Jak dlouho se nabíjí tyčový vysavač?

Jak dlouho se nabíjí tyčový vysavač?

Jak dlouho nabíjet vysavač

Některé vysavače vydrží na jedno nabití vysávat až 75 minut, průměrná doba u většiny vysavačů je však kolem 30 minut. Doba nabíjení se pohybuje v rozmezí 3 – 5 hodin, ovšem najdou se i vysavače, které se nabíjejí 12 hodin.
Archiv

Jak nabíjet tyčový vysavač

Nabíjení a skladování vysavače

Přístroj lze bez negativních dopadů ponechat na nabíječce. Pokud přístroj nebudete delší dobu používat (více než měsíc), nabijte jej alespoň na 50 % (polovinu) a poté jej před uschováním vypojte ze zásuvky.
Archiv

Jak opravit vysavač

Nedostatečný tah vysavače mohou způsobovat úniky vzduchu z hubice, hadice, popřípadě jednotlivých těsnění. Pořádně překontrolujte, zda pružná hadice není v některém místě děravá, případně zda neuniká vzduch přes nějaké těsnění. Pokud zaznamenáte úniky, můžete je dočasně eliminovat například kvalitní lepící páskou.

Jak dlouho se nabíjí vysavač na okna leifheit

Vysavač se nabíjí cca. 2 hodiny, ale před prvním použitím je nutné jej nabíjet déle (cca. 12 hodin) i přes to, že kontrolka už bude svítit zeleně.

Jak dlouho vydrží baterie v robotickém vysavači

„Baterie Ni-Mh ztrácí kapacitu zhruba po dvou letech, pokud přístroj používáme denně. Akumulátor totiž vydrží 500 až 700 nabíjecích cyklů, poté se začne jeho kapacita snižovat. Pokud chcete, aby váš vysavač pracoval stále stejně kvalitně, je nutné baterii jednou za čas vyměnit,“ říká Radim Tlapák.

Proč nesaje vysavač

Kontrola odpadního sáčku

Důležitější než jeho zaplnění je totiž obsah. Největší neplechu dokáže nadělat jemný prach ze sádrokartonu nebo cement. Už jen minimální množství tohoto odpadu zalepí jemné póry a vysavač zkrátka netáhne. Po hrubším úklidu je proto nutné sáček okamžitě vysypat nebo vyměnit.

Jak Nabijet vysavač

Doporučený způsob nabíjení záleží na typu baterie. U tohoto modelu dosáhnete lepších provozních vlastností baterie, pokud vysavač necháte nabíjet 24 hodin před prvním použitím a pak vždy, když jej nepoužíváte. Byla pro vás tato odpověď užitečná

Proč píská vysavač

Pokud váš vysavač vydává hvízdavý zvuk, je to obvykle známka toho, že spotřebič nedokáže nasát dostatečné množství vzduchu. Je to často způsobeno tím, že je zásobník nebo sáček na smetí plný. Nejprve je tedy zkontrolujte a v případě potřeby je vyměňte.

Jak pracovat s vysavačem na okna

Jak funguje vysavač na okna

Jak do nádoby na mop, tak do nástřikové láhve si namícháte koktejl libovolného čisticího prostředku na okna a vody v poměru 1:1. Pak už jen spustíte vysavač a stěrkou vysáváte vlhkost. Špinavá voda se odsává do nádrže umístěné v rukojeti. Bez kapek a šmouh.

Jaký vysavač na okna

Nejprodávanější čističe a vysavače oken dle Heureky

Pořadí Název Orientační cena
1. Leifheit 51003 Window Cleaner vysavač na okna s mopem a tyčí 43 cm 1 900 Kč
2. Kärcher 1.633-426.0 WV 2 Premium 10 Years Edition aku stěrka na okna 2 100 Kč
3. Leifheit NEMO 51030 Vysavač na okna a koupelny 2 000 Kč

Jak dlouho vydrží baterie ve vysavači

„Baterie Ni-Mh ztrácí kapacitu zhruba po dvou letech, pokud přístroj používáme denně. Akumulátor totiž vydrží 500 až 700 nabíjecích cyklů, poté se začne jeho kapacita snižovat. Pokud chcete, aby váš vysavač pracoval stále stejně kvalitně, je nutné baterii jednou za čas vyměnit,“ říká Radim Tlapák.

Jak poznám že je robotický vysavač nabitý

Indikátor kontakt na základní stanici zhasne, jakmile je robotický vysavač správně umístěný. Akumulátor se nabíjí, indikátor stavu nabití akumulátoru na displeji bliká.

Jak vyčistit ucpanou hadici od vysavače

Hadici zkuste profouknout.

