Jak dlouho spí Ježek Bělobřichý?

Jak dlouho spí Ježek Bělobřichý?

Jak často krmit ježka Bělobřichého

Dospělé ježky krmíme jednou denně ve večerních hodinách, a to v množství zhruba jednu misku o průměru 8 cm. Mláďata krmíme ráno a večer tak, aby zhruba snědla do následujícího krmení to, co mají v misce. VELMI DŮLEŽITÉ! Nekrmte svého ježka divokým hmyzem chyceným venku!

Jak dlouho spí ježek

Opravdový zimní spánek zabere jen 80 % ze zimního období, ježci se občas probouzejí na několik hodin nebo dnů a pak znovu usínají (během tohoto bdění většinou ale neopouštějí hnízdo). Probouzení trvá až 12 hodin a je energeticky velmi náročné, proto nesmí být moc časté.
Archiv

Jak dlouho se dožije ježek

Váží zhruba 450 g, délka samce je 18–23 cm, u samičky to je až 25 cm. Pohlavní dimorfismus není příliš výrazný, samičky jsou těžší a větší, mimo to zde ale není mnoho rozdílů. Tito ježci se v přírodě dožívají 4–6 let, v zajetí je to až 2× více, maximálně 9 let.

Jak nejrychleji ochočit Ježka Bělobřichého

Ježky bělobřiché je snadné ochočit, základním pravidlem ale je, abyste je brali do ruky každý den. Mají totiž kratší paměť a mohlo by se stát, že by časem svého páníčka krmitele nepoznali. Pokud si vás zapamatují, milerádi vás využijí jako zajímavou prolézačku. Jsou to malinkatí kutilové.

Co nesmí ježek

Co ježci nesmí Dejte pozor, aby ani při příležitostném krmení ježci od vás nedostali kravské mléko, vepřové maso, uzeniny, solená, kořeněná a příliš tučná jídla a čerstvé pečivo. Všechny tyto pokrmy jsou pro ně škodlivé. Ježky musíte pravidelně vážit, jelikož je jeho váha základním ukazatelem zdravotního stavu.

Jakou zeleninu může Ježek Bělobřichý

Zelenina – je bohatá na minerální látky a vitamíny. Můžete podávat i zeleninu vařenou. Nepodávejte zeleninu přímo z lednice, pozor také na zapařenou, shnilou či plesnivou – tu zvířeti nedáváme nikdy.vhodná zelenina. okurka, cuketa, …nevhodná zelenina. celer, cibule, česnek, syrová mrkev, zelí, …jedovatá syrové fazole.

Jak poznat že ježek spí

Při hibernaci poklesne teplota ježků z 35 až na 5–1 °C. Celý metabolismus jejich těla se výrazně zpomalí – počet dechů klesne z 50 na 10 za minutu a tep z 200 až 250 na pouhých 5 až 10 za minutu.

Proč ježek funí

Přes den je ježek obvykle schovaný ve svém úkrytu v hromadě listí nebo větví. Zato v noci je velmi aktivní a na cestě za potravou ho prozrazuje hlasité dupání a funění.

Čím krmit ježka Bělobřichého

Základním krmivem jsou kvalitní granule pro koťata nebo živý hmyz. Vhodným hmyzem mohou být mouční červi, cvrčci, sarančata. Pro jednoho ježka na den stačí 2 kávové lžičky hmyzu. Namísto hmyzu, ne však každý den, můžete zpestřit jídelníček masovou kapsičkou.

Jaké nemoci přenáší ježek

I když se nejedná o životně nebezpečného parazita, ježci bývají velmi zablešení. Tento parazit sice nepřenáší nemoci jako klíšťata nebo komáři, nicméně pokud se vám doma rozmnoží, kromě mnoha nepříjemností může být jeho likvidace i finanční nákladná.

Kdo žere ježka

Predátorem ježka je výr velký a tchoř.

Co nesmí jíst Ježek Bělobřichý

Potěšit ježka můžete i pamlskem v podobě ovoce a zeleniny. Nikdy ale nepodávejte avokádo či syrové fazole – ty jsou jedovaté! Dále není vhodná cibule, česnek, syrová mrkev a celer, zelí, citrusové plody, ořechy, syrové maso či sušené ovoce. Ježci mají sklon k nadváze.

Co ježek nesmí jíst

Co ježci nesmí Dejte pozor, aby ani při příležitostném krmení ježci od vás nedostali kravské mléko, vepřové maso, uzeniny, solená, kořeněná a příliš tučná jídla a čerstvé pečivo.

Co dělat s malým ježkem

Pokud ježka v nouzi najdete, nejlepší je kontaktovat nejbližší záchrannou stanici (Zvirevnouzi.cz), kde se o něj postarají. Zavolejte ale raději předem, zda pro dalšího „pacienta“ mají ještě kapacitu. Obrátit se na tamní pracovníky můžete ostatně vždy, kdy si nebudete jisti, jestli je pomoc vůbec na místě.

Jak poznat nemocného ježka

Zraněný či nemocný ježek se pozná podle toho, že se obtížně pohybuje, je malátný, nemá obranné reakce (při dotyku rukou nenaježí bodliny, nestočí se do klubíčka), popřípadě kašle a má výtok z nosu. Mohou být také vidět otevřené rány, ježek může krvácet.

Jak chovat Ježka Bělobřichého

Jak a kde ježka ubytovat Ježky doporučujeme chovat v teráriu nebo plastovém boxu. Klece jsou nevhodné, neboť ježci jsou náchylní na průvan. I když se jedná o malé zvířátko, potřebuje hodně prostoru, proto dbejte na to, aby ubikace měla alespoň 90 x 45 x 45 cm a měla dostatečné větrání.

Kdy Vyleza ježek

Většinu dne tráví v úkrytu, ven vylézá večer, kdy si shání potravu. Jsou to samotáři, jen v době páření spolu tráví sameček a samička přibližně 2 týdny. Ježek má výborný čich a chuť, sluch a zrak oproti tomu není moc dobrý.