Co si vzít do infrasauny?

Co si vzít do infrasauny?

Jak se oblect do infrasauny

Do infrasauny si připravte jeden ručník či osušku na sezení a druhý na otírání potu z těla, čímž podpoříte další pocení. Do infrasauny, na rozdíl od finské sauny, můžete klidně i v plavkách nebo lehkém oblečení – infračervené záření se do tkání dostane i přes látku.

Kdo nesmí do infrasauny

U závažnějších onemocnění – například jater, ledvin, nebo srdce – se návštěva sauny nedoporučuje vůbec. Totéž platí také pro pacienty s vysokým krevním tlakem a těhotné ženy. Dále byste se sauně měli vyhýbat po požití alkoholu, po těžkém jídle a větší fyzické zátěži.

Jak dlouho můžu být v infrasauně

Určitě vás už napadlo, jak často se máte saunovat v infrasauně. Saunujte se 2-3 x týdně po dobu 40 až 60 minut. Teplotu si zvolte takovou, jaká vám je nejvíce příjemná, a to v rozmezí od 45 do 60 stupňů Celsia. Mezi jednotlivými dny, kdy se budete saunovat, si nechte dvoudenní až třídenní odstup.

Jak se chodí do páry

Teploty v parní lázni se pohybují od 35 – 50 °C a vlhkost vzduchu je až 100 %. Délka pobytu se doporučuje od 10 do 20 minut, ale to je velmi individuální. Takže místo koukání na hodinky raději pozorně sledujte, jak vaše tělo na příjemně teplou páru reaguje. Jde hlavně o poprvé.

Jak se chovat v infrasauně

Pravidla použití infrasaunyZásadně nevstupujte zpoceni po cvičení.Saunovat se lze i v čistém sportovním oblečení, ale pochopitelně bez bot.VŽDY používejte čistý a suchý ručník.Pokud se v sauně zpotíte, případný pot po sobě utřete, nejste jediný kdo chce saunu použít.Před i po použítí sauny doplňte tekutiny.

Jaký je rozdíl mezi infrasaunou a finskou saunou

Oba druhy saun tedy prohřívají tělo, ale jiným způsobem.

U domácích infrasaun a saun se liší i způsob saunování. Zatímco u finských saun se používají cykly, kdy se střídá pobyt v sauně s ochlazením a odpočinkem, v infrasauně se prohříváme 30 – 45 minut v kuse a poté se neochlazujeme, pouze se sprchujeme.

Jak často chodit do infrasauny

Ideální je navštěvovat saunu třikrát týdně. Nedoporučuje se chodit do infrasauny každý den, jelikož tělo potřebuje čas na regeneraci. Nejlepší a nejvhodnější dobou je ráno. Tělo bude po návštěvě sauny plné energie a bude z vás vyzařovat pocit odpočinku.

Co se děje s tělem v sauně

Proces saunování prokazatelně zlepšuje naši imunitu. Rozehřátí a následné ochlazení nastartuje v našem tělem biologické procesy, které nám dobře poslouží jako prevence nemocí horních cest dýchacích a podporuje tvorbu bílých krvinek, které v našem těle bojují proti virům a bakteriím.

Jak casto chodit do infrasauny

Četnost návštěv infrasauny je čistě subjektivní záležitost. Ideální však je dopřávat si infrasaunování třikrát týdně při délce saunovacího cyklu okolo 40 minut. Doporučuje se několik minut před vstupem do infrasauny dát výkon na maximum, jedině tak je možné naplno využít léčebný potenciál, který infrasauna nabízí.

Co pít po sauně

Pít byste neměli ani po saunování.

Pijte vodu, minerálku nebo ovocné šťávy, ale nedávejte si alkohol. Tělo potřebuje čas na regeneraci po sauně, nezatěžujte ho sebekvalitnější lihovinou.

Jak dlouho být ve finské sauně

Ve finské sauně se doporučuje pobývat pouze 10 až 15 minut, a to maximálně třikrát po sobě vždy s odstupem 15 minut. a v parní sauně pouze 10–20 minut.

Která sauna je nejzdravější

Švédská sauna – to je výheň, která už tak neláká

Díky velmi vysoké teplotě se člověku ve švédské sauně zrychluje tepová frekvence i metabolismus a někteří odborníci na hubnutí dokonce tvrdí, že už deset minut ve švédské sauně je srovnatelných s energií, kterou člověk vydá během dlouhé a náročné procházky.

