Co všechno umí multifunkční hrnec?

Co všechno umí multifunkční hrnec?

Co se dá vařit v multifunkčním hrnci

Můžete v něm nejen vařit, ale také ohřívat, dusit, smažit, fritovat, vařit v páře, vyrábět jogurt či marmeládu, využít funkci pomalého vaření a poslouží vám také jako rýžovar. V naší nabídce naleznete také modely, které mají nadstandardní funkci tlakového vaření.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi pomalým a multifunkčním hrncem

Příkon. Příkon má vliv na rychlost vaření a udává, kolik elektrické energie spotřebuje hrnec za hodinu. A i v případě výkonu se od sebe pomalé a multifunkční hrnce zásadně liší. Zatímco u pomalých hrnců je výkon nejčastěji v rozmezí 160 – 250 W, u multifunkčních se výkon pohybuje v rozmezí cca 600 – 1 500 W.

Proč multifunkční hrnec

Multifunkční hrnec je zařízení s více předprogramovanými nastaveními, a zvládne připravovat pokrmy na všemožné způsoby. Patří sem dušení, smažení, vaření, pomalé vaření, pečení a další. Vzhledem k tomu, že multifunkční hrnec má jednoduché, obvykle digitální ovládání, jeho použití je intuitivní.

Jak vařit rýži v multifunkčním hrnci

Jak vařit rýži v multifunkčním hrnci

Rýži nejprve propláchněte pod vodou a vložte do multifunkčního hrnce. Rýži následně zalijte vodou a osolte. Na 1 šálek rýže konkrétně přidejte 1,25 šálku vody. Rýži s vodou promíchejte, multifunkční hrnec zavřete, zvolte funkci tlakového vaření a rýži takto vařte 8 minut.

Jak dlouho vařit brambory v multifunkčním hrnci

Brambory vložte do parního koše, poté do nádoby s 200 ml vody. Doba vaření: 6 minut.

Jak uvařit těstoviny v multifunkčním hrnci

Do horké vody vsypte těstoviny, zavřete víko a nastavte program MultiChef na 96°C a čas, který doporučuje výrobce na obalu – může se pohybovat od 3 minut až do 11 minut nebo i více a navíc tento program umožňuje nastavení po minutách.

Jak funguje multifunkční hrnec

Jak funguje multifunkční hrnec Multifunkční hrnec je přístroj napájený za pomoci el. energie – jednoduše ho zapojíte do zásuvky. Díky velkému množství nástavců a praktickému provedení s ním lze vařit, péct, grilovat, smažit, vařit v páře, zapékat nebo fritovat.

Proč si pořídit Pomalý hrnec

Přestože vaření v pomalém hrnci trvá několik hodin, tedy déle než zaměstnáváte troubu či sporák, je o něco šetrnější vůči výdajům za energii. Nepotřebuje totiž od zařízení podat velký výkon během krátké chvíle, a hlavně má celou dobu téměř konstantní spotřebu.

Jak uvařit polévku v multifunkčním hrnci

Nejprve si tedy na polévku připravte všechny potřebné suroviny, které očistěte a nakrájejte. Následně dle zvoleného receptu multifunkční hrnec na polévku jednotlivé přísady orestuje či opeče. Po přidání vody bude v nastavení receptu zpravidla následovat tlakové vaření.

Jak dlouho se vaří brambory v pomalém hrnci

Brambory a cibuli nakrájejte na kolečka a společně se slaninou vrstvěte střídavě do pomalého hrnce. Zapněte na vyšší stupeň High na 3 hodiny.

Co vše se dá vařit v pomalém hrnci

Pro vaření v pomalém hrnci se nejlépe hodí veškeré hovězí maso, které je třeba připravovat dlouho, zj. kližka, líčka, plec, hrudí nebo žebra. Z dalších druhů masa pak vepřové koleno, vepřová plec, vepřová kýta, jehněčí kýta, ale také kuřecí stehna, kuřecí špalíčky, kuře a kachna vcelku.

Jak se vaří rýže v pomalém hrnci

Rýži, skořici a cukr dejte do hrnce, zalijte vodou a mlékem a promíchejte. Hrnec zapněte na vaření při nízké teplotě (tenhle program na mém hrnci trvá 4 hodiny) a nechte vařit. Alespoň jednou za hodinu rýži promíchejte. Vařte, dokud nebude rýže úplně měkká.

Jak dlouho vařit rýži v pomalém hrnci

Rýži propláchněte, nasypejte do pomalého hrnce a zalijte teplým vývarem a vínem. Vařte v hrnci cca hodinu.

