Co to jsou sekční vrata?

Co to jsou sekční vrata?

Co znamená sekční vrata

Základním principem sekčních vrat je kolejnicový systém, po kterém zajíždějí jednotlivé sekce vrat pod strop, tak aby co nejméně zasahovala do otvoru, popřípadě před otvor garáže. Jednotlivé sekce jsou spojeny panty, které jsou navrtány v sekcích.
Archiv

Jak široká vrata do garáže

Standardní velikost garážových vrat je 2.500 x 2.250 mm (šířka x výška). Kromě standardních rozměrů garážových vrat existují také speciální řešení pro obzvláště malé, velké nebo nízké rozměry garážových vrat.

Jaké vrata do garáže

Potřebujete-li vraty garážové prostory izolovat, jsou sekční vrata, odsuvná vrata nebo křídlová vrata pro Vás to nejlepší řešení. Rolovací garážová vrata jsou vhodná pro menší stavební otvory a tam, kde je potřeba šetřit místem, protože nezabírají žádný prostor na stropě, v garáži ani jejím okolí.

Jakou vysku garážových vrat

Výška garážových vrat zůstává stejná jako v případě jediného vozidla. Tj. garážová vrata musí být vysoká minimálně 2 metry, u vyššího vozu pak musí být mezera alespoň 20 centimetrů. Z hlediska délky garáže bývá situace vcelku jasná, vozy zpravidla stojí vedle sebe.

Jak mazat garážová vrata

Promazání garážových vrat

Pečlivě promažte osičky koleček, panty, pružiny a ložiska garážových vrat, a to nejlépe vazelínou případně olejem. Pozor však na kolejnice, ty nikdy nepromazávejte! Zbytečně by se na nich pak držely nečistoty a vrata by se mohla zadrhávat.

Co jsou to vrata

Vrata jsou stavební prvek sloužící k uzavření větších vstupních otvorů. Zhotovují se obvykle z dřeva, kovu či plastu, někdy je využita kombinace více materiálů (například dřevěná vrata pobitá plechem).

Jak vyřešit vjezd do garáže

Zámková dlažba (venkovní klasika) Velmi důležitá je volba povrchu vjezdu do garáže.Keramická dlažba. Výbornou alternativou je také keramická dlažba.Betonová dlažba. Keramická venkovní dlažba je tedy výborným řešením pro vjezd do garáže.Zatravňovací dlažby.

Jak velkou garáž postavit

Ideální rozměry garáže pro jedno auto

Šířku vozidla počítejte 1,9 m, délku 5 m a výška většinou nepřesáhne 2 metry. V modelovém příkladu na nejprodávanější české Octavii vychází optimální rozměr garáže 3 x 6,2 m. Výška garáže se odvíjí o výšky vozidla i minimální výšky garážových vrat.

Jak velkou garáž

Teoreticky to vypadá tak, že pro malé osobní automobily do 4,25 m postačí garáž o rozměrech 2,7 x 5,3 m, střední a velká osobní auta a malé karavany do 5 m se vejdou do prostoru 3 x 6,2 m a velké karavany pohodlně uschováte v rozměrech 3,5 x 8,6 m.

Jak opravit garážová vrata

Častým servisním zásahem je i výměna pružin nebo kompletní výměna torzního systému u sekčních garážových vrat (nejčastěji pružiny u garážových vrat STANLEY). Také nabízíme prodej samotných náhradních dílů k sekčním a roletovým vratům jako jsou panty, torzní pružiny, jednotlivé sekce, těsnění atd.

Jak udělat dřevěná vrata

Pro rám vrat o šířce křídel do 1,5 m použijeme tři dobře proschlé trámky o profilu nejméně 10×10 cm (pro rozměrnější vrata silnější), které spolu spojíme pomocí čepů a dlabů. Jejich výroba ostrým dlátem je poměrně snadná a výsledek je spolehlivější než spojení přeplátováním a hřebíky nebo vruty.

Jak daleko od vjezdu se smí parkovat

Pokud je obousměrná komunikace, tak musí být 6 m, IMHO to na stání před vjezdem nijak nedopadá. Rozhodující je zda vozidlo tvoří překážku.

Co delat v garazi

Garáž není skladiště, ale musí sloužit účelně. Každá krabice od bot navíc je zbytečnou překážkou. Počítejte s dostatkem místa na uskladnění kol, pneumatik, nářadí, zahradního náčiní, vysokotlakého čističe, zimní lyžařské výbavy a dalších sezónních věcí.

