Co znamená Samoodmrazovací?

Co znamená Samoodmrazovací?

Jak funguje Samoodmrazovací lednice

Jak to funguje Chladnička s funkcí No Frost je vybavena odvodním systémem, kterým je za pomocí ventilátoru odváděna z vnitřního prostoru lednice vlhkost. Odtud putuje do výparníku. Vlhký vzduch se na výparníku sráží, ochladí se a následně cirkuluje jako suchý vzduch zpět do vnitřního prostoru.

Jak funguje systém No Frost

No Frost je funkce, která kontroluje teplotu a úroveň vlhkosti v chladničce. Je to systém, který předchází usazování námrazy prostřednictvím vhodné výměny vzduchu a osušování. Vnitřek ledničky je tedy důkladně ventilován. Nadbytečný vlhký vzduch je zase odváděn do kondenzátoru zabudovaného do spotřebiče.

Co znamená No Frost u mrazáku

No Frost v mrazáku – v mrazáku nevzniká žádný led. Nemusíte vyndávat zmrzlé potraviny a šroubovákem námrazu odsekávat. Navíc potraviny nejsou celé omrzlé a vidíte, co hledáte. No Frost v chladničce – kromě toho, že se na stěnách nevytváří námraza, beznámrazový systém udrží potraviny déle čerstvé a plné vitamínů.
Archiv

Jak poznat vadný kompresor lednice

Lednice vydává divné zvuky a vibruje

Nespleťte si ale občasné bublání v lednici s hlukem. Příliš hlučná lednice bývá znakem opotřebeného kompresoru. V takovém případě vám nezbude nic jiného, než zavolat servisního technika.
Archiv

Jak pracuje invertor v lednici No Frost

Ty řídí takzvaný invertor, což je vlastně frekvenční měnič, který řídí nejen frekvenci napětí (počet otáček kompresoru), ale i velikost napětí (výkon kompresoru). Zařízení tak spotřebovává jen takový výkon, který potřebuje. Nedochází k přechlazování, motor plynule běží bez zatěžování Start/Stopu a je výrazně tišší.

Proč odmrazovat lednici

Lednice, které nedisponují technologií No Frost, je nutné pravidelně odmrazovat, protože námraza velmi výrazně zvyšuje energetickou spotřebu. Pravidelným odmrazováním snižujete energetickou spotřebu a prodlužujete životnost vašeho spotřebiče.

Jak casto odmrazovat lednici No Frost

Mrazáky, které nedisponují funkcí No Frost, je nutné odmrazovat pravidelně. Doporučuje se odmrazovat minimálně 1 – 2× za rok. Ideální je plánovat odmrazování na zimní měsíce. Pokud jste nuceni odmrazovat v letních měsících, můžete potraviny uložit do chladícího boxu.

Co to znamená No Frost

Funkce No frost zabraňuje vytváření ledu využíváním ventilátoru, který rovnoměrně rozptyluje suchý vzduch po prostoru spotřebiče. Suchý vzduch zabraňuje tvorbě ledu, protože bez vlhkosti se led nevytvoří. Funkce No frost omezuje výdej energie a vytváří uživatelsky přívětivější prostředí.

Jak odmrazit lednici No Frost

Jakmile bude lednice prázdná, připravte si dva hrnce s horkou vodou. Jeden vložte do lednice a zavřete dveře, ve druhém udržujte vodu horkou. Až první hrnec zchladne, rychle ho vyměňte za druhý. Horká voda v hrnci urychlí rozpouštění ledu, takže do 30 minut by lednice měla být bez námrazy.

Proč se dělá námraza v lednici

Jelikož je zadní stěna chladnější, ze vzdušné vlhkosti se na stěně tvoří kapičky vody, které se se zapnutým termostatem zamrzají. Jakmile se chladnička nachladí na správnou teplotu, termostat vypne a namrzlé kapičky vody odtají. Tento cyklus se opakuje stále dokola a je naprosto běžný pro funkčnost chladničky.

Proč praská v lednici

Občas se může stát, že se z ledničky začnou ozývat zvláštní zvuky, jako je bouchání, praskání v lednici nebo pukání. Není důvod se znepokojovat, jedná se totiž o vedlejší efekt tepelné roztažnosti materiálů. Chladem se materiály smršťují a to se může projevit i neobvyklými zvuky.

Jak zvýšit vlhkost v lednici

Potraviny skladujte organizovaným způsobem, aby byla zajištěna dostatečná cirkulace vzduchu ve spotřebiči. Nedoporučujeme uchovávat potraviny u zadní stěny, může to zvýšit kondenzaci a způsobit zkažení ovoce a zeleniny. Potraviny se doporučuje uchovávat v krytých skladovacích nádobách.

