Jak dlouho můžu užívat tinkturu z lichořeřišnice?

Jak dlouho můžu užívat tinkturu z lichořeřišnice?

Jak často užívat lichořeřišnici

Lichořeřišnice větší bylinný lihový extrakt močový měchýř se má užívat 3 x denně 15 – 30 kapek.
Archiv

Jak uzivat tinkturu z lichořeřišnice

„Chuť této tinktury je mírně pálivá, ale když to překonáte, může vám užívání pomoct při rýmě a bolestech v krku. Během nachlazení užívejte první dva dny po dvou hodinách jednu čajovou lžičku. To znamená šestkrát až sedmkrát denně. Další dny třikrát až čtyřikrát denně.
Archiv

Na co je dobrá tinktura z lichořeřišnice

Doplněk stravy podporující imunitní systém, zvláště doporučovaný pro udržení zdraví močového ústrojí a dýchacího aparátu. Vhodné používat souběžně s užíváním antibiotik. Lichořeřišnice větší udržuje normální močové cesty a močový měchýř. Lichořeřišnice zvyšuje odolnost proti zánětům, zejména močových cest.

Kdy uzivat lichořeřišnice

Proto je nejlepší užívat lichořeřišnici ráno a odpoledne, v případě větších obtíží či akutním zánětu i 3x denně. Z čerstvé rostlinky lze konzumovat listy i květy ve formě salátu nebo prostě jen tak uždibnete pár květů a listů přímo z bylinky na zahrádce.
Archiv

Jak dlouho se může užívat lichořeřišnice

V případě, že chceme odstranit zánět, který máme v celém organismu, můžeme lichořeřišnici užívat 14 dní ve vyšších dávkách, případně měsíc v běžným dávkách. Poté je zapotřebí vytvořit týdenní až nejlépe 14-denní pauzu, kdy užívání lichořeřišnice vynecháme.

Jak dlouho vydrží tinktura

Zatímco možná budete muset připravit 4 až 5 šálků čaje, abyste získali výhody bylinky, u tinktury budete potřebovat pouze kapku nebo dvě. Navíc díky alkoholu mají tinktury dlouhou trvanlivost a často vydrží až 5 let a více.

Jak funguje lichořeřišnice

Lichořeřišnice větší je mezi rostlinami považována za přírodní antibiotikum. Rostlina má antibakteriální, antivirové a protiplísňové účinky. Dobře se osvědčila u zánětů dýchacích cest, močových cest a trávícího ústrojí. Doporučuje se i přidávat k antibiotické léčbě, protože zabraňuje nežádoucímu přemnožení bakterií.

Jak se dělá tinktura z lichořeřišnice

Semena lichořeřišnice překrájíme na poloviny, napěchujeme do sklenice, zalijeme alkoholem a uzavřeme. Sklenici necháme stát na teplém a suchém místě, ale nikoli na přímém slunci, po dobu 14 dnů. Sklenici denně protřepeme, aby se alkohol dostal dovnitř plodů a vstřebal co nejvíce obsahových látek.

Jak funguje tinktura

Co je to tinktura

Stručně řečeno, je to další způsob, jak extrahovat aktivní složky z byliny, komě toho, že jako rozpouštědlo používáte alkohol místo vody, octa nebo glycerinu. Na rozdíl od bylinných čajů nebo kapslí jsou tinktury snadno použitelné, přenosné a účinnější než jiné bylinné přípravky.

Co znamená tinktura

Tinktura je bylinný výluh získaný delším máčením bylinky v alkoholu. V lékárnictví se tinktury používaly už ve středověku. Jejich výhodou je totiž trvanlivost a vysoký obsah účinných látek. Jeden díl nařezaných bylinek nebo pupenů se zalije pěti díly čtyřicetiprocentního alkoholu.

Jak dlouho užívat bylinky

Délka užíváni léčivého čaje

léčivý bylinný čaj se má užívat obecně minimálně 3 týdny, nejlépe však 6 týdnů. Účinek léčivého bylinného čaje by mněl pacient pocítit u běžných problému až za týden nebo 14 dnů užívaní. Proto je důležité užívat léčivý bylinný čaj delší dobu, nejlépe okolo 6 týdnu.

Kdy užívat tinktury

přípravky doporučujeme podávat minimálně 15 minut před požitím nápoje či stravy, je ale lépe užít tinkturu po jídle, nežli vůbec. při podávání více druhů přípravků doporučujeme odstup také 15 minut mezi jednotlivými přípravky, ale není to nezbytně nutné

Jak dlouho vydrzi tinktura

Zatímco možná budete muset připravit 4 až 5 šálků čaje, abyste získali výhody bylinky, u tinktury budete potřebovat pouze kapku nebo dvě. Navíc díky alkoholu mají tinktury dlouhou trvanlivost a často vydrží až 5 let a více.

Jak dávkovat tinkturu

Jedna z možností je dávkování dle hmotnosti – 1 kapka na každý kilogram hmotnosti rozdělená do třech dávek. Tedy např. člověk o hmotnosti 72 kg může zcela bezpečně užívat 3x denně 24 kapek. U onkologických případů je vhodné toto množství ještě zdvojnásobit!

Jak užívat tinktury od naděje

Tinktury si kapeme buď přímo na lžičku nebo do 20 ml vlažné vody či vlažného čaje, necháme chvíli odstát, pak podržíme v ústech a polkneme. Do vody kapeme vždy, pokud nám z nějakého důvodu vadí přítomnost lihu.

Jak dlouho vydrží tinktury

Navíc díky alkoholu mají tinktury dlouhou trvanlivost a často vydrží až 5 let a více.