Co to je pěna?

Co to je pěna?

Co je RE pěna

RE pěna je rozemletá recyklovaná pěna, spojená lepidlem a slisovaná. Všeobecně se využívá hlavně ve stavebnictví jako termo-izolační materiál. Do postelí ale nepatří.
Archiv

Jaký je rozdíl mezi PUR pěnou a studenou pěnou

Studená pěna

Díky ní je více odolná vyvíjenému tlaku, má vysokou vzdušnost, elasticitu a lépe odvádí vlhko a přebytečné teplo. Jedná se o pěnu s delší životností, než je tomu u PUR pěny, je odolnější proti proležení a lépe drží tvar. A nebojte se, není studená.
Archiv

Jak se vyrábí PUR pěna

PUR pěna vzniká přímo na místě směšováním dvou tekutých složek, které se na podklad nanášejí stříkáním. K nástřiku PUR pěn se používá speciální vysokotlaké zařízení se směšovací pistolí. Pěna se v průběhu reakce, která trvá několik sekund, spojí trvale s podkladem a po několika minutách zreaguje na nelepivou vrstvu.

Co to je studená pěna

Studená pěna je v podstatě vylepšenou verzí polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou. Díky této vlastnosti jsou matrace vzdušnější, tvarově stálejší a trvanlivější. Velkou je, že se při výrobě nepoužívá formaldehyd ani jiné škodlivé látky, takže je ideálním materiál pro výrobu zdravotních matrací.
Archiv

Jakou pěnu na matrací

Všeobecně potom platí, že nejlepší je vybírat si z matrací s co nejvyšší hustotou pěny. Ideální typ tedy představuje pěna s hustotou 55 kg/m3 a s menším odporem proti stlačení. Taková pěna je velmi pohodlná a zůstává tvarově stálá dlouhá léta.

Co je to Visco pěna

Paměťová pěna (nebo také viscoelastická pěna / líná pěna) vhodná k výrobě vrchní matrace pro změkčení a zkvalitnění anatomických vlastností stávající matrace. Jedná se o unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě.

Co je 100% polyuretan

Polyuretan (zkratka PU) je polymer hojně využívaný ve stavebnictví, při výrobě nábytku, obuvy a také oblečení a módních doplňků. V textilním průmyslu se používá buď 100% polyuretan nebo textilní materiál potažený vrstvou polyuretanu.

Co je flexifoam pěna

Flexifoam pěna je kompaktní kvalitní PUR pěna. Patří k nové generaci PUR pěn, které jsou charakteristické vysokou elasticitou, tvarovou stálostí, houževnatostí, dlouhou životností a prodyšností. Pěnové matrace, které obsahují pěnu Flexifoam, nabízí skvělé ortopedické vlastnosti při zachování dlouhé životnosti.

Co je pěna s pamětí

Paměťová pěna (nebo také viscoelastická pěna / líná pěna) vhodná k výrobě vrchní matrace pro změkčení a zkvalitnění anatomických vlastností stávající matrace. Jedná se o unikátní typ polyuretanové pěny s otevřenou buněčnou strukturou, která mění svoji tvrdost v závislosti na teplotě.

Co je to za materiál PU

WINIW syntetická kůže z mikrovláken je nejkvalitnější umělá kůže, vypadá a cítí se jako kůže, má vynikající fyzikální a chemické vlastnosti, vynikající trvanlivost, dokonce lepší výkon než kůže. Jde o optimální kožený náhradní materiál a dokáže kůži dokonale nahradit.

Co se vyrabi z polyuretanu

Polyuretany se dnes využívají především k izolaci budov (cca 30 %), při výrobě nábytku a matrací (cca 20 %), v automobilovém průmyslu (cca 15 %), pro výrobu barev a laků (cca 10 %) a mnoha dalších produktů.

Co je hybridní pěna

Hybridní pěny jsou vysoce odolné a spojují výhody všech nejoblíbenějších materiálů v jednom – HR studené pěny = vzdušnost a pružnost, latexu = termoregulace a nezničitelnost a visco paměťové pěny = přizpůsobivost.

Jakou pěnu na matraci

Všeobecně potom platí, že nejlepší je vybírat si z matrací s co nejvyšší hustotou pěny. Ideální typ tedy představuje pěna s hustotou 55 kg/m3 a s menším odporem proti stlačení. Taková pěna je velmi pohodlná a zůstává tvarově stálá dlouhá léta.

