Co znamená pošta doporučeně?

Co znamená pošta doporučeně?

Co je doporučená pošta

Co je Doporučená zásilka*

Služba České pošty, kterou je možné spolehlivě zasílat písemná sdělení, dokumenty a drobné předměty. Za Doporučenou zásilku Česká pošta odpovídá od podání po dodání.
ArchivPodobné

Jak funguje doporuceny dopis

Doporučeně nemusíte posílat pouze důvěrné písemnosti, ale třeba i pohlednice. Stačí zajít na poštu, nadepsat správně zásilku a vyplnit podací lístek. Co když ale chcete písemné potvrzení o tom, že příjemce zásilku převzal Pak si budete muset k doporučenému dopisu připlatit také dodejku.
Archiv

Co je doporučené psaní standard

Doporučené psaní standard je doporučené psaní, které je ale omezené maximálními rozměry. Doporučené psaní standard má maximální hmotnost 50 g a maximální rozměry 23,1 x 16,4 x 0,5 cm.
Archiv

Co se stane když si nevyzvednete doporučený dopis

Jestliže si ji adresát nevyzvedne, vhodí ji listonoš do jeho schránky a je považována za doručenou. V tomto případě nastává tzv. fikce doručení. Pokud adresát nemá v odevzdacím místě domovní schránku, je zásilka s vysvětlením vrácena odesílateli.

Kdo může vyzvednout doporučený dopis

fyzické osobě starší 15 let, která se prokáže osobním dokladem a elektronickým průkazem příjemce k Zákaznické kartě nebo papírovým průkazem příjemce, plnou mocí nebo prohlášením, že je oprávněna za právnickou osobu zásilky / poukázané peněžní částky přijímat.

Co je to doporučený balík

Co je Doporučený balíček Služba České pošty, se kterou je možné spolehlivě zasílat dokumenty i předměty. Za Doporučený balíček Česká pošta odpovídá od podání po dodání.

Kdy přijde doporučený dopis

Doporučený dopis doba dodání

V 95% je doporučený dopis dodán do druhého pracovního dne doba dodání je tak 1 pracovní den.

Jak vyhledat doporučený dopis

Česká pošta představila stejnojmennou aplikaci, umožňující sledovat stav zásilky v reálném čase. Uživatel v ní může sledovat i více zásilek najednou včetně doporučených dopisů, a každou je přitom možné libovolně pojmenovat. Pro sledování je ale třeba znát podací číslo.

Co chodí doporučeně

Všechny dopisy se zeleným pruhem se posílají doporučeně s dodejkou. Toto úřední psaní může být posíláno do vlastních rukou výhradně jen adresáta. Převzetí zásilky tedy musíte podepsat a odesílatel následně obdrží potvrzení o doručení.

Co chodi Doporucene

Všechny dopisy se zeleným pruhem se posílají doporučeně s dodejkou. Toto úřední psaní může být posíláno do vlastních rukou výhradně jen adresáta. Převzetí zásilky tedy musíte podepsat a odesílatel následně obdrží potvrzení o doručení.

Co se nesmí posílat poštou

OBSAHEM ZÁSILKY NESMÍ BÝT

zbraně, střelivo, granáty, repliky zbraní, vojenský materiál, rozbušky, roznětky, zápalné šňůry, světlice, kapsle k hračkám, vánoční pyrotechnika (prskavky, petardy, ohňostroje, apod.)

Jak se doručuje doporučený dopis

Kvalitní a spolehlivá služba. Dvě rychlosti doručení: Doporučené psaní prioritní – doručíme zpravidla následující pracovní den po dni podání. Doporučené psaní ekonomické – doručíme zpravidla nejpozději do třetího pracovního dne po dni podání.

Kdo posílá doporučené dopisy

26 poštovních podmínek vydá Česká pošta v místě určeném v poštovní adrese doporučenou zásilku, která je určená do vlastních rukou nebo do vlastních rukou výhradně jen adresáta, jejímž adresátem je fyzická osoba, pouze fyzické osobě, která prokáže (předložením průkazu totožnosti), že je adresátem, a která převzetí …

Jak vypadá doporučený dopis

Obálka se zeleným pruhem

Všechny dopisy se zeleným pruhem se posílají doporučeně s dodejkou. Toto úřední psaní může být posíláno do vlastních rukou výhradně jen adresáta. Převzetí zásilky tedy musíte podepsat a odesílatel následně obdrží potvrzení o doručení.

Co je doporučený balíček

Služba, jejímž prostřednictvím můžete zasílat dokumenty ale i knihy nebo jiné drobné předměty malé hodnoty. Česká pošta odpovídá za případnou ztrátu zásilky, poškození nebo úbytek obsahu zásilky až do výše 1 380 Kč. Informace o dodání nebo stavu vaší zásilky jsou dostupné následující den po dni podání zásilky.

Jak poslat jídlo poštou

Zabalte plechovky a jiné nádoby s potravinami dostatečným množstvím bublinkové fólie a stabilizujte je ve středu přepravní krabice nejméně 5,08 centimetrů od vnějších stěn. Měkké pěnové vložky s přizpůsobitelnými otvory jsou vynikající volbou pro položky jako ovoce a zavařené potraviny.

Kdo posílá doporučené psaní

Obálku se zeleným pruhem vám může poslat také policie nebo katastrální úřad, případně v ní najdete upozornění na nedoplatek za koncesionářské poplatky. Všechny dopisy se zeleným pruhem se posílají doporučeně s dodejkou. Toto úřední psaní může být posíláno do vlastních rukou výhradně jen adresáta.

Jak poslat poštou na dobírku

K poslání balíku přes Českou poštu je třeba vyplnit podací lístek. Na podací lístek při dobírce se napíše dobírková částka pouze číslicí. Na balík napíše odesílatel své jméno a adresu (vlevo nahoru), doprava nahoru pak také údaje: Dobírka a částku v číselném vyjádření v korunách, do závorky ještě částku slovy.

Co může být doporučený dopis

Popis služby. Služba, jejímž prostřednictvím lze spolehlivě zasílat písemná sdělení, dokumenty, knihy a drobné předměty, protože Česká pošta odpovídá za ztrátu, poškození nebo úbytek obsahu zásilky paušální náhradou. Informace o dodání nebo stavu vaší zásilky jsou dostupné následující den po dni podání zásilky.

Kdo platí poštovné při dobírce

Při dodání pošta od příjemce vybere odesílatelem stanovenou peněžní částku (dobírková částka). Následně ji vyplatí odesílateli nebo odesílatelem určené osobě, v hotovosti nebo převodem na účet. Dále se připočítává: při použití Poštovní dobírkové poukázky A nebo C – cena podle ceny Pk A a Pk C.

Jak poslat doporučený dopis na dobírku

Dobírka – chcete-li doporučený dopis odeslat na dobírku, vyplňte sem dobírkovou částku. Nezapomeňte však, že v tomto případě je nutné vyplnit také Poštovní dobírkovou poukázku A nebo C. Udaná cena – jestliže má doporučené psaní nějakou konkrétní hodnotu, uveďte ji sem. Doporučené dopisy jsou pojištěny na 580 Kč.

Co stojí doporučený dopis

Kolik stojí poslání doporučeného dopisu ‍62 korun za klasické psaní o hmotnosti do 50g.70 korun za psaní o hmotnosti do 100 g.72 korun za psaní o hmotnosti do 500 g.78 korun za psaní o hmotnosti do 1 kg.84 korun za psaní o hmotnosti do 2 kg.