Co znamená Moneyback?

Co znamená Moneyback?

Kdy se vyplácí Moneyback

Z útraty za nákupy u našich partnerů dostanete každý měsíc část peněz na účet zpět. Anebo můžete využít slevové kupony rovnou při placení.
Archiv

Jak aktivovat cashback

Cashback už se ale rozšířil i mezi debetní karty v podobě tzv. cashbackových programů. Jeden takový program nabízí Česká spořitelna ve své mobilní aplikaci George pod názvem Moneyback. V aplikaci si stačí program aktivovat, zaškrtnout nabídky, které chcete využít, a můžete nakupovat s cashbackem.
Archiv

Jak aktivovat Money Bank

Jak aktivovat platební kartuNákupem u obchodníka, a to kdekoli na světě – kartu při první transakci vložte do terminálu a zadejte PIN.Výběrem hotovosti z bankomatu, a to kdekoli na světě – vložte kartu do bankomatu a zadejte PIN.V Internet Bance – v původní Internet Bance zvolte požadovanou kartu – Aktivovat kartu.

Jak funguje Cash back

Cashback, psaný dohromady, je bonus od banky, kdy máte možnost získat při nákupu část peněz zpět. Často se s ním setkáte u kreditních karet, kdy vám banka vrátí určitá procenta z měsíční útraty. Některé společnosti vám vrátí část peněz zpět, když je utratíte na jimi doporučeném e-shopu.

Proč je dobré mít kreditní kartu

S kreditní kartou si peníze půjčujete na určité období bez úroku. Délka tohoto období záleží na poskytovateli, obvykle je mezi 40 až 55 dny. To vám jiný úvěrový produkt nenabídne. Když používáte k placení kreditku, eliminujete riziko zneužití vašich vlastních peněz na běžném účtu.

Jak aktivovat platby kartou přes internet

Postupujte následovně:Vyberte záložku Karty.Jděte na Přehled karet a zvolte Detail karty.Klikněte na Upravit nastavení karty.Povolte nebo zakažte platby kartou na internetu.

Kde najdu PIN ke kartě Moneta

PIN ke kartě vydané MONETA Money Bank si můžete kdykoliv zobrazit v Internet Bance nebo Smart Bance. V sekci Karty klikněte na Detail karty a poté zvolte Zobrazit PIN. Na obrazovce se následně zobrazí 4místný PIN k Vaší platební kartě. Pokud Vám současný PIN nevyhovuje, můžete si ho zdarma změnit v každém bankomatu.

Jak vybrat CashBack

Jednotlivá místa, která službu cashback umožňují, jsou u vchodu či u pokladny označena samolepkou. Podmínky, za kterých si peníze můžete tímto způsobem vybrat, by měly být jednotné. Původně bylo třeba nakoupit alespoň za 300 korun, pak jste si mohli říct o hotovost až 1 500 korun.

Kde funguje cash back

V České republice službu nabízí obchody značky Albert, Globus, Penny Market, COOP, Žabka, TETA nebo čerpací stanice EuroOil. Celkem je to zhruba 10 tisíc obchodních míst. Všechna tato místa se vyznačují samolepkou s logem Mastercard CashBack a Visa CashBack.

Jak se splácí kreditní karta

Jak můžu kreditní kartu splácet – Do data splatnosti zaplatíte celou vyčerpanou částku = nebudete platit úroky. – Do data splatnosti zaplatíte minimální splátku, nebo částku mezi minimální splátkou a celou čerpanou sumou = zúročí se nesplacená částka, která se následně převede do dalšího zúčtovacího období.

Kdy se vyplatí kreditní karta

Výhodou kreditní karty jsou peníze kdykoli k dispozici.

Pokud ji pravidelně nevyužíváte, poslouží jako záloha pro nenadálé výdaje. Nemusíte opakovaně žádat o půjčku. Peníze můžete využít až do výše úvěrového limitu vaší kreditní karty, a to kdykoli potřebujete. Peníze na kreditní kartě můžete využívat opakovaně.

Proč mi nejde platit kartou

Pokud vaše bezkontaktní karta nefunguje, měli byste se obrátit na poskytovatele karty a požádat o její výměnu. Obvykle jsou dva důvody, proč vám karta nefunguje: Buď je karta mechanicky poškozená nebo je na kartě nastaven příliš nízký limit pro platby.