Obrátíte tak směr proudění vzduchu a ucpávka vyletí. Když tohle váš vysavač neumožňuje, alespoň nasaďte otvor rukojeti hadice do sacího otvoru, prostor kolem utěsněte rukou a zkuste ucpávku vysát. Celou akci několikrát zopakujte, aby se ucpávka rozpohybovala.

Jak rozebrat vysavač ETA

Nejdřív je potřeba sundat krytku filtru (38 ). Pak vycvaknout střední krytku (6) – tu drží zepředu ty dvě označené západky (vycvakávají se do boku směrem ven od středu vysavače). Ze zadních západek se tato krytka jenom vyhákne. Pak už jdou sundat klapky (35 a 36).

Jak vyčistit hadici od vysavače

Hadici zkuste profouknout.

Obrátíte tak směr proudění vzduchu a ucpávka vyletí. Když tohle váš vysavač neumožňuje, alespoň nasaďte otvor rukojeti hadice do sacího otvoru, prostor kolem utěsněte rukou a zkuste ucpávku vysát. Celou akci několikrát zopakujte, aby se ucpávka rozpohybovala.

Jak rozebrat hadici od vysavače

Hadice bývají u starších typů vysavačů do koncovky nebo madla pouze našroubované – pak stačí jen koncovku pevně chytit a hadici vyšroubovat. Pokud se vám to nepodaří, pak ji pro jistotu výrobce ještě zalepil – hadici vytrhněte, aby se vám uvolnil závit, do kterého můžete novou hadici našroubovat a případně vlepit.

Jak umýt okna aby nebyly šmouhy

Při mytí oken se vyplatí použít více než jen kohoutkovou vodu. Protože voda obsahuje hodně vápníku, na oknech se můžou objevit po mytí šmouhy. Do vody tedy přidejte ocet (poměr 5 l studené či horké vody/ 1 dcl octa), zbavíte se tak mastných skvrn a zároveň šmouh.

Kdy se mají mýt okna

Ideální podmínky pro mytí oken jsou obloha pod mrakem a teplota kolem 20 °C, určitě ale ne méně než 5 °C. Pokud máte na oknech nainstalované horizontální žaluzie, vyčistěte je ještě před mytím oken, abyste si je pak znovu neušpinili.

Jak vyměnit baterii v Tyčovém vysavači

Prostor pro baterie se nachází na spodní straně robotického vysavače. Pomocí šroubováku (PH2) odšroubujte víka prostoru pro baterie. Vyměňte oba bateriové moduly a vraťte zpět víka prostoru pro baterie.

Jak dlouho vydrží robotický vysavač

Pokud jde o levné modely, tam je její životnost tak 1 – 1,5 roku, zatímco u dražších robotických vysavačů může vydržet 2 – 4 roky, u některých modelů dokonce i 5 let. Mezi nejčastější závady patří právě znečištění filtru, více v tomto článku.

Jak vyčistit filtr u Bezsáčkového vysavače

Při nakupení prachu a nečistot lze opláchnout filtr pod středním proudem vlažné vody. Výměna po třech omytích. Nečistoty lze z filtru vyfoukat nebo opatrně odstranit kartáčkem. U sáčkového vysavače výměna 1 × do roka, u bezsáčkového 1 × za 6 měsíců.

Jak vyčistit potrubí centrálního vysavače

Ucpaná hadice Uvolněte zablokované místo mírným zatlačením na hadici. Zapněte na chvíli centrální vysavač, tak aby byly nečistoty vysány pryč. V případě potřeby opakujte. Zablokované sací potrubí Vyčistěte a uvolněte sací potrubí pomocí čistící pružiny.

Co znamená lokální úklid

Režim podél stěn je určen pro vysávání těsně u stěny, případně nábytku. Lokální úklid je doporučen, pokud se v domácnosti vyskytne větší množství nečistot, tak dát vysavač na místo, zapnout lokální úklid a vysavač bude intenzivně vysávat do vybití.

Jak na smrad z vysavače

Zcela jednoduše stačí do vysávacího sáčku nakapat několik kapek citronu či obyčejného octa a přidat lžičku bílé sody. Tato kombinace vás zbaví nejen pachu, ale z vysavače bude proudit i svěží vůně. Samozřejmě takto si se zápachem poradíte na kratší časový úsek, cca 1,5 týdne. Poté je vhodné vše opakovat.

Jak se čistí HEPA filtr

Vyjměte HEPA filtr / filtr z vysavače dle návodu k použití spotřebiče. Lehkým poklepem z něj odstraňte hrubé nečistoty. Filtr opláchněte vodou. Otáčejte jím několik minut pod vlažnou vodou (bez použití čistících prostředků).