Co spadá pod Pilsner?

Co spadá pod Pilsner?

Co spadá pod Pilsner Urquell

Vlastní ho druhá největší pivovarnická skupina světa SABMiller, pod níž spadá Pilsner Urquell Investments B.V. (ten je jediným akcionářem Prazdroje). Provozuje pivovary značky Pilsner Urquel, Gambrinus (Plzeň), Radegast (Nošovice) a Velkopopovický kozel (ve Velkých Popovicích).
ArchivPodobné

Co spadá pod Plzeňský Prazdroj

Pod Prazdroj v současné době patří také pivovar Radegast a pivovar Velké Popovice. Plzeňský Prazdroj je největším výrobcem piva v Česku a je také největším exportérem piva do zahraničí. Od roku 2017 patří pod japonskou mateřskou společnost Asahi.

Kdo koupil Pilsner

Středoevropská a východoevropská aktiva společnosti SABMiller, kterou převzal konkurenční Anheuser-Busch InBev, koupí japonský pivovar Asahi. Součástí balíku aktiv je rovněž i český výrobce piva Pilsner Urquell. Cena se vyšplhala na 7,3 mld.

Kdo vlastní Kozla

Pivovar Velké Popovice
Majitel pivovaru Plzeňský Prazdroj a.s. skupina Asahi
Roční produkce 1 527 000 hl (2006)
Názvy značek Kozel 10 Kozel 11 Kozel Mistrův ležák Kozel Černý Kozel Řezaný Kozel Nealko
Adresa Velké Popovice Ringhofferova 1 251 69

Kdo vaří pivo Rychtář

Rychtář je pivo vyráběné v pivovaru Rychtář v Hlinsku. Jeho výroba zde probíhá již od roku 1913.

Kdo vlastní Bernard

Stanislav Bernard

Ing. Stanislav Bernard
Znám jako majitel a zakladatel pivovaru Bernard
Ocenění Pivovarská osobnost století (uděleno 6. prosince 2000 Sdružením přátel piva) Brand manager ČR roku 2000
Politická strana nestraník
Choť Helena Bernardová

Co znamená Prazdroj

Slovo Urquell znamená Prazdroj, původní pramen a v řeči piva znamená originál. Co znamená slovo "Pils" "Pils" je zkratkou slova Pilsen, tedy Plzeň, znamená tedy plzeňský a v řeči piva je to synonymum silně chmeleného spodně kvašeného ležáku.

Kdo vyrábí pivo Zubr

Pivovar Přerov
Majitel pivovaru Pivovary CZ Group, a.s.
Roční produkce 280 000 hl (2006)
Názvy značek Zubr Classic světlé Zubr Classic tmavé Zubr Gold Zubr Grand Zubr Premium Zubr Free
Adresa Přerov Komenského 35 750 51

Kde se vaří pivo klášter

Pivovar Klášter
Názvy značek Klášter 10°, Klášter 11°, Ležák, Klášter Premium, Klášter kvasnicový
Adresa Klášter Hradiště nad Jizerou
Souřadnice 50°31′30,29″ s. š., 14°56′52,59″ v. d.
Oficiální web http://www.pivovarklaster.cz/

Co to je Rychtář

Rychtář neboli šulc, fojt nebo šoltys (v listinách i richter nebo iudex) byl v období středověku představeným městské či vesnické obce (obdoba dnešního starosty). Během 15. a 16. století se obsah funkce změnil, od roku 1547 v městě dosazený královský rychtář reprezentoval jen zájmy panovníka.

Kdo vyrábí Heineken

Heineken
Oblast činnosti nápojářský průmysl
Produkty pivo
Majitelé Heineken Holding (50 %) FEMSA (8,4 %)
Dceřiné společnosti Central de Cervejas Brarudi John Smith's Brewery Harar Brewery Bralirwa Bralima Brewery Nigerian Breweries Sierra Leone Brewery Limited Lao Asia Pacific Brewery DB Breweries … více na Wikidatech

Co znamená slovo Pilsner Urquell

Co znamená slovo "Urquell" Slovo Urquell znamená Prazdroj, původní pramen a v řeči piva znamená originál. Co znamená slovo "Pils" "Pils" je zkratkou slova Pilsen, tedy Plzeň, znamená tedy plzeňský a v řeči piva je to synonymum silně chmeleného spodně kvašeného ležáku.

