Jaké brýle na kulatý obličej?

Jaké brýle na kulatý obličej?

Jaké sluneční brýle na kulatý obličej

Kulatý obličej je třeba opticky prodloužit

Pokud máte kulatější obličej, který je přibližně stejně dlouhý jako široký, vyhněte se raději kulatým tvarům obrouček. Obličej opticky protáhnou hranaté, užší obroučky nebo modely bez spodních obrouček.
Archiv

Jaký typ brýlí pro oválný obličej

Pro oválný obličej se dioptrické brýle vybírají celkem jednoduše. Nejspíše budete vypadat skvěle v jakémkoliv typu brýlí i v nejrůznějších odstínech. Slušet vám budou zejména podlouhlé a oblé brýlové obroučky, které kopírují tvar obočí. Volte brýle s detaily na stranicích, které zaujmou a upoutají pozornost.
Archiv

Jak zjistit jaký mám tvar obličeje

Pokud je váš obličej stejně dlouhý jako široký, budete mít pravděpodobně kulatý nebo hranatý typ obličeje. Delší než širší rozměry naopak ukáží na oválný nebo podlouhlý tvar. Pokud se váš obličej od čela zužuje, budete patřit k srdcovitému typu, opačné rozměry ukáží na trojúhelníkový tvar.

Jak si správně vybrat brýle

Na co si dát pozor při výběru velikosti brýlí Obruba by měla sedět maximálně v úrovni obočí, nejlépe o trochu níže. Výšu posazení brýlí na nose si můžete přizpůsobit pomocí roztažení a nebo stažení nosníků na brýlích, které jsou k tomu uzpůsobené. Spodní část obruby by se neměla dotýkat pokožky tváře.

Jaké jsou nejlepší sluneční brýle

Nejlepší sluneční brýle

Pořadí Název Hodnocení
1. Ray Ban RB2132 901, dámské ⭐ 94 %
2. Delphin SG 02, pánské ⭐ 91 %
3. Relax Antarctica R5418A, dámské ⭐ 90 %
4. Vans Spicoli 4 Shades, unisex ⭐ 89 %

Jak si správně vybrat sluneční brýle

Při výběru slunečních brýlí je důležité vybrat takovou obrubu, která obličeji takříkajíc sedí. Hlavním parametrem je ochrana zraku a komfort. Brýle by neměly být příliš malé, aby netlačily po stranách nebo za ušima a dobře zakrývaly oči ze všech stran.

Jaké jsou moderní brýle

Jak už jsme zmínili, rok 2022 bude přát barvám. Kromě stálic černé a transparentní, ovládnou brýlové obruby různé barvy, jako třeba červená, modrá, ale také budete moci vybírat z různých vzorů. Mimochodem, barvou roku podle Pantone je 17-3938 Very Peri. Jedná se o optimistický teplý odstín fialové barvy.

Jaký účes pro hranatý obličej

Pro obličej hranatý jsou vhodné měkké kontury, zvlněné vlasy kvůli změkčení tvaru obličeje. „Vlasy by neměly splývat okolo obličeje, protože to podtrhne hrany,“ podotýká kadeřnice. Pro tento tvar obličeje jsou ideální krátké střapaté účesy, tzv. pixies.

Jak malovat kulatý obličej

Kulatý tvar obličeje

Aplikujte tmavou barvu na části, které chcete opticky zúžit – v tomto případě na hrany obličeje. Veďte linii pod lícními kostmi, od uší pokračujte ke koutkům a od konce čelisti k bradě. Střed čela a oblast pod očima rozjasněte světlou barvou. Aplikujte světlé kontury na střed nosu.

Jak mít kulatý obličej

tip: Kulatý obličej zúží stínování podél spánků

Při samotném optickém tvarování pak naneseme konturu na vnější část obličeje. „Bronzer nebo tmavší pudr nanášíme na spánky a kolem uší po stranách obličeje. (2) Tak se tyto partie vystínují a opticky upozadí – obličej pak bude vypadat užší,“ vysvětluje Lenka Peške.

Jak se měří velikost brýlí

Přiložte si pravítko na boční stranu kořene nosu a změřte vzdálenost po lícní kost. Naměřená hodnota vám vyjde v milimetrech a to odpovídá velikosti očnice na brýlích. Souhrn velikostí šířky očnic, podle kterých si můžete vybrat svoji správnou velikost brýlí. Při měření se počítá s tolerancí +- 2 mm.

Jak poznat kvalitní brýle

Kvalitní brýle mají na vnitřní straně postranice uveden certifikát CE a zároveň stupeň ochrany. Kategorie slunečního filtru se označuje číselnou hodnotou od nuly do čtyř. Podstatným kritériem při výběru slunečních brýlí je, při jakých činnostech je budeme nosit.