Co je to výparník u lednice

výparník – je potrubí, v němž chladivo vře, rozpíná se a ochlazuje. Toto potrubí je omotané kolem krabice, ve které je v ledničce nejvíce zima.

Jak se zbavit námrazy v lednici

Jestli chcete být s odmrazováním hotovi co nejdříve, můžete do ledničky vložit nádobu s horkou vodou a urychlit tak tání ledu. Dobrý je například plech, do kterého dáte horkou vodu z ryhlovarné konvice. Nikdy však nepolévejte horkou vodou přímo stěny lednice, mohly by popraskat.

Čím namazat těsnění u lednice

Jestli se vám nechce kupovat nové dveře nebo rovnou celou chladničku, zkuste škvíru zalepit silikonem. Poté lednici zavřete, ale mezi styčné plochy vložte polytenovou fólii, aby nedošlo ke slepení. Těsnění může vydržet v této podobě klidně dva roky.

Proč je voda v lednici

Pokud tedy máte v chladničce vodu, je zřejmě ucpaný odtok vody. Obvykle stačí opatrně strčit do otvoru špejli, plastové brčko nebo měkkou, ale tuhou hadičku. Voda pak odteče na motor kompresor a odpaří se. V žádném případě nepoužívejte k protažení otvoru tvrdé a ostré předměty, ani horkou vodu.

Co se stane když nechám otevřenou lednici

Nový vzduch obsahuje vodní páry které se ti v lednici srazí. Námraza izoluje výparník a stroj musí běžet déle než skříň zase vychladí na zvolenou teplotu. Čím ji častěji otviráš nebo necháš otevřenou spotřebuje více proudu.

Jak často má zapínat lednice

Kompresor u chladniček může pracovat až 75% provozního času. Četnost a délka spínání závisí na okolní teplotě, vlhkosti a počtu potravin uvnitř chladničky. Vzhledem k velikosti dveří, dojde při jejich otevření k rychlé výměně vzduchu, a tudíž může termostat v chladničce opět sepnout kompresor.

Na jakou teplotu nastavit lednici

Díky příliš nízké teplotě rovněž dochází i k namrazení potravin. Ideální proto je, když pro uchování kvality potravin teplotu nastavíte na 4 °C. V žádném případě by teplota v lednici neměla přesáhnout 8 °C, protože pak pro změnu hrozí přemnožení nebezpečných bakterií. V mrazáku by teplota měla být nastavena na -18 °C.

Kde je Nejchladneji v lednici

Nejchladněji je v dolní části lednice. Pokud bude teplota lednice nastavena na výše zmiňovaných 4 °C, v dolní části lednice bude teplota okolo 0 °C. V dolních přihrádkách skladujte potraviny, které podléhají rychlému kažení například ryby, chlazené kuřecí maso atd.

Jak se zbavit vody v lednici

Pokud tedy máte v chladničce vodu, je zřejmě ucpaný odtok vody. Obvykle stačí opatrně strčit do otvoru špejli, plastové brčko nebo měkkou, ale tuhou hadičku. Voda pak odteče na motor kompresor a odpaří se. V žádném případě nepoužívejte k protažení otvoru tvrdé a ostré předměty, ani horkou vodu.

Proč vzniká námraza v mrazáku

Namrzání totiž způsobuje zvýšená kondenzace vlhkosti. Ta může vzniknout, když např. lednici příliš často otevíráte, dáváte do ní ještě teplá jídla apod.

Jak dlouho vydrží voda v lednici

Otevřenou vodu skladujte v chladu a temnu. Spotřebujte ji do 3 – 4 dní.

Jak správně vyčistit lednici

Jak čistit ledniciOdpojte lednici ze zásuvky elektrické sítě.Vyjměte potraviny.Vyjměte police a přihrádky.Použijte Dezinfekční univerzální čistič ve spreji Sanytol, který nanesete přímo na stěny lednice.Sprej Sanytol také použijte na police a přihrádky a celý proces opakujte.Umyjte těsnění dveří.

Proč často špína lednice

Kompresor u chladniček může pracovat až 75% provozního času. Četnost a délka spínání závisí na okolní teplotě, vlhkosti a počtu potravin uvnitř chladničky. Vzhledem k velikosti dveří, dojde při jejich otevření k rychlé výměně vzduchu, a tudíž může termostat v chladničce opět sepnout kompresor.