Jak dlouho vydrží řetěz pily?

Jak dlouho vydrží řetěz pily?

Jak poznat Zadrenou pilu

Jak poznám správné seřízení pily Pokud je pila správně seřízena, startuje bez obtíží. Při volnoběhu nezhasíná, řetěz se neotáčí. Jestliže stisknete plyn, u zahřátého motoru je reakce takřka okamžitá.

Kdy vyměnit lištu na pile

Pokud je opotřebená pouze na jedná straně, můžete lištu otočit. Pokud jsou opotřebené obě strany lišty, vyměňte ji za novou. Zahýbáním řetězu zkontrolujte opotřebení drážky na vodicí liště. Pokud se viklá, je třeba lištu vyměnit.

Jak se pozná tupý řetěz

Jak poznat tupý pilový řetěz Správně nabroušený řetěz přiložený k polenu s lištou ve svislém směru, se sám do dřeva zařezává a není třeba tlačit na pilu, a piliny tvoří špony – obdélníčky šířky zubu a délky 5 a více milimetrů.

Jak poznat ostry řetěz

Ztupený břit řetězu má viditelné zaoblení, stržený chrom z horní části. Neřeže-li vám řetěz, přestože zuby vypadají ostře Příčinou může být málo sražený omezovací zub před ostřím. Také pokud nejsou ostré zuby stejných délek, dojde k podřezávání a "kroucení" v řezu.
Archiv

Proč se motorová pila duši

Chudá směs, buď přisává falešný vzduch nebo málo benzínu. Začal bych přívodem paliva – ucpaný palivový filtr, trysky v karburátoru (pryskyřičné usazeniny z biosložek v benzínu). Aditivum do benzínu, nový palivový filtr, otevřít L trysku o 1/2 otáčky (označit si původní polohu) a vyzkoušet.

Proč pila podřezává

uvedených důvodů, proč k tomu dochází. Takže znovu: vodicí lišta se na levé hraně vždy opotřebovává více, a pokud se lišta pravidelně neotáčí, pila pořezává. Taktéž u špatně naostřeného řetězu, či ohnuté lišty.

Proč teče olej z motorové pily

Má zkosení a na jedné straně břit, který při tlačení oleje dotěsňuje komoru čerpadla. Pokud je nasazena opačně, tak sice olej tlačí, ale zároveň propouští do prostoru kolem čerpadla. Je to klasická závada (nebo spíše vlastnost) čínských pil.

Jak vybrat pilník na řetěz

Průvodce výběrem pilníku na broušení řetězu

Rozteč řetězu Kulatý pilník
1/4" P ø 3,2 x 150 mm
1/4" a 3/8" P (LoPro řetězy) ø 4,0 x 200 mm
pro jiné řetězy 1/4" ø 3,5 x 200 mm
.325" řetězy (v druhé polovině životnosti) ø 4,5 x 200 mm

Jak správně napnout řetěz na pile

Uchopte pilový řetěz uprostřed spodní části lišty a pokuste se za něj zatáhnout a následně opět uvolněte. Řetěz by se měl vrátit do předchozí polohy a zpět zapadnout do drážky lišty. Zkontrolujte stav napnutí pilového řetězu při řezání a to zejména v průběhu. Prvních 30 minut.

Jak často měnit svíčku v motorové pile

Třeba taková svíčka čelí při chodu velkému tepelnému zatížení, a proto se v každém návodu k obsluze píše, že by se měla měnit po každých sto hodinách provozu.

Jak zvýšit výkon motorové pily

Čím častěji brousíte řetěz, tím více pile ulevíte. V opačném případě budete muset na lištu tlačit. Motor má pak víc práce, opotřebovává se lišta, tím i spojka, řetězka i samotný motor.

Jaký pilník na řetěz 1 4

More videos on YouTube

Rozteč řetězu Typ řetězu Doporučený pilník
1/4" 25A, 25AP 70504
3/8" (malá – Hobby) 90SG, 90PX 70511
91P, 91PX, 91VG 91VXL, 91VX, M91VXL, M91VX 70504
.325" 95VPX 20, 21, 22BPX, 20, 21, 22LPX M20, M21, M22LPX 70503

Jak se starat o motorovou pilu

Pilu udržujeme v čistotě, čištění prodlužuje její životnost. Pravidelně čistíme kryt řetězového kola po sejmutí, kryt startovacího mechanismu, jelikož je zde ukryta vrtule pro chlazení motoru, lištu a její drážku pro řetěz. Kvalitnější lišty mají také možnost mazání předního řetězového kola speciální maznicí.