Jak poznat Plzeň z Polska

1) L znamená stáčecí linka, písměno A, B, C nebo D označuje směnu v plzeňském pivovaru. To je dáno českou produktovou legislativou. Lahve plněné v Polsku ve svém značení kód L vůbec neměly. 2) Na celém území ČR Plzeňský Prazdroj distribuuje a prodává pouze Pilsner Urquell uvařený v Plzni.

Kdo vyrábí Gambrinus

Pivovar Gambrinus je pivovar v Plzni. V současné době je součástí skupiny pivovaru Plzeňský Prazdroj, která patří japonskému koncernu Asahi.

Kdo vaří pivo klášter

Pivovar Klášter patří do pivovarské skupiny Pivovary Lobkowicz Group. Je v obci Klášter Hradiště nad Jizerou v okrese Mladá Boleslav.

Kde se vaří pivo Lobkowicz

Značku Lobkowicz pro vás v současnosti vaří ve dvou pivovarech: ve Vysokém Chlumci a v Protivíně.

Co je to Fojt

Fojt byl největším a nejváženějším sedlákem v kraji nebo také zakladatelem vesnice a jejím vůdcem, asi něco jako dnešní starosta. Měl právo vybírat poplatky a daně a také soudit spory mezi sousedy. Toto postavení se dědilo z generace na generaci a žádalo si vybudovat, jak dnes říkáme, polyfunkční dům.

Co to je Purkmistr

Purkmistr (někdy též pudmistr, z německého Bürgermeister) byl od 13. století starosta, původně předseda městské rady (sboru konšelů), protějšek rychtáře jako nejvyššího jmenovaného úředníka. Ve funkci purkmistra se konšelé zprvu střídali, později byl purkmistr volen a potvrzen vrchností.

Jak chutná Pilsner Urquell

Chuť (3 – dobré): Chuť sladová, lehce kořenitá. Střední až nižší říz, střední plnost těla. Hořkost je střední, doznívání delší, sladové, chmelově kořenité, trochu zemité a náznak máslíčka.

Co znamená číslo u piva

Stupňovitost piva

Ve skutečnosti udává stupeň piva množství použitého sladu – zkvasitelného extraktu. Odborně řečeno 10° pivo obsahuje 10 % zkvasitelného extraktu v původní mladině. Zmíněný obsah alkoholu je dán množstvím cukru (možno říci, že zkvasitelný extrakt je v podstatě obilný cukr) a stupněm prokvašení.

Kde se vyrábí Prazdroj

Pilsner Urquell se aktuálně vaří jenom v plzeňském pivovaru. V polských Tychách se vařil v letech 2002—2011 a také se vařil v letech 2004–2017 v ruské Kaluze.

Kde se vaří klášter

Pivovar Klášter u Mnichova Hradiště

Pivovar, kde se vaří pivo značky Klášter, patří do společnosti Pivovary Lobkowicz Group a podobně jako někdejší klášterní pivovar využívá ke zrání piva téměř dvě desítky metrů hluboké sklepy, ve středověku vytesané do skály.

Který pivovar vaří pivo Argus

světlý ležák

Suroviny základní: pitná voda, ječné slady, český chmel, chmelový extrakt
Obsah alkoholu: 4.80 %
Stupňovitost / EPM: (% extraktu původní mladiny) 11.00 °
Výrobce – pivovar: Pivovar Konrad Liberec – Vratislavice, Pivovarská 164, Liberec – Vratislavice nad Nisou, 46311
Pivovarská skupina: Lidl Česká republika v.o.s.

Co je to Rychtář

Rychtář neboli šulc, fojt nebo šoltys (v listinách i richter nebo iudex) byl v období středověku představeným městské či vesnické obce (obdoba dnešního starosty). Během 15. a 16. století se obsah funkce změnil, od roku 1547 v městě dosazený královský rychtář reprezentoval jen zájmy panovníka.

Co je to konšelé

Konšel (z lat. consul, rádce, radní) byl ve středověku přísežný člen městské rady (lat. consilium civitatis). Městská rada vykonávala správu města a měla nad jeho měšťany soudní pravomoc.