Co znamená kouzlo Avada kedavra?

Co znamená kouzlo Avada kedavra?

Co je kouzlo

Kouzlo může znamenat: úkon magie, projev čarovné moci. iluzionistické trikové představení, eskamotáž, v přeneseném významu i jiné obratné počínání zázrak.

Co znamená kouzlo expelliarmus

Latinsky expellimus znamená „vyháníme“ a arma latinsky zbraň. Poprvé se toto kouzlo objevilo ve druhé knize, kdy ho použil Snape k odzbrojení Zlatoslava Lockharta v Soubojnickém klubu. V sedmém díle také prozradilo pravého Harryho, když Stana Silničku pouze odzbrojil, namísto toho, aby jej omráčil. Ovládá oheň.

Jak se jmenují kouzla Harry Potter

10 nejznámějších kouzel z Harryho PotteraExpeliarmus.Wingardium Leviosa, aneb „švihnout a mávnout!Expecto patronum.Lumos, aneb: budiž světlo!Petrifikus Totalus.Accio.Ridikulus!
Archiv

Jaké jsou tři kletby které se nepromíjejí

Kletby, které se nepromíjejí jsou tři. Jedná se o kletbu Cruciatus, Imperius a Avadakedavra.

Co je Sectumsempra

Řezací kouzlo. Kletba zasaženého sekne jako neviditelný meč. V šestém díle ji Harry objevil ve staré učebnici lektvarů po Princi Dvojí Krve (Severus Snape, který ho vynalezl) a pak, nevěda, co kouzlo způsobí, ho použil proti Dracu Malfoyovi.

Co je Revelio

Revelio.cz je textová RPG hra na motivy Harryho Pottera. Můžete si vytvořit svoji herní postavu, která se stane studentem Školy čar a kouzel v Bradavicích. V roli žáka Vám bude umožněno docházet na hodiny, učit se kouzla a seznámit se s novými lidmi.

Co dělá kouzlo Confundo

Matoucí kouzlo. Protivník špatně koordinuje pohyby, neodhadne vzdálenosti a rozměry a je zmatený. Použití matoucího kouzla je zmiňováno v HP6, kdy ho Hermiona Grangerová seslala na Cormaka McLaggena při konkurzu na famfrpálové brankáře.

Co dělá kouzlo Sectumsempra

značí „vždy“. Harry Potter použil kletbu v HP6 na Draca Malfoye, kterému tak způsobil zranění, která by byla pravděpodobně smrtelná, kdyby nezasáhl Severus Snape, který použitím inkantace Vulnera Sanentur (viz) rány zacelil.

Co znamená Lumos

Lumos a Nox

„Lumos“ pochází z 19. století, z latinského slova „lumen“, což znamená světlo. Přidáním latinské přípony „os“ přidává termínu význam „něco mít“, v tomto případě mít světlo.

V jaké zvíře proměnil profesor alastor Moody studenta Zmijozelské koleje Draca Malfoye ve čtvrtém dílů série o Harrym Potterovi Harry Potter a Ohnivý pohár

V tomto roce ho Harry s Ronem a Hermionou podezírají, že je to Zmijozelův dědic (ten, kdo znovu otevřel Tajemnou Komnatu a vypustil stvůru, která se v ní ukrývá a posílá ji zabíjet studenty s nečistou krví), nebo že alespoň ví, kdo to je, proto si uvaří Mnoholičný lektvar a Harry s Ronem se přemění na Crabbeho a Goyla.

Jak se jmenuje Harry Potter doopravdy

Harry Potter (postava)

Harry James Potter
Ztvárnil Daniel Radcliffe
Informace o postavě
Narození 31. července 1980
Povolání vedoucí odboru bystrozorů

S kým chodí Draco Malfoy

Draco Malfoy
Povolání Smrtijed, student Zmijozelu
Příslušnost Zmijozel
Manžel(ka) Astorie Malfoy (rozená Greengrass)
Některá data mohou pocházet z datové položky.

Jak se jmenuje Draco Malfoy

Herec Tom Felton alias Draco Malfoy z filmové série Harry Potter brnkal na kytaru na Staroměstském náměstí v Praze.