Na co se používá pomalý hrnec

Pomalý hrnec je ideální pro vaření omáček, vývarů i přípravu nejrůznějších druhů masa. To ale není vše, co dokáže. V symfonii chutí promění i obyčejnou zeleninu, těstoviny a vykouzlí i dezerty. Vše ale záleží na vaší fantazii a chuti objevovat.

Jak udělat dobrou rýži

Rýži osolte a zalijte studenou vodou v poměru 1:2 (jeden díl rýže a dva díly vody). Při takovém poměru se všechna voda vstřebá, rýži nemusíte slévat a zůstane kyprá. Vařte 15-20 minut při mírné teplotě s odkrytou pokličkou. Pozor dobu varu musíte přizpůsobit i druhu rýže viz popis druhy rýže a jejich využití.

Jak dlouho péct kuře v pomalém hrnci

Maso krátce orsetujte, vše zalijte vývarem, lehce osolte a přesuňte hrnec do základny pomalého hrnce. Zapněte program rychlé vaření 7 hodin nebo pomalé 10. (Pokud vaříte kuře, budou stačit 3 hodiny na rychlé vaření a 5 hodin na pomalé. (Čas se může celkem zásadně měnit podle kvality a stáří masa.

Co se stane když snim Nedovarenou rýži

První věc, na kterou je potřeba dbát, je to, abyste rýži vařili v hrnci, který má přiléhavou pokličku. Jakmile rýži dovaříte, řádně hrnec přiklopte a nechte ještě 10 minut stát. Pokud je i tak rýže nedovařená, přilijte trochu vroucí vody a ještě ji na mírném plameni povařte.

Co si dát s rýži

Dalšími skvělými tipy je rýže jako příloha k plátku masa. Ať už zvolíte kuřecí nebo krůtí, ideálně na přírodno, nebo třeba vepřový plátek, který opečete společně se žampiony. Pro opravdové gurmány jsou skvělým receptem i játra na cibulce, které jsou s rýží naprosto vynikající.

Co delat v Pomalem hrnci

Co se dá v pomalém hrnci uvařit

Skvěle se hodí na přípravu chutných silných vývarů, omáček, gulášů, masových rolád a pečených mas. Především hovězímu nebo zvěřině delší vaření či dušení za nižší teploty vyloženě prospívá. To si můžete vyzkoušet v receptu na kančí guláš z pomalého hrnce.

Jak uvařit guláš v pomalém hrnci

Omyté, osušené a na stejně velké kostky nakrájené maso vložíme do keramické nádoby pomalého hrnce. Přidáme jemně nakrájenou cibuli, zbývající suroviny (kromě majoránky a prolisovaného česneku) a vše promícháme. Keramickou nádobu postavíme do pomalého hrnce, přiklopíme poklicí, zapneme na II. stupeň a vaříme 4 hodiny.

Proč se nesmí ohřívat rýže

Rýže. Je to velmi podobné jako u brambor. Uvařenou rýži doporučujeme zkonzumovat hned teplou. Vychladnutím při pokojové teplotě se v rýži rozmnoží bakterie zvané bacillus cereus, které mohou způsobit otravu a při opětovném ohřátí se mění v odolné toxické buňky.

Jak ohřát vařenou rýži

Pokud chcete zmrazenou rýži nebo rýžový pokrm použít, ohřejte ji přímo zmraženou, a to opět v troubě nebo mikrovlnce. Možné je ji také rychle spařit vařící vodou. Ujistěte se, že je plně prohřátá, než ji budete podávat.

Co uvařit k obědu rychle

13 receptů na rychlý oběd do půl hodiny!Italská zeleninová polévka.Zapečený chléb se špenátem a sýrem.Tortilly s grilovanou zeleninou, hovězím masem a kozím sýrem.Snadný těstovinový salát.Bulgur s pečenou zeleninou.Bramboráčky s glazovanými žampiony a cibulíPizza z arabského chleba.Tortilla s kuřecím masem a zeleninou.

Co si dát k obědu

Sobotní oběd 30x jinak aneb co vařit o víkendu1. Vepřo knedlo zelo.2. Vídeňský řízek.3. Plněné papriky v rajské omáčce.4. Losos na másle s bylinkami.5. Houbová omáčka na smetaně6. Hovězí vývar.7. Kuřecí závitky se šunkou a sýrem.8. Pravé italské rizoto.

Jak zahustit guláš v pomalém hrnci

Pokud chceš guláš hustější, můžeš zahustit celozrnnou mouku rozmíchanou v trošce vody. Pokud se naopak odpařilo hodně vody, guláš zřeď přilitím další vody.