Co to znamená No Frost?

Co to znamená No Frost?

Jak funguje No Frost lednice

Díky systému No Frost je odmrazování už jenom vzpomínkou. Ventilátor rozptyluje po prostoru mrazáku či ledničky chladný vzduch, který je suchý, takže se z něj nevytváří led. Výhody jsou jasné.
Archiv

Co to je Totál No Frost

Chladničky společnosti LG s funkcí Total No Frost není nutné odmrazovat. Díky rovnoměrnému rozložení vzduchu se sníží vlhkost uvnitř lednice a na stěnách nevzniká námraza.
Archiv

Jaké užitky přináší systém No Frost

Zásadní předností je samozřejmě eliminace námrazy a případně vznikajícího ledu z vnitřku ledničky – ledničku není nutné odmrazovat, což je velmi výhodné. Díky tomu, že v ní nevládne vysoká vlhkost, v ní lze skladovat potraviny mnohem déle. Systém No Frost způsobuje, že lze ledničku mnohem snadněji čistit.

Jak funguje Samoodmrazovací lednice

Jak to funguje Chladnička s funkcí No Frost je vybavena odvodním systémem, kterým je za pomocí ventilátoru odváděna z vnitřního prostoru lednice vlhkost. Odtud putuje do výparníku. Vlhký vzduch se na výparníku sráží, ochladí se a následně cirkuluje jako suchý vzduch zpět do vnitřního prostoru.

Jak casto odmrazovat lednici No Frost

Mrazáky, které nedisponují funkcí No Frost, je nutné odmrazovat pravidelně. Doporučuje se odmrazovat minimálně 1 – 2× za rok. Ideální je plánovat odmrazování na zimní měsíce. Pokud jste nuceni odmrazovat v letních měsících, můžete potraviny uložit do chladícího boxu.

Co znamená No Frost u mrazáku

No Frost v mrazáku – v mrazáku nevzniká žádný led. Nemusíte vyndávat zmrzlé potraviny a šroubovákem námrazu odsekávat. Navíc potraviny nejsou celé omrzlé a vidíte, co hledáte. No Frost v chladničce – kromě toho, že se na stěnách nevytváří námraza, beznámrazový systém udrží potraviny déle čerstvé a plné vitamínů.

Jak odmrazit lednici No Frost

Jakmile bude lednice prázdná, připravte si dva hrnce s horkou vodou. Jeden vložte do lednice a zavřete dveře, ve druhém udržujte vodu horkou. Až první hrnec zchladne, rychle ho vyměňte za druhý. Horká voda v hrnci urychlí rozpouštění ledu, takže do 30 minut by lednice měla být bez námrazy.

Jak pracuje invertor v lednici No Frost

Ty řídí takzvaný invertor, což je vlastně frekvenční měnič, který řídí nejen frekvenci napětí (počet otáček kompresoru), ale i velikost napětí (výkon kompresoru). Zařízení tak spotřebovává jen takový výkon, který potřebuje. Nedochází k přechlazování, motor plynule běží bez zatěžování Start/Stopu a je výrazně tišší.

Co znamená Samoodmrazovací

Beznámrazový systém zajišťuje neustálou cirkulaci vzduchu v ledničce. Tím dochází k snížení vlhkosti, ideálnímu rozprostření chladu a eliminaci námrazy, díky čemuž není nutné lednici pravidelně odmrazovat. Snižují se také energetické ztráty.

Proč je voda v lednici

Pokud tedy máte v chladničce vodu, je zřejmě ucpaný odtok vody. Obvykle stačí opatrně strčit do otvoru špejli, plastové brčko nebo měkkou, ale tuhou hadičku. Voda pak odteče na motor kompresor a odpaří se. V žádném případě nepoužívejte k protažení otvoru tvrdé a ostré předměty, ani horkou vodu.

Proč odmrazovat lednici

Lednice, které nedisponují technologií No Frost, je nutné pravidelně odmrazovat, protože námraza velmi výrazně zvyšuje energetickou spotřebu. Pravidelným odmrazováním snižujete energetickou spotřebu a prodlužujete životnost vašeho spotřebiče.

Jak zvýšit vlhkost v lednici

Potraviny skladujte organizovaným způsobem, aby byla zajištěna dostatečná cirkulace vzduchu ve spotřebiči. Nedoporučujeme uchovávat potraviny u zadní stěny, může to zvýšit kondenzaci a způsobit zkažení ovoce a zeleniny. Potraviny se doporučuje uchovávat v krytých skladovacích nádobách.

