Co zjistí na gynekologii?

Co zjistí na gynekologii?

Co všechno zjistí gynekolog

Standardní každoroční preventivní prohlídka sestává z vyšetření zevního genitálu, vyšetření pochvy a děložního hrdla v zrcadlech, kolposkopického vyšetření děložního čípku spolu s odběrem onkocytologického stěru, popřípadě ještě vyšetření prsů (pohmatem), zejména u žen s rizikovou rodinnou anamnézou, kde by se s …
Archiv

Co si vzít s sebou ke gynekologovi

CO SI VZÍT S SEBOU NA VYŠETŘENÍ:průkaz pojištěnce.výsledek mamografického vyšetření, ultrazvuku prsůmenstruační kalendář, první den poslední menstruace.výsledky vyšetření u specialistů (chirurg, onkolog, ev.těhotné – průkazku, ranní moč, zprávy a výsledky vyšetření (oGTT apod., štítná žláza,…)
Archiv

Co vidí gynekolog na ultrazvuku

Ultrazvuk umožňuje lékaři vyšetřit vnitřní ženské pohlavní orgány (dělohu, vaječníky a vejcovody) a malou pánev. Toto vyšetření se v gynekologii provádí zpravidla transvaginální sondou (přes pochvu), kdy pacientka leží na zádech. Do pochvy zasouváme sondu, která je chráněná jednorázovou ochrannou pomůckou (kondomem).
Archiv

Jak se připravit na gynekologické vyšetření

Termín vstupní gynekologické prohlídky je nutno naplánovat mimo období menstruace, nejvhodněji po jejím skončení, zejména je-li účelem návštěvy i vyšetření a stěr z povrchu sliznice děložního čípku (cytologie). Velmi důležité je i nemít před vyšetřením na gynekologii nechráněný pohlavní styk s ejakulací do pochvy.
Archiv

Jak probíhá gynekologická prohlídka u Panny

Pokud jsi panna, vyšetření se provádí tzv. vaginoskopem – vypadá to jako kovová trubička, která má různé velikosti – díky tomu projde skrz panenskou blánu, aniž by ji poškodila. Vaginoskop umožní lékaři podívat se dovnitř pochvy a případně i odebrat nějaké vzorky.

Kdy jít ke gynekologovi když zjistím že jsem těhotná

V ideálním případě byste měla ke gynekologovi poprvé dorazit dříve, než dosáhnete konce 12. týdne těhotenství.

Jak dlouho trvá prohlídka u gynekologa

Standardní každoroční preventivní prohlídka běžně netrvá déle než 10 minut a sestává z: vyšetření genitálií, pochvy a děložního hrdla pomocí tzv. zrcadel a pohmatu, vyšetření děložního čípku spolu s nebolestivým stěrem buněk z děložního hrdla, tzv.

Kdy pozná gynekolog že jsem těhotná

Jestli jste teoreticky v 6. či pozdějším týdnu těhotenství, můžete navštívit lékaře. Gynekolog na ultrazvuku po 6. týdnu těhotenství jistí, zda jste skutečně těhotná, vidí bijící srdce miminka a ověří, že se miminko nachází v děloze a nejedná se o mimoděložní těhotenství.

Co dělat před návštěvou gynekologa

Před návštěvou ordinace je vhodné se osprchovat a den před vyšetřením vynechat pohlavní styk. Průběh: Před vyšetřením se svléknete od pasu dolů a položíte na vyšetřovací křeslo. Lékař Vám prohmatá břicho a pohledem zhodnotí zevní genitál.

Co Nedelat před Cytologii

Výsledky cytologického vyšetření může zkreslovat například používání vaginálních čípků a dalších druhů lokálních léčiv. Doporučuje se proto alespoň 5 dní před vyšetřením tyto prostředky včetně výplachů vysadit.

Jak se holit ke gynekologovi

Holit se ke gynekologovi – ano nebo nePokud je vám komfortnější se oholit – oholte se.Jestliže je vám příjemnější nechat chloupky tam, kde jsou, holení vůbec neřešte.

Jak to probíhá u gynekologa

Při preventivní prohlídce lékař doplní osobní i rodinnou anamnézu pacientky, zejména ohledně rizikových faktorů. Samotné vyšetření pohlavních orgánů může být doplněno vyšetřením ultrazvukovým. Lékař má také prohlédnout kůži a pohmatem vyšetřit mízní uzliny v oblasti pohlavních orgánů.

Jak gynekolog zjistí že už nejsem panna

Pokud již dívka není panna, pak vyšetření zahrnuje zavedení tzv. gynekologických zrcadel do pochvy a posouzení stavu děložního čípku pohledem, po němž následuje nebolestivý odběr cytologického vzorku. Jde o preventivní vyšetření, které chrání před rozvojem nádorového onemocnění děložního čípku.

Jak se obléknout na gynekologii

Jak se na vyšetření připravit

Před návštěvou ordinace by se žena měla osprchovat. Je vhodné si na sebe obléct sukni nebo delší svetr. Volné dlouhé oblečení pomáhá překonat stud. Před vyšetřením je vhodné se vymočit.

Co mi budou delat u gynekologa

Gynekologickému vyšetření předchází osobní a rodinná anamnéza, tj. série otázek týkajících se závažných onemocnění. Dále bude zapotřebí sdělit informace o první menstruaci a její pravidelnosti. V neposlední řadě se vás při každé návštěvě gynekolog zeptá, kdy jste měla menstruaci naposledy.

Jak probíhá první návštěva gynekologa

Vyšetření nebolí. Nejprve se posadíte na gynekologické křeslo a lékař pohledem zhodnotí zevní genitál. Následuje vyšetření pohmatem. Gynekolog zavede jeden či dva prsty do pochvy a druhou rukou prohmatává podbřišek.

Co se dělá na prvni navsteve gynekologa

Gynekologickému vyšetření předchází osobní a rodinná anamnéza, tj. série otázek týkajících se závažných onemocnění. Dále bude zapotřebí sdělit informace o první menstruaci a její pravidelnosti. V neposlední řadě se vás při každé návštěvě gynekolog zeptá, kdy jste měla menstruaci naposledy.