Jaké povolení na stavbu garáže

Pro garáž do 25m2 zastavěné plochy

Garáž do 25m2 zastavěné plochy dle § 103 odst. 1)a stavebního zákona 183/2006 Sb. nevyžaduje stavební povolení ani ohlášení. Takové garáže se povolují v režimu územního souhlasu dle §96 odst.

Jak udělat základy na garáž

Železobetonovou základovou desku je třeba umístit na základovou spáru vyhloubenou do nezámrzné hloubky 50 až 80 cm podle místního klimatu. Spodní vrstvu zpravidla tvoří hutněný štěrk, prostor pod základovou deskou podle potřeby zpevňuje obvodové ztracené bednění, v základové desce je uložen beton.

Jak siroke stání pro dvě auta

Pro dvě auta počítejte minimálně se 6 x 6 až 6,5 m, ale v obou případech raději dejte větší vůli šířce, zvláště pokud chcete získat trochu úložného prostoru – se šířkou 4 m pro jedno auto a 7 až 8 m pro dvě se vám bude pohodlněji pohybovat okolo vozidel a po stranách vám zbude místo třeba na police.

Jaký pohon vrat

Pro nové křídlové jsou určeny pohony se zabudovaným motorem, který není vidět, pro starší typy bran jsou vhodné pohony s kloubovými rameny. Dalším řešením je podzemní pohon umístěný pod bránou. Velké a těžké křídlové brány snadno unesou pohony s přímými rameny.

Čím natřít dřevěná vrata

Odpověď: Za vhodnou považuji aplikaci tenkovrstvého lazurovacího laku jako je např. s 1035 lazurol topdecor. lazurovací lak se vsákne do dřeva a chrání jej proti vlhkosti, nezanechá na povrchu nátěrový film, dřevo může "dýchat a pracovat", nátěr nepraská, neloupe se a obnova je snadná opětovným napuštěním.

Jak si vyrobit vrata

Výroba vrat – co si připravit a jak začít

Nejjednodušší volbou je volba základní konstrukce do tvaru písmene Z, tím se vytvoří rám. Ten se pak pokryje vybranými prkny. Trámky rámu by měly být dobře proschlé a dostatečně silné. Spoje se provádí čepy a dlaby.

Co dělat když vám někdo parkuje na soukromém pozemku

Další možnost je celou věc oznámit na místně příslušný úřad. Tento úřad z moci úřední zjistí majitele a může mu nařídit vozidlo odstranit. Dále je možnost podat na majitele vozidla žalobu k soudu za zásah do vlastnických práv. K tomu stačí registrační značka vozidla, není nutné znát jméno majitele.

Co dělat když mi někdo brání při výjezdu auta

Blokující vozidlo tvoří překážku,jeho řidič porušil dopravní ustanovení o parkování v rozporu se zák. 361 . V situaci,kdy si nepomůžete odstrčením vozidla (což je zavádějící z hlediska vzniku možné škodní události ), je na místě volat policii městskou ,která zrealizuje odtah.

Co nesmí být v garáži

Žádné jiné předměty nejsou povoleny v garážích skladovat. V hromadných garážích se nesmějí skladovat ani pohonné hmoty." Přesto asi nikdo nedokáže lidem zabránit aby v ní alespoň něco, co do garáže nepatří, neskladovali.

Jak se zbavit vody v garáži

Pořiďte si garážovou rohož Rohože absorbují vodu z tajícího sněhu a ledu a společně se zbytkovou posypovou solí z kol vozu je drží mimo podlahu garáže. Navíc se snadno udržují, zpravidla postačí vzít do ruky vysavač, a rohož je zase čistá.

Kde můžu postavit garáž

Jednou ze základních podmínek umístění garáže je to, že musí být umístěna v minimální vzdálenosti 1,5 metru od sousedního pozemku rodinného domu (pokud je za plotem pozemek jiný, vzdálenost se dodržet nemusí, vždy ale záleží na konkrétním případu).

Jak velký může být zahradní domek bez stavebního povolení

Zahradní domek bez stavebního povolení

Jde o stavby do 25 m2 zastavěné plochy a do 5 metrů výšky, s jedním nadzemním podlažím, podsklepené nejvýše do hloubky 3 metrů a na pozemku rodinného domu nebo stavby určené pro rodinnou rekreaci.