Co vyrobit ze skleniček?

Co vyrobit ze skleniček?

Co vyrobit ze Sklenicek

17 nápadů na využití zavařovacích sklenicSklenice jako květináče na rostliny.Dekorace na balkon.Se svíčkou a oblázky.Podzimní dekorace.Zavěšené vázy jako ozdoba formálního stolu (např. na svatbě)Vázy v prostoru – např.Sklenice s dekoračními kamínky zavěšené na okrasné větvi.Ozdobené pytlovinou a mašlí
Archiv

Jak nejlépe sterilizovat sklenice

Stačí sklenice postavit vedle sebe do hrnce s vodou, dát jej na sporák a pomalu přivést k varu. Vaříme cca 10 minut vypneme sporák a hrnec přikryjeme poklicí. Sklenice v něm mohou zůstat, dokud je nazačneme plnit.

Jak vyrobit svícen ze skleničky

Buď si sklenici potřete celou nebo jen její jednotlivé části. Na lepidlo pak naneste sůl a jemně ji do něj zatlačte. Jakmile lepidlo dostatečně zaschne, můžete hrdlo svícnu ozdobit stuhou, větvičkou jeřabiny či jmelím. Pro větší trvanlivost použijte umělé dekorace.
Archiv

Jak vyvařit sklenice v troubě

Připravte si hluboký plech, do kterého napustíte asi 2 až 3 cm horké vody. Naskládejte do něj zavařovací sklenice i víčka a nechte sterilizovat 10 až 15 minut při teplotě 100 °C. Horké vytažené sklenice jsou uvnitř suché a můžete je ihned plnit potravinami připravenými k zavařování.

Jak využít sklenice od kávy

Ozdobte také víčko

Nyní je na řadě věnovat se víčku. Jelikož je plastové, což obaly od kávy obvykle mají, je vhodné použít barvy k tomu, abyste mu dali mnohem zajímavější vzhled. Když barva zaschne, pokračujete stejně jako v předchozím případě. Přiložíte motiv, přetřete lepidlem na decoupage a potom necháte uschnout.

Jak ozdobit sklenicku

Připravte si misku s vodou – na její hladinu nalijte staré laky na nehty, které už příliš nepoužíváte. Použijte třeba tři barvy přes sebe, až se na vodě vytvoří pestrý škraloup. Do něj opatrně ponořte skleničku, můžete i víckrát. Potom ji postavte na noviny dnem vzhůru a nechte lak dostatečně zaschnout.

Jak sterilizovat sklenice v mikrovlnné troubě

Sklenice rovnoměrně rozložte na misku, pokud máte jen jednu, dejte jí doprostřed. Tyto časy platí pro sterilizaci 1 sklenice. Pokud jich zavařujete víc, čas musíte vynásobit počtem kusů. Např: při výkonu mikrovlnky 700 W budete 2 sklenice vlnit 12 minut (2×6), 3 sklenice 18 minut a 4 sklenice 24 minut.

Jak se sterilizuje

Sterilace je konzervace, kterou se umrtví rozkladné mikroorganismy. Při vaření uniká ze sklenice teplý vzduch a vzniká částečné vzduchoprázdno. Po zchladnutí vnější vzduch přitiskne víčko na gumový kroužek a víčko pak pevně drží na sklenici.

Jak vyrobit Svicny

Na čajovou svíčku lze vyrobit svícen ze skleničky od paštiky, ale použít můžete i menší skleničku na alkohol. Stačí na ni jen nakapat roztavenou hmotu z tavné pistole a „omočit“ ji ve vrstvě korálků, dekoračních kamínků, barevného písku, ale i zrnkové kávy, nového koření, celého pepře nebo i sypaného čaje.

Jak zasněžit dekorace

Zasněženého efektu u tradičního věnce obaleného větvičkami jehličnanu pak dosáhnete jednoduše: nastříkáte ho bílou barvou ve spreji – případně ještě posypete umělým sněhem – a necháte alespoň do druhého dne zaschnout. Pak už si ho pomocí tavné pistole dozdobíte. Jedlový věnec jednoduše „zasněžíte“ pomocí spreje.

Jak zavařovat sklenice se šroubovacími víčky

Šroubovací víčka nedotahujte!

Víčka utáhněte až po zavaření. Pokud nemáte zavařovací hrnec, postačí Vám větší hrnec s pokličkou. Na dno dáte starší utěrku nebo hadrovou plenu. Na ně naskládejte dobře zavíčkované sklenice (nesmí se navzájem dotýkat) a zalijte vodou (sklenice musí být ponořeny).

Jak sterilizovat sklenice v myčce

K zavařování nastavte program s teplotou mezi 70–80 °C, který trvá 1,5–2 hodiny. Tato teplota pro zavařování úplně stačí. Pokud vyberete program s nižší teplotou, může dojít ke zkažení zavařenin. Po skončení programu zavařeniny jednoduše naskládejte na suchou utěrku víčkem dolů a počkejte, až vychladnou.

