Co to je koordinace?

Co to je koordinace?

Co je to koordinační cvičení

Koordinační cvičení je schopnost regulovat motoriku činnosti tak, aby průběh pohybu se co nejvíce blížil modelové (ideální) struktuře pohybové činnosti. Koordinace se spojuje s činností centrální nervové soustavy, která řídí a organizuje množství oblastí důležitých pro konkrétní pohyb.
Archiv

Jak trénovat koordinací

Několik cviků pro lepší balanci a koordinaciBěhem cvičení zavřete oči.Zkuste balanční cvičení pro zlepšení vaší koordinace.Začleňte silový trénink do svého cvičeníDělejte plyometrická cvičeníSkákání na bednu.Tancujte.Hrajte míčové sporty.Zvedejte nohy a tleskejte.
Archiv

Co je Nervosvalová koordinace

nervosvalová koordinace – schopnost střídat co nejrychleji kontrakci (stah) a relaxaci (uvolnění) svalového vlákna. typ svalových vláken. červená (pomalá) – umožňují pracovat dlouho, ale pomalu (hůř se unaví) bílá (rychlá) – pracují velmi rychle, ale jenom malou chvíli (rychle se unaví)
Archiv

Co je to obratnost

Obratností rozumíme schopnost přesně realizovat složité časoprostorové struktury pohybu. Tato motorická schopnost je úzce spojována s problémy řízení a regulace motoriky (Chytráčková).

Co to je kondiční trénink

Co je kondiční trénink Kondiční trénink je cvičení, které rozvijí a udržuje pohybové schopnosti a zlepšuje tělesnou zdatnost člověka. Kondiční pohybové schopnosti můžeme dělit na silové, rychlostní a vytrvalostní. Silová pohybová schopnost je schopnost udržet, překonat nebo brzdit určitý odpor.

Jak zlepšit obratnost

Nejznámější a nejjednodušší formu protažení svalu je strečink statický. Protažení do krajní pozice a udržení této polohy 20-30 sekund doprovázené vždy prohloubeným výdechem cíleně budete zlepšovat vaší flexibilitu svalových partií a pohyblivost. Výhodou statického strečinku je jednoduchost provedení cviku.

Co je dynamická síla

Dynamická síla:

Projevem je pohyb celého hybného systému nebo jeho částí. Podle velikosti odporu a rychlosti prováděného pohybu můžeme dynamickou sílu dále dělit: maximální síla – vysoký až téměř maximální odpor je překonáván malou rychlostí (rozvoj například pomocí metody maximálního úsilí, metoda opakovaných úsilí)

Co je to dynamická síla

Rychlá (dynamická) síla

Rychlá síla je schopnost svalů překonávat nemaximální odpor (střední až nižší) s vysokou až maximální rychlostí a s maximálním zrychlením, nebo-li schopnost svalu se co nejrychleji stáhnout (kontraovat).

Jak si zlepšit fyzičku

Pro zlepšení fyzičky je vhodné začít třeba i rychlou chůzí, jízdou na kole, perfektní je také plavání, bruslení, v zimě lyžování, nejlépe běžkování. A pak celá škála fitness aktivit a také běhání, které v posledních letech zažívá obrovský boom.

Jak nejlépe trénovat vytrvalost

8 rad, jak si vybudovat vytrvalostBěhejte dlouhé distance. V tomto bodu jde především o to strávit „na nohou" co nejvíce času, uběhnout větší vzdálenost se zpravidla mírnou intenzitou.Běhejte více.Vylaďte kondici.Buďte důsledníTerén lepší než silnice.Regenerujte efektivněSpěte dostatečněStravujte se zdravě

Co to je obratnost

Obratností rozumíme schopnost přesně realizovat složité časoprostorové struktury pohybu. Tato motorická schopnost je úzce spojována s problémy řízení a regulace motoriky (Chytráčková).

Jak cvičit reakce

Cvičení je určeno pro všechny věkové kategorie od přípravek po dospělé. Cvičení je nutné zařadit na začátek hlavní části tréninku, kterému musí předcházet důkladné rozcvičení. Cílem je zaměřeno na rozvoj vyražení, reakce na vnější podnět, sprint se změnou směru běhu a soubojové chování v situaci jeden na jednoho.

