Jak chovat Roháče?
Co žere Roháče
Dospělí brouci žijí pouze několik měsíců a živí se nektarem a šťávou rostlin. Létají za soumraku a jejich pomalý let je doprovázen charakteristickým hluboce bzučivým zvukem.
Jak vypadá brouk roháč
Roháč obecný (Lucanus cervus) je největší brouk Evropy. Sameček roháče obecného dorůstá délky 35 – 75 mm, výjimečně dorůstají 80 až 90 mm. Samičky jsou mnohem menší než samečci a dorůstají délky jen okolo 30 – 45 mm. Do impozantních tvarů "obrněných" samečků tak mají samičky vskutku daleko.
Archiv
Kde má hnízdo Roháč
V průběhu období toku si spárovaní roháči vyhlédnou vhodné místo pro stavbu hnízda a tento okrsek pak začnou společně obhajovat. Hnízdo staví obvykle na kraji rákosin, vzácností však nejsou ani hnízda na mělčinách na téměř volné hladině.
Kde žijí brouci
Brouci se vyskytují po celém světě s výjimkou polárních oblastí a mořského prostředí. Většina z nich je poměrně úzce vázána na určitý typ jeho domova a citlivě reagují na jeho změny.
Kde žije Hrobařík
Centrum rozšíření hrobaříků leží v pale- arktické oblasti, zejména v sousedství s oblastí orientální. Nejbohatší zemí bude pravděpodobně Čína, kde žije kolem 30 druhů.
Kde se vyskytuje roháč obecný
Nejhojněji se vyskytuje na jižní Moravě, v dalších oblastech ČR je rozšířen ostrůvkovitě, poměrně častý je v severozápadních a středních Čechách. Roháč obecný je ohrožen především nevhodným lesním hospodařením.
Kde zije koš
Kos černý | |
---|---|
Turdus merula | |
Výskyt: | Evropa, jih Asie, Austrálie |
Velikost: | 23-29 cm |
Hmotnost: | 75-135 g |
Jak se zbavit červených brouků
S červenými brouky na liliích můžete bojovat i lidovými způsoby. Brouky můžete polít vodou a padlý hmyz sbírat do sklenice. Listy můžete postříkat roztoky nebo infuzemi suché hořčice, popela, mýdla na praní, pelyňku a dalších organických produktů. Musíte však pochopit, že se tím škůdců nezbavíte, ale pouze je vyděsíte.
Jak vypadá brouk ploštice
Ploštice jsou tvarově rozmanité, velikost a zbarvení jsou různé. Tělo je zpravidla zploštělé, někdy mimořádně tenké a dlouhé. Ústní ústrojí je přeměněno v bodec (rostrum) a je vždy bodavě-sací. Typickým znakem je první pár křídel, který je přeměněn na polokrovky (hemelytry, hemielytra).
Čím je užitečný Hrobařík
Jejich význam v přírodě je nezastupitelný. V roli zdravotní policie totiž zabraňují šíření choroboplodných zárodků z uhynulých drobných živočichů.
Jak se zbavit Hrobariku
Zkuste spreje proti lezoucímu hmyzu – Biolit, Kobra a podobně. Pokud se opravdu jedná o tohoto brouka, je téměř jisté, že jde za něčím, co je uvnitř domu. Tento brouk je velice užitečný, je to likvidátor veškerých hnijících látek… Na zahradě určitě neškodí, pokud ho máte v bytu, zjistěte proč…
Proč kos zpívá
Kosí zpěv má všechny významy připisované ptačímu zpěvu. Je to vyznačení revíru každého samečka, jeho symbolická obrana, slouží k informaci samičky o přítomnosti samečka a po dobu hnízdění synchronizuje i činnost páru vyvoláním příslušných reakcí samičky.
Jak kos pozna kde je zizala
Podle čeho se orientuje kos při hledání žížal Otázku poslala čtenářka Markéta Bočková. Odpovídá ornitolog Pavel Musil z Přírodovědecké fakulty UK v Praze: Kos černý, stejně jako většina jiných druhů pěvců sbírajících převážně živočišnou potravu (zejména drobné bezobratlé) na zemi, se orientuje především zrakem.