Jak obarvit sklenice

Začněte namáčet sklenice

Stačí vzít první sklenici a opatrně ji namáčet do vody. Už při prvním kontaktu uvidíte, jak se na ní barva chytá. Postupně se sklenicí hýbejte a točte s ní, aby se barva chytala co možná nejlépe. Když jste spokojeni s výsledkem, dejte sklenici uschnout.

Jak Zavesit sklenicku

Z prkénka odřízněte čtverec tak velký, aby se na něj vešlo víčko a větvičky. V každém rohu vyvrtejte dírku pro provázky na zavěšení a potom natřete barvou nebo lakem – pokud má být i na dešti, je to nezbytné. Po zaschnutí připevněte hřebíčky nebo šroubky na spodní stranu víčka a zašroubujte do něj sklenici.

Jak rozlišit skleničky

Pokud máte na návštěvě více lidí, osvědčeným způsobem jak rozlištit skleničky hostů může být použití obyčejných barevných gumiček. Navlečte gumičku na stopku skleničky a pak už je pouze na hostech, aby si svou barvu zapamatovali. K rozlišení můžete použít také stužky, provázky nebo různé nálepky.

Jak udělat napiš na skleničku

Další možností, jak si vytvořit šablonu třeba se jménem a datem (např. na sklenice pro novomanžele), je napsat libovolný text vybraným typem písma v počítači, vytisknout jej a pak vyříznout ostrým prolamovacím nožíkem. Lepicí páskou pak šablonu textu přilepíme na požadované místo.

Jak vyčistit sklenice na zavařování

Sterilace sklenic

Sklenice důkladně umyjte a pak je 10 minut při 100 °C zahřívejte v troubě na plechu s vodou, jako byste zavařovali. Také je stačí umýt je v horké vodě se saponátem nebo v myčce na nejvyšší teplotu a pak prolít horkou vodou.

Jak zavařit polévku do sklenic

Nejideálnější k zavaření jsou čisté a silné vývary. Nezavařujte polévky se zavářkou, tu vkládejte až při samotném ohřevu zavařené polévky. Zavařování polévek má dvě fáze – první den vařte při 100 stupních 60 minut, druhý den vařte pouze 45 minut. Nezavařujte jídla, která obsahují mouku nebo smetanu.

Jak se Zavařují sklenice

Na plech vyskládejte uzavřené sklenice tak, aby mezi nimi byla mezera alespoň 1 centimetr – zamezíte tak popraskání během zavařování. Umístěte plech do spodní části trouby. Nalijte na něj teplou vodu do výšky 1,5 cm. Větší sklenice sterilujte 10 až 13 minut, menší 5 až 8 minut.

Proč se při zavařování otáčet sklenice

Zavařeniny, které provařujeme přímo v hrnci, jako jsou marmelády, povidla a ovocné džemy, plníme rovnou do skleniček a po zavíčkování obracíme dnem vzhůru. Při chladnutí získáme stejný efekt jako při sterilaci, tzn. víčka se dobře uchytí a guma přilne těsně k okraji zavařovací sklenice.

Jak vyrobit jednoduchý svícen

Do vody vložte květiny, listy, větvičky, použít můžete i umělé květiny, korálky a další dekorace. Až budete spokojeni s tím, jak vypadá, dolejte vodu tak, aby byla co nejblíž okraji sklenky – tím ji zneviditelníte. Do sklenky uvnitř vložte čajovou svíčku a je hotovo.

Jak vyrobit svícen na hrob

Jak na výrobu:Vezměte sklenici a očistěte její stěny uvnitř i zvenčí.Vložte dovnitř fotografii, přitiskněte ji na stěny a připevněte lepičkou.Vložte čajovou svíčku na baterie. Ne skutečný plamen, jinak budete hasit!A máte hotovo! Máte-li víčko, můžete zavíčkovat a položit na hrob.

Jak si vyrobit umělý sníh

Budete potřebovat misku, jedlou sodu a vlasový kondicionér bílé barvy. Do misky dejte tři hrnky jedlé sody, půl hrnku kondicionéru a důkladně promíchejte. Až bude hmota připomínat sníh, je hotovo. Pokud by se vám hmota lepila, přidejte ještě trochu sody, dokud nebudete mít sypký sníh.

Jak si vyrobit doma svícen

Na čajovou svíčku lze vyrobit svícen ze skleničky od paštiky, ale použít můžete i menší skleničku na alkohol. Stačí na ni jen nakapat roztavenou hmotu z tavné pistole a „omočit“ ji ve vrstvě korálků, dekoračních kamínků, barevného písku, ale i zrnkové kávy, nového koření, celého pepře nebo i sypaného čaje.

Jak poznat špatné Zavařenou sklenici

Při zavařování je potřeba udělat test, abyste si mohli být jistí, že je správně zavařená. Hotovou zavařeninu vytáhněte ze zavařovacího hrnce, otočte ji dnem vzhůru a na 5 minut postavte na víčko. Pokud tekutina neuniká, zavařenina je správně zavařená a můžete ji uložit.