Na co je dobrá finská sauna

Tradiční finská sauna chrání před kardiovaskulárními chorobami, napomáhá relaxaci, spánku, pomáhá při revmatoidních chorobách, chronické únavě a při bolestivých syndromech. Snižuje také stres, zlepšuje cvičební výkon, regeneraci svalů a bariérové vlastnosti pokožky proti vlhkosti.

Co nedělat po sauně

Po saunování byste měli odpočívat, například jen seďte nebo ležte. Rozhodně po saunování nechoďte sportovat ani cvičit. Jestliže chodíte do veřejné sauny, ideálně nejezděte hned po saunování autem, protože máte zpomalené reflexy. Raději si alespoň hodinku odpočiňte a do auta sedněte až poté.

Co nedělat v sauně

Během saunování i po jeho skončení nedělejte prudké pohyby, aby se vám nezamotala hlava. Naslouchejte svému tělu a pokud máte pocit, že už je potřeba ze sauny odejít, neprodleně tak učiňte.

Čím se mazat v sauně

Přidejte hydratační krém

Touto složkou může být med, mléko, amarantový anebo kakaový olej, bambucké máslo, výtažek z oliv a podobně. Saunový krém můžete nanést po sauně, nebo přímo v ní, kde se díky otevřeným pórům pokožky lépe vstřebá. Pokud krém nanášíte v sauně, můžete jej také smýt během ochlazování ve sprše.

Co Nejist před saunou

Než půjdete do sauny

Saunování nevyžaduje žádnou speciální přípravu. Pokud se ale přece jen chystáte za několik hodin navštívit wellness centrum či domácí saunu, pak vynechejte těžká, tučná a smažená jídla. Při saunování totiž dochází k velké změně tlaku a mohlo by se vám udělat v rozehřáté kabince nevolno.

Jaká je nejlepší sauna

Biosauna kombinuje nejlepší z páry a finského typu

V biosauně je nižší teplota než v tradiční finské sauně, zároveň je v ní ale vyšší vlhkost vzduchu. A právě díky nižší teplotě je pobyt v biosauně vhodný třeba pro ty, kteří se saunováním teprve začínají, pro malé děti, ale i pro kardiaky.

Co si vzít s sebou do sauny

Co si vzít s sebou

V saunových světech vám většinou nabídnou to nejpodstatnější – prostěradlo a ručník. Bademeister Cába ze Sauna Spotu Dvorce doporučuje vzít si do sauny i saunářskou čepici.

Co si dát po sauně

V tom případě hned po saunování pouze doplňte tekutiny. S větším jídlem počkejte 30–60 minut. Vaše porce by se měla skládat hlavně ze zeleniny a bílkovin. Skvělý je například zeleninový salát s drůbežím či rybím masem nebo vajíčkem.

Kdy je nejlepší jít do sauny

Do sauny raději večer

Vzhledem k tomu, že optimální je zopakovat cyklus saunování-ochlazení-odpočinek alespoň třikrát, je vhodné si na saunovací rituál vyhradit alespoň dvě hodiny. Po pobytu v sauně, kdy zrelaxujete tělo i mysl, se navíc bezvadně usíná.

Jaké zářiče v infrasauně

Z tohoto pohledu jsou nejvhodnější volbou tzv. fullspektrální zářiče, které vysílají záření ve všech třech pásmech infračerveného spektra – obsahují tedy pásmo IR-A + IR-B + IR-C a jejich záření prostupuje až 5 mm do hloubky tkáně. Čím více je daný zářič v pásmu A, tím hlouběji záření proniká.

Jak správně vybrat infrasaunu

Při výběru typu infrasauny platí, že čím větší kapacita, tím vyšší nároky na prostor. Měli bychom si promyslet, zda pro domácí saunování využijeme infrasaunu pro jednu osobu, infrasaunu pro dvě osoby, či více osob.

Co si nebrat do sauny

Před tím, než vyrazíte do sauny, si tedy můžete dopřát menší porci lehkého jídla, třeba salátu s kouskem masa či sýrem. Po saunování si dejte kousek ovoce či zeleniny, jako třeba jablko, banán, broskev, mrkev či listový salát. Pomohou totiž doplnit do těla sodík a další minerály, které jste v sauně vypotili.

Jak se připravit do sauny

Jak se správně saunovatPřed vstupem do sauny se osprchujte.Z hygienických důvodů si vždy sedejte na prostěradlo nebo ručník.V sauně nemluvte.Během saunování masírujte pokožku speciálními pomůckami.V sauně vydržte jen tak dlouho, jak vám to bude příjemné.Udržujte v sauně stálou teplotu a vlhkost.