Jak dlouhé Turbošrouby do oken?

Jak dlouhé Turbošrouby do oken?

Jak dlouhý Turbošroub

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

Turbošrouby se obvykle prodávají v délkách od 50 do 200 milimetrů, standardní závit je o průměru 7,5 milimetrů.
Archiv

Jak udělat stavební otvor pro okna

Jednoduše řečeno, stavební otvor musí být vždy o trochu větší než samotné okno. Šířka a výška stavebního otvoru by měla být vždy o 15 až 30 mm větší než je výrobní šířka a výška okna. Stavební otvor musí být navíc ještě o dalších 30 mm vyšší než je výška okna. To kvůli místu na podkladový profil.

Jak se pracuje s Turbošrouby

Turbošrouby u dveří dávejte co nejblíže pantům. Do okenního nebo dveřního rámu převrtávejte díry vrtákem do železa o průměru max. 8mm. Do plného zdiva převrtáváme otvor vrtákem do zdiva o průměru 6 až 6,5mm a šroubujeme přímo do zdiva bez použití hmoždinek.
Archiv

Jak se Kotvi okno

Nejjednodušším způsobem ukotvení je použití montážních kotev. Kotvu jednoduše zasekněte do drážek v rámu, přihněte ke zdivu a pomocí hmoždinek a šroubů uchytněte do zdiva. Nezapomeňte po provedení ukotvení překontrolovat správné vyvážení rámu. Dalším způsobem je upevnění rámu za pomoci turbošroubů.
Archiv

Jak se montují plastová okna

Postup:Nejprve je třeba namontovat kliku, aby se dalo otevřít křídlo a vysadit je z rámu okna.Sejměte plastové krytky z horních pantů.Před vsazením okna do stavebního otvoru navrtejte rám.Přes otvory v rámu vyvrtejte otvory do zdiva.Odstraňte klínky a nasaďte křídla do zabudovaného rámu.

Jak hluboko okna

Okna a jejich osazení

Vnější ostění oken může narůst na 30 až 40 cm, při uvažované tloušťce izolantu 15 cm a osazení okna do jeho původní pozice. U novostaveb je záležitost podstatně lepší, protože s polohou umístění oken i fasádním izolantem se již počítá v projektu.

Jak velké okno do místnosti

Všechny pobytové místnosti musí mít výhled ven. U obytných místností je třeba zpravidla dodržet velikost ploch oken 1/8 až 1/10 užitkové plochy. Doporučuje se výška obytných místností menší nebo rovna 3500 mm. Stejně tak hloubka místnosti menší nebo rovna 6000 mm a plocha místnosti menší nebo rovna 50 m2.

Kdy se montují na hrubé stavbě okna

Ač ve většině životních situací platí spíše pravidlo „čím dřív, tím líp“, u montáže oken do novostavby je to opačně. Rozhodně doporučujeme počkat minimálně do jara. Takže v případě, že hrubou stavbu dokončíte na podzim, je vhodné okenní a dveřní otvory pouze zabednit a nechat stavbu přes zimu pracovat.

Jaké hmoždinky do zdi

Nylonovou univerzální hmoždinku lze použít pro lehčí zatížení na stěně z jakéhokoliv materiálu, křídlovou hmoždinku i pro velká zatížení, nikoliv však v deskových stavebních materiálech, pružinová sklopná hmoždinka udrží předměty v zavěšených stropních podhledech, speciální upevňovací systémy jako ocelová hmoždinka …

Jaké hmoždinky do dutých cihel

Mezi speciální typ hmoždinek, který je vzhledem k rozmachu využití dutých cihel stále vyhledávanější, patří hmoždinky do voštinového (dutého) zdiva. Princip kotvení spočívá ve vytvoření přímého tvarového styku s dutou cihlou. Hmoždinka buď vysouvá zoubky, nebo se zauzluje a opře za příčku v cihle.

Jak správně osadit okna

Okenní rám usazujeme do připraveného stavebního otvoru páskovými kotvami, které se připevní na rám a následně se turbo šrouby upevní do ostění, nebo skrz rám přímo do ostění. Pozor! Při správné montáži je nepřípustné podkládání výrobku cihlami či podobnými materiály v případě chybějící vyzdívky.

Jak zasadit okna

Okenní rám usaďte do stavebního otvoru

Do předem připraveného a penetrovaného stavebního otvoru vložte okenní rám a zafixujte ho klínky z obou stran, aby okno nevypadlo. Spodní připojovací spáru okna s otvorem podložte plastovými podložkami, aby okno sedělo na pevném podkladu.