Co je Ecocell pěna

Popis. Matrace s jádrem Ecocell + líná pěna 1 je tvořena 10 cm polyureutanovým jádrem Ecocell a 2 cm líné pěny, která se přizpůsobí každé části vašeho těla a poskytne mu ideální oporu tam, kde je potřeba. Ecocell je materiál antialergenní a antibakteriální. Má snímatelný potah s Aloe Vera (odvádí pot od těla pryč).

Jaký je rozdíl mezi eko kůži a koženkou

Zásadní rozdíl spočívá v tom, že koženka se nejčastěji vyrábí z tkaninového základu, na který se nanáší PVC vrstva. Eko kůži pak tvoří rovněž dvě vrstvy materiálů, ovšem vnější vrstva je polyuretanová, podklad je pak vyrobený z bavlny.

Kam patří PUR pěna

Informaci o tom, jaká firma ve Vaší obci tříděný odpad sváží, získáte na obecním úřadě. Pokud se potřebujete pytle s pěnou zbavit hned, tak bych osobně zvážila odložení do kontejneru na směsný plast a v případě, že pro polyuretan nebude mít svozová firma odbyt, jej na dotřiďovací lince odstraní do komunálního odpadu.

Co je pěna Orthocell

Je trvale elastická s trojrozměrnou buněčnou strukturou, umožňuje efektivní cirkulaci vzduchu a nabízí vynikající adaptabilní body. Orthocell ™ je pevnější pěna, která si neustále zachovává svůj tvar, bez ohledu na to, jaký tlak je na ni vyvíjen. Jádro je vyrobeno ze 4 cm pěny Orthocell ™ a navíc 1 cm pěny Formacell.

Jak funguje paměťová pěna

Matrace z paměťové pěny (nazývané také visco-elastická pěna, líná pěna či lazy foam) mění svou tuhost vlivem tělesného tepla a tlaku spáče, čímž zajišťují rovnoměrné rozložení hmotnosti a výbornou oporu jak svalům, tak páteři. Je však třeba tělu poskytnout určitý čas, aby si na paměťovou matraci zvyklo.

Jak poznat kvalitni kůži

Pravá kůže bude na dotek velmi příjemná, skoro až hebká a k tomu i pružná. Viditelné na ní budou nepravidelně rozmístěné póry a vrásky. Naopak umělá kůže bývá na dotek hladká, ale ne tolik příjemná.

Jak poznám že jsou boty kožené

A jak to tedy poznáme Asi nejjednodušší způsob, jak zjistit, zda je jedná o pravou či umělou kůži je – podívat se na štítek. Pravé kožené výrobky hrdě nosí logo či štítek s touto informací. Pokud naopak najdete výrobek se štítkem „umělá kůže“ je velmi nepravděpodobné, že by se v tomto případě jednalo o kůži pravou.

Na co se pouziva montážní pěna

Montážní pěna je důležitým pomocníkem mnoha stavebníků. Své uplatnění nachází jak při pracích v interiéru, tak exteriéru. Ve vnitřních prostorách se nejčastěji používá k usazování obložkových zárubní, lepení van a sprchových vaniček nebo k izolaci potrubí, stropu nebo střešních konstrukcí.

Kam vyhodit pěnu

Pokud se potřebujete pytle s pěnou zbavit hned, tak bych osobně zvážila odložení do kontejneru na směsný plast a v případě, že pro polyuretan nebude mít svozová firma odbyt, jej na dotřiďovací lince odstraní do komunálního odpadu.

Jaká je životnost matrace

I ta nejkvalitnější matrace má svou životnost, kterou výrobci stanovují v rozmezí zhruba 15 až 20 let. Z hlediska udržení hygienického standardu však doporučují matraci vyměnit po 7 až 10 letech.

Jaký je rozdíl mezi kůži a koženkou

Hlavním rozdílem mezi kůží a koženkou je cena. Kůže je výrazně dražší než koženka, je také odolnější a vyžaduje důkladnější údržbu. Kůže může snadno absorbovat skvrny a pachy a je obtížné ji čistit. Koženka je méně pórovitá jako kůže, a proto je vodotěsná a snadno se čistí, obvykle vlhkým hadříkem.

Jak dlouho schne PUR pěna

Teplotní odolnost vytvrzené pěny od -30°C do +80°C. Přibližně po 10 minutách již nelepí, cca po 25 minutách lze pěnu řezat a cca po 3 hodinách zatížit. K úplnému vytvrzení dojde po 5 až 8 hodinách (všechny údaje vycházejí z teploty +20°C).