Jak zaběhnout novou motorovou pilu

Záběh motorové pily

Pilu nechejte častěji vychladnout. Nevytáčejte motor na maximální otáčky bez zatížení (plný plyn bez řezání), a to do spotřebování třetí nádrže paliva. Tím zabráníte zbytečnému přetížení motoru během záběhu pily. NEZABÍHEJTE NA VOLNOBĚH !

Jak použít měrku na řetěz motorové pily

Pilovací měrku jednoduše položte na pilový řetěz. Pokud omezovací doraz vyčnívá nad pilovací měrku, musí být patřičně upraven. Ubrušte plochým pilníkem přečnívající část omezovacího zubu (dorazu) šikmo, rovnoběžně se servisním značením. Doraz ubrušte tak, aby byl v rovině s měrkou.

Jak vyčistit řetěz na pilu

Na pile je knoflík pro odstranění řetězu. Po vyjmutí vložte řetěz do roztoku vody a čisticího prostředku pro domácnost. Čisticí prostředky pro domácnost můžete nahradit jedním šálkem čpavku na cca 3,5 litru vody. Řetěz ponechte v roztoku minimálně 20 minut, poté jej vyjměte a vyčistěte měkkým kartáčkem.

Proč nemaže motorová pila

Motorové pily také mají šroub, kterým se reguluje množství maziva. Pokud i tak pila nemaže, může být zanesena lišta. Pokud nepomůže ani seřízení a vyčistění, musí pila odcestovat do servisu. S pilou, která nemaže, zásadně neřežeme, zničili bychom ji.

Proč nestartuje motorová pila

zkontrolovat palivový filtr případně vyměnit. kontrolovat palivo, jeho kvalitu, správnost (možná záměna za naftu nebo olej) a množství zkontrolujte funkčnost zapalovací svíčky a správnou vzdálenost mezi elektrodami. pokud je zapalovací svíčka „mokrá“, vysušte ji nebo vyměňte za novou.

Jak se poznají špatně svíčky

Jak poznat špatné svíčky Jak se projeví na jízděklepání motoru.možné přehřívání motoru.škubání motoru kvůli vynechání zapáleníneklidný chod motoru, zvláště při akceleraci.horší naskočení motoru při startovánícitelný pokles výkonu.

Jaký pilník na řetěz 3 8

Jak správně vybrat pilník podle řetězu

Typ pilového řetězu Zbroušení řetězu před polovinou. Pilníky uvedeny v mm Zbroušení řetězu za polovinou. Pilníky uvedeny v mm
3/8“ 1,3mm 4,0 mm 4,0 mm
325“ 1,3mm 4,8 mm 4,5 mm
325“ 1,5mm 4,8 mm 4,5 mm
3/8“ 1,5mm 5,5 mm 5,0 mm

Jak brousit řetěz stihl

∎ Pilník veďte tak, aby jedna čtvrtina průměru pilníku vyčnívala přes vrchol zubu. ∎ Opilujte řídící zub, až opět dosáhnete dokonalého břitu. Při dodržení těchto požadavků dosáhnete optimálního výsledku naostření, správné úhly čela a horního břitu se nastaví automaticky a tím je zajištěn nejlepší možný řezný výkon.

Jaký pilník na jaký řetěz

Přehled kulatých pilníků k ostření řetězů a dělení řetězů

Typ řetězu Ø vhodného pilníku
Sarp SG30, SG3, SG5,SG6, SG3C, SG5C, SG6C 3/16“ – 4,8 mm
SD3, SD5,SD6, SD3C, SD5C, SD6C 7/32“ – 5,5 mm
SF6
Oregon 25AP 5/32“ – 4,0 mm

V čem čistit řetěz

Asi nejjednodušší a nejčistší metodou, jak si vyčistit řetěz nasazený na kole, je použít pračku řetězu. Je to malý nástroj, který se připevní k řetězu. Je opatřen nádržkou, kterou naplníte vybraným čisticím prostředkem. Když šlapete pedálem dozadu, řetěz prochází otáčejícími se kartáčky v čističi.

Jak má být řetěz na pile

Řetěz na pilu napínejte vždy ve vychladlém stavu! Vlivem smykového tření dochází mezi řetězem a lištou k vysokým teplotám, které jsou z části mazány a chlazeny olejem. V případě napínání řetězu v horkém stavu (větší roztažnost) způsobí, že po vychladnutí bude pilový řetěz příliš utažen!

Jak správně nastartovat motorovou pilu

Startování studeného motoru

Startování pily mezi vašima nohama: Zadní rukojeť pily umístěte mezi stehna nad koleny. Přední rukojeť držte pevně vaší levou rukou. Tahejte za rukojeť startovací šňůry vaší pravou rukou. Opakujte pokusy, dokud motor nenaskočí, ale ihned zhasne.