Jak zjistit co je to za brouka
Jedním z nejefektivnějších způsobů, jak zjistit druh brouka, je poptat se odborníků na fórech, které se specializují na škůdce či hmyzí říši. Mezi ně patří například: Škůdci.com. Ifauna.cz.
Jak zabít brouky
brouci se usmrcují nejběžněji ve výparech Octanu ethelnatého,múže být i etér. Brouka kterého chytneš v hodíš do lahvičky kde na vatě je nalitý octan nebo etér a necháš působit podle velikosti brouka nejlepší je i jeden aby se uvolnily svaly a dobře se dal vypreparovat.
Jak škodí ploštice
Důležité je, že nelikviduje rostliny. Občas sice malé ploštice mohou napadnout jahody, nejvýznamnější složkou potravy tohoto brouka jsou ale mrtvé květiny a mrtvý hmyz – tedy pomáhá likvidovat odpad.
Jak se zbavit Rumenice
Ruměnice se kromě mrtvých rostlin živí larvami a vajíčky jiného hmyzu. Komu by ploštice vadila, může ji odpudit česnekem nebo rozprašovačem s rozpuštěným olejem z máty či čerstvými drcenými mátovými listy.
Kdy vylétají kosi z hnízda
Celkový vývoj mláďat od vajíčka po samostatného jedince je poměrně krátký, samice nasedá po snesení druhého vajíčka, ty sama zahřívá po dobu 13 dnů, po vylíhnutí se o ptáčata pečlivě starají oba rodiče, z hnízda vylétají přibližně za 15 až 16 dnů.
Jaká nebezpečí číhají na kosa
V posledních týdnech nacházejí lidé po celém Česku nebývalé množství uhynulých kosů. Ornitologové se domnívají, že může jít o důsledek nákazy virem Usutu, který přenášejí komáři. Nakazit se jím mohou i lidé, pro které však není nebezpečný. Ornitologům se ozývá stále víc lidí, kteří objevili uhynulého kosa.
Jak zabít lalokonosce
Insekticidy proti lalokonscům. Třetí metoda hubení lalokonosců spočívá v aplikaci speciálního insekticidu typu Mospilan nebo Karate. Jedná se o širokospektrální postřiky proti dravým broukům a hmyzu. Postřik se aplikuje přímo na rostliny, lalokonosce usmrtí při kontaktu a požeru.
Co je to Kožojed
Co je to kožojed Kožojed obecný (Dermestes lardarius) je brouk z čeledi kožojedovitých (Dermestidae). Patří tedy do čeledi brouků, která čítá celosvětově přes 1000 druhů v zhruba 50 různých rodech. V Evropě se vyskytuje přes 100 druhů brouků z čeledi kožojedovitých.
Co jí Rumenice
Ruměnice pospolná (Pyrrhocoris apterus), starším názvem ruměnice bezkřídlá – apterus znamená „bezkřídlý“) je ve střední Evropě hojně rozšířený druh ploštice. Dorůstá velikosti okolo 1 cm a živí se sáním semen rostlin, mrtvých živočichů či vajíček hmyzu.
Co žerou kosi
Do krmítka sypeme slunečnici, oves, proso, pšenici a další obiloviny či luštěniny. Kosy a drozdy potěší pár jablek či jeřabin, strakapoudy, brhlíky a sýkory tuková směs. Nikdy nekrmíme plesnivým či jinak zkaženým krmivem. Nikdy nedáváme kořeněné, solené, uzené či přepálené kuchyňské zbytky.
Jak dlouho trva než se Vylihne koš
Po 11 až 14 denním sezení se klubou z vajíček mláďata, jež na hnízdě zůstávají 12 až 13 dní. Opouštějí je, když ještě nedovedou létat a pak ještě asi 14 dní si na rodičích vyprošují pronikavým voláním potravu.
Proč koš zpívá
Kosí zpěv má všechny významy připisované ptačímu zpěvu. Je to vyznačení revíru každého samečka, jeho symbolická obrana, slouží k informaci samičky o přítomnosti samečka a po dobu hnízdění synchronizuje i činnost páru vyvoláním příslušných reakcí samičky.