Jak se měří velikost okna

Změřte přesně rozměr stavebního otvoru – šířku i výšku. Zaznamenejte v milimetrech. Nyní vypočítejte výrobní velikost okna: Od šířky odečtěte 15 mm a od výšky odečtěte 20 – 30 mm.

Jak správně osadit okno

Okenní rám usazujeme do připraveného stavebního otvoru páskovými kotvami, které se připevní na rám a následně se turbo šrouby upevní do ostění, nebo skrz rám přímo do ostění. Pozor! Při správné montáži je nepřípustné podkládání výrobku cihlami či podobnými materiály v případě chybějící vyzdívky.

Na co si dát pozor při montáži oken

Na co si dát pozor Otvor pro okno je třeba správně připravit na montáž, zejména pokud se vybourávají špaletová okna, je zásah do ostění větší. Okna musí být správně osazena a fixována do ostění, a to buď turbošrouby skrz okenní rám, nebo na páskové kotvy.

Jak spojit dvě plastová okna

Spojovací pérový profil slouží ke spojení dvou a více oken či dveří. Spoj je vhodné osadit do vnitřní i venkovní drážky rámu. Jen tak může být zabezpečeno přesné sesazení rámů bez nepříjemného "profukování". Pomocí tohoto profilu lze okna spojit jak vedle sebe, tak i nad sebe.

Jak vybrat velikost okna

Vyberte vhodnou velikost okna

Je užitečné řídit se jednoduchým pravidlem. Plocha okna by měla odpovídat přibližně 10 až 12 % celkové užitné plochy místnosti. Pokud máte obývací pokoj o velikosti 20 m2, plocha okna by měla být alespoň 2 m2, takže budete potřebovat například dvě okna o rozměrech 78 x 140 cm.

Jak zvolit velikost okna

Velikost okna obytné místnosti by měla být mezi 1/8 – 1/12 podlahové plochy místnosti. U WC místností pak nastává problém s oknem o rozměrech např. 600 x 600 mm, které moc světla nepropustí z důvodu malého procenta plochy zasklení a velkého procenta plochy rámu.

Kdy osadit okna

Ač ve většině životních situací platí spíše pravidlo „čím dřív, tím líp“, u montáže oken do novostavby je to opačně. Rozhodně doporučujeme počkat minimálně do jara. Takže v případě, že hrubou stavbu dokončíte na podzim, je vhodné okenní a dveřní otvory pouze zabednit a nechat stavbu přes zimu pracovat.

Kdy kupovat okna

Firmy, které vyrábějí a prodávají okna, mají v zimě mnohem menší obrat, proto často nabízejí zimní slevy. Takže nečekejte na jaro a zeptejte se na cenu oken i případnou výměnu už v zimě. A nechcete-li měnit okna v zimě, můžete je v zimě koupit se zimní slevou, někde si je uskladnit a s jejich výměnou počkat až do jara.

Jak dlouhé hmoždinky

Vždy se řiďte údaji na obalu. Správnou délku spočítáte pomocí jednoduchého pravidla: délka hmoždinky + tloušťka montovaného předmětu + průměr šroubu/vrutu. Hloubka vrtaného otvoru by pak měla odpovídat délce hmoždinky + 1cm. V hutných a tvrdých stavebních materiálech odpovídá průměr vrtáku hmoždince.

Co když nedrží hmoždinka

Pokud je otvor příliš velký a hmoždinka nedrží, musíte vpravit vyplňovací hmotu – třeba montážní lepidlo, sádrový nebo syntetický tmel, plastelínu na bázi epoxidové pryskyřice nebo speciální opravné rouno.

Jak poznat dutou cihlu

Nejjednodušším způsobem je zkouška klepáním: Pokud zní materiál dutě, když na něj zaklepete, jedná se o děrované nebo dutinové cihly, které určují adekvátně použitelnou hmoždinku.

Jak úplně vyklopit sklopné okno

Plastová jednokřídlá okna sklopná mají v menších rozměrech pouze výklopnou funkci. Nejčastěji se používají pro osazení oken ve sklepech, koupelnách nebo spížkách. Pokud budete potřebovat okno zcela vyklopit, například při umývání, stačí jednoduše povolit pojistku a není žádný problém.

Jak se mění okna

Jak probíhá výměna oken v praxi

Používají se parotěsné pásky, které se lepí na rám okna, připojovací spára musí perfektně těsnit. Plastová okna se při osazení podloží plastovými podložkami, okna se vyklínují podle vodováhy, a usadí se. Kotvení probíhá obvykle turbošrouby přes okenní rám, případně přes hmoždinky.