Jak lze platit na internetu bez karty

Dalším oblíbeným způsobem online plateb jsou takzvané internetové peněženky. Úhrada je prováděna většinou z kreditu, který jste si „dobili“ kartou online, obyčejným převodem, nebo prostřednictvím propojení virtuální peněženky s vaší platební kartou. Výhodou je, že obchodník se nedozví údaje o vaší kartě.

Co dělat když zapomenu PIN k platební kartě

Prakticky všechny banky vám na vaši žádost opětovně vygenerují zapomenutý PIN. Banku o něj můžete požádat několika způsoby, buď přímo na pobočce nebo v internetovém bankovnictví či zavoláním na jejich call centrum. Banka vaši žádost zpracuje a vy opět máte více možností, jak se k PINu dostat.

Jak poslat peníze na účet Moneta

Volejte 07:00–21:00 224 443 636Přihlaste se do své Internet Banky.Vyberte volbu „Nový platební příkaz“ a vyberte vlastní korunový účet.Vyplňte číslo účtu příjemce a kód banky.Zadejte částku a my ihned ověříme, jestli můžete okamžitou platbu poslat.Transakci dokončete zadáním PINu.Nyní je Vaše okamžitá platba zadána.

Kde lze vyuzit cashback

Cashback můžete využít v síti prodejen Albert, COOP, Globus, Penny Market, Žabka, Teta, EuroOil, ale i u mnoha malých obchodníků mimo řetězce. „Na domácím trhu poskytuje službu cashback téměř deset tisíc obchodních míst.

Jak vybrat cashback

Jednotlivá místa, která službu cashback umožňují, jsou u vchodu či u pokladny označena samolepkou. Podmínky, za kterých si peníze můžete tímto způsobem vybrat, by měly být jednotné. Původně bylo třeba nakoupit alespoň za 300 korun, pak jste si mohli říct o hotovost až 1 500 korun.

Jak vybrat peníze z účtu bez karty

Vybrat peníze z účtu si samozřejmě můžete i bez platební karty. Alternativou je návštěva pobočky vaší banky a výběr peněz na hotovostní přepážce. To ovšem vyžaduje podmínku, aby vaše banka měla hotovostní přepážky a abyste se nacházeli poblíž této pobočky.

Jaký limit na kreditní kartě

Limity se stanovují na základě výše doloženého příjmu a pokud je zákazník u banky déle, tak i na základě jeho stálosti a serióznosti (obvykle je limit po určité době automaticky navýšen). Limit může být např. do výše 30 000 nebo také do výše 500 000 Kč.

Jak převést peníze z kreditní karty na účet

Pokud máte předschválenou nabídku na Bezhotovostní převod, uvidíte v detailu kreditní karty vlevo banner s názvem „BEZHOTOVOSTNÍ PŘEVOD“. Klikněte v banneru na „POŽÁDAT“. Následně uveďte číslo běžného účtu pro zaslání peněz, zvolte si částku, sledujte zobrazované informace a potvrďte zadání Bezhotovostního převodu.

Jak správně přiložit platební kartu

Nastavení platební metody pro bezkontaktní transakce

V horní části klepněte na kartu, kterou chcete použít. Možná bude potřeba přejet prstem, než ho najdete. Zkontrolujte zprávu nad kartou: „Přiložte ke čtečce“ .

Jak zjistit jestli funguje NFC

krok: Kontrola, zda telefon podporuje technologii NFC

V zařízení otevřete aplikaci Nastavení. Do vyhledávacího pole zadejte „ NFC “. Zapněte možnost Používat NFC. Pokud možnost NFC nevidíte, nemůžete telefon k bezkontaktním platbám přiložením použít.

Jakou kartou platit na internetu

Pro pohodlné a bezpečné nákupy na internetu se hodí kreditní karta. Rozdíl mezi debetní a kreditní kartou spočívá v tom, že s kreditkou platíte prostředky banky, zatímco vaše peníze zůstávají v bezpečí na účtu.

Jak nejlépe platit na internetu

Proto k placení kartou používejte ideálně prostředí zprostředkovatelů plateb, jako jsou například GoPay nebo GP webpay. Zadávání údajů o kartě v prostředí e-shopu, zvláště pak zahraničního, se raději vyhýbejte.

Jak zjistím PIN od karty

PIN k vaší platební kartě si můžete zobrazit v internetové aplikaci George. Stačí na přehledové obrazovce kliknout na dlaždici vaší debetní nebo kreditní karty a v sekci Nastavení vybrat možnost “Zobrazit PIN”. Zobrazení je nutné potvrdit vaší stávající bezpečnostní metodou.