Co umí Batman?

Co umí Batman?

Co dělá Batman

Batman funguje v komiksových příbězích i dalším zpracování jako superhrdinský ochránce fiktivního města Gotham City. Je charakteristický tím, že používá symboliku netopýra, pomocí níž nahání strach nepřátelům – původně kriminálníčkům, později také superpadouchům, a dokonce i celogalaktickým hrozbám.

Kdo zabil Batmanovi rodiče

Dětství V osmi letech přišel Bruce Wayne o rodiče, když je chladnokrevně zabil zločinec jménem Joe Chill. Bruce přísahal nad hrobem svých rodičů, že jejich smrt pomstí a bude bojovat proti zločinu v Gothamu. Po smrti rodičů se Bruce ujal komorník Alfred Pennyworth, který sloužil rodině Waynů několik let.

Jak jde Batman po sobe

Film a televize

V USA se stal v 60. letech populárním televizní seriál Batman. Světovou proslulost pak získal díky filmu Batman režiséra Tima Burtona z roku 1989, který byl následován filmem Batman se vrací (1992). Série pokračovala filmy Joela Schumachera Batman navždy (1995) a Batman a Robin (1997).

Kdo hrál prvního Batmana

Batman se v komiksu objevil poprvé v roce 1939 a hned se stal oblíbeným přírůstkem do DC comics. V roce 1940 se k Batmanovi přidává jeho spolehlivý parťák Robin. A od té doby plní komiksy s naším hrdinou obchody po celém světě. První batmanovský film vyšel v roce 1966 a prvního Batmana ztvárnil Adam West.

Kde zije Batman

Už víme, že identita Batmana je Bruce Wayne, zámožný obchodník, který žije v Gotham City. Bruce je často viděn jako nezodpovědný a povrchní playboy, který žije z majetku po svých rodičích.

Kdo vymyslel Batmana

Bob KaneBill Finger
Batman/Autoři

Jak se stal Batman

Tu noc si Bruce Wayne uvědomil, že klíčem k jeho boji se zločinem bude strach. Strach, který vůči němu nikdo z pouliční sebranky necítil, a proto byl poražen. Tu noc se z Bruce Waynea stal Batman.

Jak vznikl Batman

Zatímco Bob Kane se věnoval návrhu netopýřího muže, tak Bill Finger měl za úkol vymyslet identitu. Po týdnech vymýšlení vzešlo jméno Bruce Wayne. Bruce Wayne vznikl spojením dvou jmen. Prvním byl skotský patriot Robert Bruce.

Jak se jmenuje Batman

Dva roky slídění po ulicích jako Batman, který nahání strach zločincům, zavedly Bruce Waynea hluboko do stínů Gotham City.