Jak zemřel Fred Weasley

Fred zemřel v závěrečné bitvě v Bradavicích. Zabil ho Augustus Rookwood.

Kdo je ve zmijozelu

Studenti Zmijozelu: Tom Rojvol Raddle neboli Lord Voldemort, Draco Malfoy, Leta Lestrangeová, Pansy Parkinsonová, Dolores Umbridgeová, Severus Snape, Belatrix Lestrangeová, Horácio Křiklan, Narcissa Malfoyová, Lucius Malfoy, Blaise Zabiny, Gregory Goyle nebo Vincent Crabbe.

Kdo byl v nebelvíru

Jedná se Nebelvír, Zmijozel, Havraspár a Mrzimor. Nebelvír i vzhledem k faktu, že k nebelvírské koleji patří samotný Harry Potter, Ron Weasley a Hermiona Granger je naprosto nejpopulárnější mezi fanoušky. Kolej založil Godrik Nebelvír a barvami koleje jsou zlatá a rudá.

S kým se oženil Malfoy

Malfoyovi nebyli uvězněni díky Narcisině pomoci Harrymu, ale pravděpodobně ztratili respekt, který měli před kouzelnickým společenstvím. Dle závěru posledního dílu se Draco Malfoy oženil a měl jednoho syna Scorpiuse, který byl stejně starý jako druhý syn Harryho Pottera Albus.

Koho zabila Ginny

Po Harryho předpokládané smrti Ginny bojuje spolu s Hermionou a Lenkou proti Bellatrix Lestrangeové. Ta Ginny téměř zasáhne smrtící kletbou, to vyprovokuje Molly Weasleyovou, která se vrhne do boje s Bellatrix a zabije ji.

Proč jsou weasleyovi Krvezrádci

Weasleyovi jsou jednou z mála posledních čistokrevných kouzelnických rodin. Kvůli svým postojům jsou ale mezi smrtijedy považováni za krvezrádce, a tak jsou řazeni do stejné kategorie jako mudlové.

Co to je Nebelvír

Nebelvír (v originále Gryffindor) je jedna ze čtyř kolejí školy čar a kouzel v Bradavicích. Jejím zakladatelem byl Godrik Nebelvír. Barvami této koleje jsou rudá a zlatá a jejím erbovním zvířetem je lev. Ředitelkou koleje je Minerva McGonagallová, která je zároveň profesorkou přeměňování.

Co znamená Draco Dormiens Nunquam Titillandus

Podle nich byly pojmenovány čtyři koleje – Nebelvír, Mrzimor, Havraspár a Zmijozel. Heslem školy je Draco dormiens nunquam titillandus – „Nikdy nelechtej spícího draka“.

Co je Zmijozel

Zmijozel je často popisován jako „kolej zlých čarodějů“, ve skutečnosti ne všichni ze Zmijozelu jsou zlí – vlastnostmi, které je spojují, jsou ctižádost a „nebýt dobrý, když z toho neplyne zisk“.

Kdo je v Mrzimoru

Mrzimor (v originále Hufflepuff) je jedna z kolejí na Bradavické škole čar a kouzel. Byl založen Helgou z Mrzimoru, která si u studentů cenila odhodlání, pracovitosti a věrnosti. Kolejními barvami Mrzimoru jsou žlutá a černá, erbovním zvířetem je jezevec a kolejním duchem je Tlustý mnich.

Jak dopadne Harry Potter

V epilogu příběhu vypravují Harry a Ginny do Bradavic své tři děti: Jamese, Albuse Severuse a Lilly. Ron a Hermiona mají děti dvě: Rose a Huga. Teddymu Lupinovi je 19 let a již školu vyšel. Draco Malfoy se v epilogu objevuje se svou ženou a dítětem (Scorpius Malfoy), Neville Longbottom je v Bradavicích profesorem.

Kdo zemřel v boji o Bradavice

Voldemort umírá. Touto bitvou je zakončena celá válka proti Voldemortovi a Smrtijedům.