Jak fungují polarizační brýle

Polarizační sluneční brýle jsou dostupné v mnoha barevých odstínech, tvarech a velikostech. Obecně vzato, tmavší odstíny poskytují větší míru polarizace. Základem slunečních brýlí je UV filtr. Polarizace je nadstavbový filtr, který propouští jen vertikální světlo a pohlcuje světlo horizontální.

Jaký tvar slunečních brýlí

Ostrým rysům sluší oválné a kulaté tvary. Dokážou totiž ostrost rysů patřičně vyvážit. Na místě jsou i různě zdobené obroučky, které na vašem obličeji nezapadnou, ale naopak krásně vyniknou. Geometrickým tvarům se naopak vyhněte.

Jaké brýle 2023

Kulaté brýle jsou už roky velmi populární a na trendovosti nebudou ztrácet ani v roce 2023. Jemné kruhové brýle časem nabyly na výraznosti. Pokud máte hranaté rysy obličeje, získáte s tímto tvarem dokonalou rovnováhu a budete vypadat velmi šik.

Co to jsou brýle

Brýle nebo také brejle (etymologicky od berylu) jsou pomůcka pro korekci vidění, případně pro ochranu zraku. Brýle obvykle sestávají z pevné obruby, do které jsou upevněny buď čočky umístěné před očima člověka pro vizuální korekci (dioptrické brýle) nebo průhledné zornice pro oční ochranu.

Jak zjemnit rysy v obličeji

„Ostré rysy rozhodně zjemní vlnité vlasy, světlejší odstín barvy nebo třeba decentní, nedbale elegantní patka,“ říká Iva Borovská. K patce doporučuje pěšinku na stranu, která by ale neměla být příliš ostrá: „Nedbale rozdělená nebo cik-cak pěšinka zjemní vaše rysy. Patkou lehce zakryjte čelo, ale nezakrývejte ho celé.

Jak se nechat ostříhat podle tvaru obličeje

Vyberte si účes, který bude lichotit vašemu tvaru obličeje. Měli byste mít takový účes, který bude kontrastovat s tvarem vašeho obličeje. Pokud máte například hranatý obličej, měli byste ostré hrany vyrovnat nějakým jemným sestřihem, nebo vlnitým účesem.

Jak zhubnout v obličeji

Abyste zhubli v obličeji, musíte zhubnout po celém těle. Důležité tak je významně snížit kalorický příjem. To, mimo jiné, znamená vyřadit z jídelníčku potraviny, které obsahují příliš mnoho cukru. A naopak zařadit zdravé tuky, hodně zeleniny a protein, který dokáže na dlouhou dobu zasytit.

Jak stínovat obličej tužkou

Nasaďte tužku k začátku stínování a lehkým pohybem veďte tužku po směru tahu, kdy na konci tahu ji mírně zvedněte nad papír. Tím se tah čáry zúží do ztracena. Pro vyplnění plných stínovaných ploch, je nutné se naučit klást tahy těsně vedle sebe tak, aby mezi jednotlivými tahy nevznikaly mezery a neprůsvital papír.

Jaké vlasy ke kulatému obličeji

Kulatému obličeji většinou pasují nejlépe vlasy rovné, pokud se vám vlnky hodně líbí, přenechejte jim místo ve spodních partiích vlasů. Přírodně vlnité vlasy sčesávejte do obličeje a snažte se je foukáním v oblasti tváří mírně uhladit a ubrat tak těmto partiím na objemu.

Proč mám tlusté tváře

Mezi nejčastější příčiny baculatého obličeje patří nezdravá strava (přemíra jednoduchých cukrů a soli), nedostatek pohybu, příjem léků, časté pití alkoholu a také věk.

Co znamenají čísla na brýlích

Kódy na brýlích označují výrobce, model i rozměry

Barevná varianta bývá v některých případech uvedená zkratkou col. jako (jako color). Další čísla na brýlích nesou také informaci o přesných rozměrech brýlové obruby. Týká se to jak dioptrických, tak slunečních brýlí.

Jak si vybrat brýle na čtení

U brýlí na blízko určených ke čtení je důležitá vzdálenost, na kterou čtete (tzv. čtecí vzdálenost). Ta se nemusí vždy shodovat se vzdáleností, na kterou pracujete. Například při čtení novin (knihy, klávesnice) jsou oči od textu ve vzdálenosti asi 35 – 40cm, zatímco monitor počítače bývá od očí vzdálen 60 až 100 cm.

Jak zjistit jestli mají brýle UV filtr

Správné sluneční brýle by měly mít vysoký UV filtr, jak to ale zjistíte Síla UV filtru se uvádí v nanometrech (nm) a bývá uvedena na přiloženém letáku. „Vybírejte pouze modely s ochranou 400 nm, zaručují téměř 100% ochranu před ultrafialovým zářením. Pokud chcete mít naprostou jistotu, kupujte certifikované modely.