Co je to výparník u lednice

výparník – je potrubí, v němž chladivo vře, rozpíná se a ochlazuje. Toto potrubí je omotané kolem krabice, ve které je v ledničce nejvíce zima.

Jak dlouho vydrží voda v lednici

Otevřenou vodu skladujte v chladu a temnu. Spotřebujte ji do 3 – 4 dní.

Jak se čistí lednice

Jak čistit ledniciOdpojte lednici ze zásuvky elektrické sítě.Vyjměte potraviny.Vyjměte police a přihrádky.Použijte Dezinfekční univerzální čistič ve spreji Sanytol, který nanesete přímo na stěny lednice.Sprej Sanytol také použijte na police a přihrádky a celý proces opakujte.Umyjte těsnění dveří.

Jak se zbavit námrazy v lednici

Jestli chcete být s odmrazováním hotovi co nejdříve, můžete do ledničky vložit nádobu s horkou vodou a urychlit tak tání ledu. Dobrý je například plech, do kterého dáte horkou vodu z ryhlovarné konvice. Nikdy však nepolévejte horkou vodou přímo stěny lednice, mohly by popraskat.

Na jakou teplotu nastavit lednici

Díky příliš nízké teplotě rovněž dochází i k namrazení potravin. Ideální proto je, když pro uchování kvality potravin teplotu nastavíte na 4 °C. V žádném případě by teplota v lednici neměla přesáhnout 8 °C, protože pak pro změnu hrozí přemnožení nebezpečných bakterií. V mrazáku by teplota měla být nastavena na -18 °C.

Kde je v lednici největší zima

Nejchladněji je v dolní části lednice. Pokud bude teplota lednice nastavena na výše zmiňovaných 4 °C, v dolní části lednice bude teplota okolo 0 °C. V dolních přihrádkách skladujte potraviny, které podléhají rychlému kažení například ryby, chlazené kuřecí maso atd.

Proč neodtéká voda z ledničky

Pokud tedy máte v chladničce vodu, je zřejmě ucpaný odtok vody. Obvykle stačí opatrně strčit do otvoru špejli, plastové brčko nebo měkkou, ale tuhou hadičku. Voda pak odteče na motor kompresor a odpaří se. V žádném případě nepoužívejte k protažení otvoru tvrdé a ostré předměty, ani horkou vodu.

Proč se srazí voda v lednici

Pokud tedy máte v chladničce vodu, je zřejmě ucpaný odtok vody. Obvykle stačí opatrně strčit do otvoru špejli, plastové brčko nebo měkkou, ale tuhou hadičku. Voda pak odteče na motor kompresor a odpaří se. V žádném případě nepoužívejte k protažení otvoru tvrdé a ostré předměty, ani horkou vodu.

Jak vyčistit žlábek v lednici

Poslouží jehlice nebo brčko, také odsávačka

Usazeniny s ním jednoduše vyjmete a kanálek pak vytřete mýdlovou vodou nebo čističem. Pomoci si můžete také tenkým elektrikářským hadem, injekční stříkačkou nebo dětskou odsávačkou na hleny napojenou na vysavač.

Jak často mýt lednici

Jak často ledničku čistit

Důkladnější očistu je dobré absolvovat cca jednou za měsíc. Odnímatelné části, jako jsou zásuvky poličky, šuplíky atd., vyndejte a omyjte teplou vodou s kapkou mycího prostředku. Lehce namočeným hadříkem otřete i vnitřní části lednice.

Jak umýt lednici před prvnim pouzitim

Během přepravy a skladování se v ní i na ní usadily mikročástice prachu a jiného znečištění. Proto je na místě ji před první použitím a uvedením do reálného provozu řádně vyčistit. Na to vám skvěle poslouží voda s octem, běžným saponátem na nádobí nebo speciální chemický prostředek na mytí lednic.

Proč odmrazovat mrazák

Pravidelné odmrazování mrazáku se vám vyplatí

Námraza zvyšuje spotřebu energie – už 3 mm námrazy zvýší spotřebu o 30 %. Pokud máte v mrazáku 1 cm námrazy, spotřebovává váš mrazák až o 75 % více energie. Námraza se tak projeví i na vašem účtu za elektřinu.

Proč vzniká námraza v mrazáku

Namrzání totiž způsobuje zvýšená kondenzace vlhkosti. Ta může vzniknout, když např. lednici příliš často otevíráte, dáváte do ní ještě teplá jídla apod.