ní, čím vzniká efekt mnohem většího objemu. Ovšem pozor – nebavíme se o vlasech sestříhaných v několika poschodích.

Jak nabrousit nůžky na vlasy

Podobně jako alobalem můžete nůžky nabrousit i pomocí smirkového papíru. Ten stačí přeložit jenom jednou, a to hladkou stranou k sobě, abyste měli smirkovou stranu z obou stran, a tak brousili obě čepele najednou. Stejně jako u alobalu pak jednoduše stříhejte jednotlivé proužky pomocí celé plochy ostří nůžek.

Proč si stříhat konečky vlasů

Nejlepší zbraní proti třepení konečků je samozřejmě prevence: Pokud se vaše vlasy poškozují více, měla byste si konečky nechávat zastřihávat pravidelně – alespoň každé tři měsíce. Ač se to může zdát paradoxní, pravidelný střih je účinný způsob, jakým zabezpečíte zdravý růst vlasů.

Co udělat pro rychlý růst vlasů

Zajistěte vlasům dostatek vitamínů Vitamíny hrají v našem těle důležitou roli.Používejte na vlasy esenciální oleje. Další tip, co dělat, aby rychle rostly vlasy, je používat ty správné esenciální oleje.Dodržujte pitný režim. Dodržovat pitný režim je důležité a to z mnoha důvodů.Provádějte pravidelně masáž hlavy.

Jak zamezit Trepeni vlasů

Nezbytným pomocníkem v boji proti roztřepeným a suchým konečkům jsou vlasové hydratační masky a oleje. „Kromě použití kondicionéru po každém mytí je třeba jednou týdně aplikovat na vlasy masku. A každý den do konečků vetřete několik kapek vhodného vlasového oleje, například arganového,“ doporučuje kadeřník.

Kdy si ostříhat vlasy

Za nejlepší období pro úpravu účesu se považuje úplněk, protože je to období plné energie. Ta má údajně moc posílit i právě naše vlasy. Konkrétně bychom se měli nechat ostříhat během posledních 7 dnů cyklu úplňku.