Co je to statická síla

1. Statická síla: úsilí se neprojevuje pohybem, většinou jde o udržení těla nebo břemena ve statické poloze.

Co je to svalová síla

Sílu lze definovat jako schopnost překonávat, udržovat nebo brzdit odpor svalovou kontrakcí při dynamickém nebo statickém režimu svalové činnosti. Svalová síla je funkčně dána stažlivostí svalu a může se projevit formou maximálního napětí nebo maximální rychlostí svalové kontrakce.

Co je explozivní síla

Explozivní síla se projevuje překonáváním nízkých vnějších odporů nebo hmotnosti vlastního těla maximálním zrychlením při jednorázovém (acyklickém) pohybu zúčastněných segmentů (např. při hodech, odrazech).

Jak poznat špatnou kondici

Výborným ukazatelem fyzické kondice je klidová tepová frekvence, která s postupujícím věkem pomalu klesá. Velký vliv na tepovou frekvenci má však i fyzická kondice. Čím lépe na tom jste, tím nižší klidovou tepovou frekvenci budete mít. Zdraví netrénovaní jedinci mívají tepovou frekvenci kolem 70 až 80 úderů za minutu.

Jak mít dobrou kondici

Pět tipů, jak zlepšit fyzickou kondici. Na začátku pomůže rychlá chůzeHýbejte se každý den.Začněte chůzíPřidávejte další sporty.Silové cvičení kombinujte s vytrvalostním.Nezapomeňte na zdravý jídelníček.

Jak zvýšit Vydrž u sexu

7 cest ke zlepšení výdrže a vytrvalosti aneb příprava na maratonPředvídejte. Chcete-li překonat své současné limity ve spotřebně kyslíku, musíte se pečlivě a poctivě připravit.Běhejte dlouho.Zvyšujte tempo.Jezte pro vytrvalost.Pracujte ekonomicky.Nezapomínejte na zotaveníMyšlenkové hry.

Co je to anaerobní cvičení

Anaerobní cvičení je krátkodobá pohybová aktivita, při které získává sval energii díky mechanismům anaerobního metabolismu (probíhá bez přístupu kyslíku). Cvičení má charakter silového tréninku, dochází při něm k rozvoji rychlosti a síly.

Jak zlepšit rychlost

Zapamatuj si 6 krokůZamysli se, stanov si cíl a připrav si plán.Změn přístup k tréninku případně pracuj na technice běhu.Zařaď do tréninku intervaly, fartleky a kopce.Zpomal.Komenzuj a posiluj.Používej běžecké triky.

Jak být rychlejší ve sprintu

Jak rychle běhat sprint. 13 snadných tipů na zrychleníPřed každým během se správně se rozcvičte.Po každém tréninku sprintu se vyklusejte.Používejte ruce.Správně dýchejte.Našlapujte přes špičky.Při sprintu dělejte více krokůPředkloňte se.Hecujte se.

Co je relativni síla

Při šplhu je pro kvalitní výkon pochopitelně rozhodující poměr maximální síly závodníka vzhledem k jeho váze. Kromě pojmu maximální síla je důležitá také relativní síla, která je dána poměrem maximální síly svalu a jeho hmotnosti (celkové maximální síly a tělesné hmotnosti závodníka).

Co způsobuje svalovou únavu

Svalová únava je způsobená dlouhodobou prací svalu a jeho silnou opakovanou kontrakcí. Dochází ke snížení zásob glykogenu (složeného cukru), snížení pH svalů, nahromadění kyseliny mléčné (laktátu) a k následné změně prokrvení tkáně.

Jak zlepšit výbušnost

Příklady cviků pro trénink výbušnosti

Na stejném principu se dají upravit např. i kliky s odrazem a odlepením dlaní od země, skok do dálky z místa, běh na místě s vysokými koleny, sprinty, přeskakované výpady. Provádíme o zeď, zem, nebo o terče na ručkovací konstrukci, možnosti cviků jsou široké.

Co je to Mezocyklus

Mezocyklus je tréninkový celek, který se skládá z několika mikrocyklů. Jeho hlavním cílem je vytvářet a udržovat specifické adaptace nezbytné pro plánovité ovlivňování trénovanosti a sportovní výkonnost v souladu s utvářením sportovní formy.